Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Le lehet adni szülés után a...

Le lehet adni szülés után a babát a nővérkéknek Székesfehérváron, vagy nem?

Figyelt kérdés

2 éve szültem a lányomat, akkor bármikor le lehetett adni, ha fürödni akartam, vagy pihenni. Igaz, nem lelkesedtek nagyon, de nem érdekelt, ez a dolguk.

Ma meg azt mondta nekem a védőnőm, hogy ez megszűnt, 24 órán keresztül velem lesz a baba. Az a duma, hogy ez a mindkettőnk érdeke. Ez nekem elég furi, mert az 1. szülésemnél 1. éjszaka nem is kérdezték, hogy mit akarok, elvitték, hogy tudjak pihenni.


2009. dec. 18. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk éjszakára elvitték sajnos, nem Szf.i vagyok. 11-5ig nem volt velem. De napközben végig ott volt és ha aludt mindent el tudtam intézni gyorsan, ami szükséges volt, a szobatársaim őrködtek.

Szerintem várható, hogy szopi után úgy is alszik 1-2 órát, tehát ez nem jelenthet gondot.

Bocs, hogy nem a kérdésre vlaszoltam, de szerintem ez egy egyszerűen megoldható dolog.

Az, hogy éjjel fürdették, és tápszerrel etteték nem mondanám, hogy épp mindkettőnk érdeke volt :-S

2009. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éjszakára nem marad kint nálad, de lehet hogy tévedek.

Bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok, de így gondolom.A válaszok engem is érdekelnek...

2009. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 4hónapja szültem,akkor le adtam néha-néha.
2009. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Márciusban szültem Fehérváron.Este született,akkor éjszaka még nem hozták ki.Reggel hatkor megkaptam.Nem kérdeztek,nem segítettek csak lerakták.Délelőtt anyukám rám csörgött,hogy hozott kaját,piát menjek ki az előtérbe.Elindultam a gyerekkel a lerakatba,az öregasszony úgy beszélt velem,mint,aki az utcakőre dobja a gyerekét.Szegényem KEZÉBEN már ott virított a cigaretta,én meg áthúztam a tervét!Mi ketten voltunk egy szobában,ha fürödtünk,vagy kimentünk néztünk a másik babára is.Ez persze állapotfüggő is,mi "könnyen "szültünk,viszonylag könnyen mozogtunk.
2009. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem tudom....első babámat elvitték 4 óra hosszára szülés után, hogy tudjak pihenni. Bevallom, egy másodpercet sem aludtam. Utána végig velem volt, nekem ez volt megnyugtató.

A második babámat nem vitték el egy percre sem, szerencsére. Ha WC-be, fürödni mentünk, vigyáztunk egymás babájára a szülőtársakkal, igaz, azalatt a negyed óra alatt sose történt semmi.


Én elhiszem, hogy baba-mama érdeke. Nem tudnék én se úgy nyugodtan pihenni, hogy ki tudja hol és mit csinál a babám. Amikor vittem fülvizsgálatra, meg BCG-re, láttam, mi megy a megőrzőben. Neonlámpa alatt feküdtek szegény kis babák (volt köztük koraszülött, inkubátorban), az ablak nyitva, szellőzni (október), rádión szól a Danubius. Ha sír, ki nyugtatja meg, és hogyan? A szájába töm egy kis cukros teát, vagy tápszert, míg én önfeledten PIHENEK? Na, kösz, nem!

2009. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Teljesen egyetértek az utolsóval. Nem akartam ugyan konkrétan leírni miért. Mindössze 6 órát nem volt nálam éjszaka, de lehallatszott, ahogy a picik üvltenek az emeleten, azt hittem felrohanok és lehozom onnan:-S

Nálunk lehet kérni a baba mama szobát, én abban voltam, de éjjel muszáj volt odaadni. A többiek meg 3 óránként látták, fél óra szopi, majd büfiztetés nélkül, a ciciről lerángatva vitték el az üvöltrő csecsemőket. Ez volna a baba mama érdeke? Vagy az, hogy egy bagós öregasszony nagy felháborodva bevigye gyerekem és rajta töltse ki a dühét? Na nem. Ha lenne rá lehetőségem ilyen kórházban szülnék, mint a SZf.i.

Én este 11kor kezdtem vajúdni, 4kor szültem és 7kor már lekértem a babát. Nem bírtam volna, hogy élete első óráit egyedül töltse, nélkülem. Igaz este 10re már hallucináltam a fáradtságtól, és aznap sem aludtam semmit, mert több nőt hoztak le a szobába éjjel, azonban még mindig jobb, mint nem vele lenni.

2009. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerintem az anyának az is az érdeke, hogy szülés után tudjon pihenni. Persze az elég nagy baj, hogy a nővérkék így látják el a babákat. Amikor az 1.-t szültem elég normálisak voltak. Éjjelre leadtam, de szoptatni kihozták éjjel is. Cukros vizet próbáltak adni neki, de azt mondták, hogy nem fogadta el. Az enyém egyedül, nekem már volt tejem, a többi baba azért sírt, mert éhes volt. Szóval ezzel nem volt bajom.

Voltunk viszont a csecsemőosztályon is 5 hetesen, hát az tényleg kritikán aluli volt. Volt olyan nő, aki nem tudott bent lenni a gyerekével. Mellettünk egy kislány egész álló éjjel üvöltött, a nővérke meg rejtvényt fejtett. Már én szóltam neki, hogy csináljon már valamit. Mire ő, neki nem dolga dajkálgatni a gyerekeket.

Ha a szülészeten is ilyenek lettek volna, persze én sem akarnám leadni. Na, az én szobatársaimról meg inkább ne beszéljünk, remélem most jobbakat fogok ki.

2009. dec. 18. 23:26
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
szia.én év elején szültem ott,és nekem jók a tapasztalataim.én hajnalban szültem,és amikor megfürödtem,már ott volt a babám,kérdezték este,hogy elvigyék e,de én nemet mondtam,mert 3-an voltunk egy szobában és ha már felkelek más babája sírására akkor inkább az enyémre keljek,meg szerettem volna ha minél többet szopizik,hogy legyen hamar tejem és az előtejet egye meg,ne cukros vizzel etessék szegényt.szóval nekem maradt.de megkérdezték,és minden este megkérdezték,ha valaki odaadta,szívesen elvitték,és szépen foglalkoztak velük.ha látogató jött akkor is be lehetett tolni,de egymásra bíztuk őket,figyeltük a babáinkat.
2009. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet elvitték, egy éjszakára, mert nem volt még annyi tejem és nagyon üvöltött szegény, nem tudtam vele mit kezdeni (első gyerek volt) De este nyolctól éjfélig üvöltött. Mert azt "elfelejtették" mondani az okosok, hogy mivel bimbóvédővel szoptatok ezért abból dupla annyi ideig kell szoptatni, mert nehezebben szívja atejet, másnap rájöttem magamtól. És mit mondtak? Hát nem tudta? Mégis honnan tudtam volna. Reggel meg mikor visszahozta a nővér szó szerint ezt mondta: Bár azt mondhatnám anyuka jó gyerek volt a Botond de sajnos nem így van. És odafordult a szobatársam gyerekéhez: Remélem te nem fogsz bőgni, mert elegem van mára az síró kölykökből.

Mai napig sajnálom, hogy a császár álatl akadályoztatva, nem keltem fel és rúgtam fel. De többet én feléjük sem vittem a gyereket.

A msáodik egy teljes napig nam szopott, már azt javasolta az egyik okos, hogy vegyek neki cumit hátha meghozza aszopási ingerét. Este nyolckor a váltás nővér, ártatlanul: hát nem szívták le a gyomrát, tele van trutyival anyuka, jó hogy szopizik arra rá.

Na ezek után még annyit sem mentem feléjük, mikor szóltak méretni kell, megkérdeztem, miért ha nem akkor nem engedik haza? Azt mondták szó nincs erről. Ki se vittem.

Én annyit nem mondtam nekik viszlát.

2009. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Amikor én bent voltam a babával jól bántak. Nálam egész nap ordított, ők legalább meg tudták vigasztalni. Mondjuk azért volt a nővérkének egy kedves beszólása, miszerint azért sír a gyerek nálam, mert nem szeret.
2009. dec. 19. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!