Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék természetesen...

Szeretnék természetesen szülni császár után! Nektek hogy sikerült? Előző terhességem során mindent megtettem, mégsem sikerült.

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy kismama joga oktato képzést is. Kívülről fújtam az összes légzés és vajúdó technikát. Gátmasszázs olajjal kentem a gátam, ittam a méhszáj puhító teákat. Ezerszer elismételtem magamban, hogy "könnyen szulom meg egészséges babamat", és megingathatatlanul hittem ebben! Csomoszor azt álmodtam hogy simán, minden fájdalom nélkül megszulom. Nem stresszeltem mert biztos voltam benne, nekem ez könnyen megy majd. A szülesem megis császár lett. Ezután úgy éreztem elvesztettem a nőiségembe vetett bizalmam, kompetenciámba vetett hitem. Persze örülök nagyon, hogy egészséges kisbabam született, tudom, hogy ez a lényeg. De most 2. Babamat várom, és arra volnék kiváncsi, hogy akinek sikerült császár után hüvelyi úton szülni, hogyan érte ezt el? Én most mar nem izmozok, úgy mint múltkor. Elfogadom ahogy lesz. De azért melyen a szívemben szeretném hüvelyi úton megszülni. Kérlek írjatok tapasztalatokat! Köszönöm.

2014. ápr. 1. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mi miatt lett császár az előző szülésed?
2014. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Több okból sajnos. A fajasok nem erősödtek, nem tagultam semmit. A baba homloktartassal akart jönni, úgy nyomta a homlokával az előre esett köldökzsinórt. Szivhangja gyengult. Ezért lett császár.
2014. ápr. 1. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Konkrétan még nem tudok nyilatkozni a témáról,de én is ebben a cipőben járok. A kislányom farfekvés miatt +magzatvíz csökkenés miatt lett császár a 37.héten,esélyem sem volt sima szülésre. Most a kisfiammal vagyok várandós és nagyon szeretném simán megszülni,az élmény miatt is,meg hogy elkerüljem a császár utáni lábadozást,phiszen egy újszülött mellett majd a 20hónapos lányomat is el kell látnom. De ha mégis császár lesz,túl fogom élni,de szeretnék mindent megtenni a sima szülés érdekében. Az már alapból jó,hogy a dokim nem zárkózik el a dologtól,persze azt mondta,hogy sok mindentől függ. És az is szuper,hogy befordult a babám a jó irányba,reméljük így is marad. Már csak pár "apróság" van hátra,pl.: ne legyen túl nagy baba,induljon be magától a szülés,táguljak,ne vékonyodjon el nagyon a hegem stb. De remélem a legjobbakat,optimista vagyok,és a végeredmény a legfontosabb,hogy lesz két csodálatos,egészséges gyermekem. :-)

Neked is kívánom,hogy sikerüljön sima úton,egészségesen megszülnöd a babádat. Mikorra vagy kiírva? Mekkora különbség lesz a kettő között?

2014. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szia! De jó hogy írtál! Drukkolok! Július 6-rá vagyok kiírva, kisfiam is a 36. Heten született! Te hány hetes vagy most? Én 26. Drukkolok! Az én dokim se zárkózik el szerencsére
2014. ápr. 2. 06:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi 37 hetet akartam írni, csak a telefonon véletlenül félre nyomtam
2014. ápr. 2. 06:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én tegnap töltöttem be a 28.hetet,június 24-re vagyok kiírva. Akkor majdnem egyszerre szülünk majd. :-)
2014. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De jó!! Hol fogsz szülni? Én a MÁV-ban Oszoli dokinál
2014. ápr. 2. 10:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a Dél-pesti Kórházban Gombos Sándornál. És hogy vagy? Neked befordult már a pici? Nekem rengeteget rugdos. Neked mit mondott a dokid,mennyi esély van sima szülésre?
2014. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, jól vagyok, csak sok magneb6-ot kell szedjek különben faj a hasam. Az én picikem is sokat mozog, nem helyezkedett még el, állandóan vándorol, bukfencezik. Doki azt mondta a 35. Heten kell beékelodni a fejének.:-)
2014. ápr. 2. 19:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok,kinek hogy sikerült? még csak tervezgetjük a kistesót, az első fájásgyengeség miatt lett császár.(szerintem inkabb nem hagytak szülni mert volt jobb dolguk. az orvosom még mondta is h elszenvedhetek még egy két napot de nincs értelme.inditott szülés volt oxival. )

Annyira akartam természetesen szülni. rákészültem nagyon. de...nem jött be. Akkor kedves kérdező jol értem hogy alig 2év lesz a gyerekek közt? A lanyom még csak 4 hos. jövöre gondoltuk a kistesón gyakorlast. Hogy 2 év legyen köztük. De nem akarok mégegy császárt. emiatt semmi sem jött össze. Nem lövellt be rendesen a tejem nem tudtam felkelni hozza csak segitséggel,megemelni se tudtam mert begyuladt a véna amibe az infuzio volt.....

Nagyon bizom hogy 2.jára menni fog. Jo lenne tudni nektek sikerült e.

2014. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!