Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megkapja a baba a külföldi...

Megkapja a baba a külföldi állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Finnországban élünk a párommal már több éve, ö is magyar. Teherbe estem, terveztük is a babát már régóta. Itt szeretnék szülni. Milyen állampolgár lesz a baba, ha megszületik? Megkapja automatikusan a finnt, vagy magyar lesz, mert a szülei is magyar állampolgárok?
2014. márc. 20. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ez országonként változó a legtöbb országban attól még nem lesz állampolgár a gyerek hogy ott születik. Pl Mo-n sincs igy ha külföldi állampolgároknak gyereke születik itt. A legtöbb országban a szülő állampolgárságát kapja de vannak országok ahol idövel felvehetö.vKérdezzetek utána az ottani törvényeknek. Ez szinte csak amerikában van ugy hogy autómatikusan állampolgár lesz aki ott születik.
2014. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Területiség alapján (tehát más állampolgárságú szülőktől Finnország területén született csecsemő esetében) nem kapja meg a finn állampolgárságot. A legbiztosabb azonban, ha ott helyileg rákérdezel. Lehet, hogy már Ti is kérhetitek a finn állampolgárságot (ez nem tudom, hogy működik), és akkor a kicsi is megkapja azt, de a legbiztosabb, ha ott érdeklődtök.

2014. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, Kanadában úgy volt, hogy bizonyos ideig kint kell lenni előtte. Ott kell járni a terhesgondozásra, meg ilyenek. Nem tudom pontosan hány hónap, de talán 6.
2014. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt is érdeklődjétek meg, hogy ha ott jársz terhesgondozásra, akkor megkapjátok-e azt a dobozt, állítólag az nagyon hasznos!
2014. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!