Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalmat/vajúdást...

A szülési fájdalmat/vajúdást lehet valamivel enyhíteni, hogy ne legyen olyan rossz? Minnél több választ szeretnék! Kérlek írjátok le nektek milyen volt!

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szüléstől és ez minden nap eszembe jut. És még csak nem is tudom magam meggyőzni róla, hogy nem olyan szörnyű a fájdalom, mert tudom, hogy az.:S
2009. dec. 19. 15:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
54%

Én kértem EDA-t mind a kétszer.

Szerintem jó dolog.

Fiam) 4,4(57 cm) kilóval, majd 9 év múlva a lányom 4 (56 cm) kilóval született, sima úton.


07:35:nak

"A gyengébbek szokták kérni általában. Ezzel nem bántani akarok senki"

Nem voltam 21 éves (28 és 37), nem sikoltoztam.

Nem tartom magam gyengének sem.

És jó volt, hogy így történt.

Ja éa s mind kétszer egy órát varrtak szülés után, kívül belül szakadtam.


UI: A gyökérkezléskor te szoktál kérni fájdalomcsillapítást? Csak kérdezem.

2009. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

Már megint a gyökérkezeléses duma...

Ezt minden ilyen kérdésnél leírod!!!

Azért a gyökérkezelés az más! Ott az idegekkel foglalkoznak, szülésnél pedig semmiféle ideget nem tépnek ki belőled, csak meg kell szülni a babádat. Régen is kibírták fájdalomcsillapító nélkül a szülést! Mit szóltál volna, ha olyan helyen szülsz, ahol kijelentik, hogy csak a császárosok kapnak fájdalomcsillapítót/érzéstelenítőt??? Akkor nem szülöd meg a babádat?

Az a baj, hogy sok nő magát helyezi előtérbe, hogy neki mi a jó, a babáját meg magasról letojja, hogy kap ő is egy nagy adag fájdalomcsillapítót rögtön kezdésnek. Ez ám a szívélyes fogadtatás!

2009. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%

Eddig egy kérdésnél swm írtam le, bocs.!

Csak annyit szoktam, hogy EDA val szültem, simán két nagy gyereket.

2009. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
51%

előző

-amikor először szültem 10 éve, menet közeben kérdezték meg hogy kérek, és kértem

- a másodiknál már én kértem

(aki kért kapott, aki nem az nem, nem kellet fizetni érte, nem voltak kritériumok, hohy ki kap ki nem, mindez egy sima főv-i kórházban volt

Egyébként a szülésznő mondta most márciusban, hogy a nők 80%-a kér, úgy látszik itt csak 20% van.


- tudom mi az a vajúdás ás falat lekaparom fájdalom

- régen nem volt ilyen fájdalomcsillapítás, azért nem kértek, de ha lett volna, lehet, hogy kérnek.


Utálom ezt a fájdalom nélkül szülök mártírdumát, lehet van aki nem kér, mert egyszerűen be van sz@arva tőle.

2009. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 21:38-as válaszoló!


Nekem még nem volt gyökérkezelésem, mert nincs rá szükségem. És igen büszke vagyok a fogaimra is, és arra is, hogy fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Ez nem feltétlenül mazochizmus. Persze mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Az enyém kimondottan magas.

Szakadtál kívül-belül? Talán nem jó orvoshoz mentél. Igaz, engem vágtak, és varrtak is, de azt például nem is éreztem. A méhem leszakadt, és fél év volt, mire helyre jött.


Ha valaki nem bírja a fájdalmat, és fájdalomcsillapítást kér, az ne húzza ki magát, hogy: "simán megszültem" címszóval, mivel nem szenved.Ahogy a többiek is írják, a mai világban már van választásunk, de a nagyanyáinknak, esetleg az ük ük ük anyáinknak nem volt választásuk. Beleszülettünk a "jóba", és most már ez a világ van, és lesz. Persze vannak olyan anyukák, és nők, akik nem fordulnak ilyen módszerekhez. Senkit nem akartam ezzel megbántani, mert mindenki saját maga dönti el, hogy hogyan kíván szülni.

Az én Anyukám is megszült ötünket, és anno nem volt lehetősége fájdalomcsillapításra. El is meséltem neki ezt a kérdést, és néhány választ, többek között a Tiédet is, és mellé megkérdeztem, hogy ha újra szülne minket, akkor hogyan tenné?... és erre csak annyit mondott, hogy nem változtatna semmin.


De még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy senkit nem akartam megbántani, és ez csak az én véleményem, ami egyben a gondolkodás módom is. Én csak a kérdésre válaszoltam, és sajnálom ha ez valakinek nem nyerte el a tetszését.


Minden jót!

2009. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
86%

21.38-nak.

Sajnálom, hogy Neked egy gyermek megszülése egy fogászati kezeléshez hasonló. Ha valaki nem érzi a csodát, az tényleg inkább a fogászatra menjen...

2009. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az első az rettenetesen fájt,pedig bírom a fájdalmat (edzésen kékre vernek) de ez más fájdalom! A másodiknál annyira gyenge volt,hogy az orvos szólt nyomjak már,mert itt van. Szerintem teljesen egyéni,hogy fáj vagy nem,ennek nem sok köze van a fájdalomküszöbhöz.
2009. dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
94%
hú de sok itt a nagyképű,beképzelt anyuka,mert ők simán kibírták a szülést,és aki fájdalomcsillapítást kér,már nem is ember.aszta.ez teszi ám igazi anyává az embert!!Ugyan már.Aki nem szeretne szenvedni,vagy úgy érzi nem bírja,igenis kérjen csillapítót.semmivel se lesz kevesebb tőle.csak azért mert pár anyuka ezt így gondolja.mielőtt írnátok,hogy ugyan már én honnan tudom..hát szültem,2 babát is,és nem kértem fájdalomcsillapítót,de nem is érzem magam ettől többnek,vagy felsőbbrendűnek,ahogy itt sugalljátok magatokról.de igenis fájt,és igenis,egy hang nélkül csináltam végig.de ha másként is lehet szülni,akkor miért ne..
2009. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
90%

Ti igazi hülyék vagytok!!!!

nem azt írtam, hogy fogászati kezeléshez hasonló a gyerekeim születése, idióta, hanem azt, hogy máskor bármilyen fájdalmat szinte mindenki csillapít vagy csillapíttat.

Már a gyerekeiteket is Panadollal meg Nurofennel tömitek fogzáskor. Meg minden szarral.

Ti igazi mártír ősanyák lehettek amúgy.


Képzeld kb 2 hetnte napota fáj a fejem (migrén) van hogy 24 órát és nem szoktam bevenni fájdalomcsiéllpítót, mert szoptatok 9 hónapja. Olíyankor hányingerem is van és nem nagyon tiudok enni, inni. Mágis kíbbírom.


21:38-as voltam

2009. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%
Két gyereket szültem már természetes úton, fájdalomcsillapító nélkül. Azt tudni kell, hogy én is nagyon parázós vagyok és nehezen bírom a fájdalmat. De mindkettőt kibírtam, egyáltalán nem volt vészes, a fájások nem egybefüggőek ezért amíg nem fáj, fel lehet készülni a következő fájásra lelkileg, valakinek meg az jön be ha eltereli a gondolatait. Ne félj, majd meglátod, hogy nem is annyira vészes. Könnyű, gyors szülést kívánok Neked!
2009. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!