Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnél olyan szülésznőnél,...

Szülnél olyan szülésznőnél, aki még nem szült?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szülésznőnek készülök, a pszichológia alapképzésen vagyok éppen túl, egy kislányom van, akit császármetszéssel segítettek a világra. A klinikum nem foglalkoztat, azonban a szüléssel, várandóssággal kapcsolatos kérdések pszichológiai megközelítése igen, így a terveim szerint az elkövetkező években a szülésznői képesítés megszerzésén fogok dolgozni, ill. perinatális szaktanácsadónak is képezném magam. :) Nagy vágyam válik ezzel valóra, ha minden jól megy.


A minap egy barátnőm azt mondta, hogy ő soha nem szülne olyan szülésznőnél, akinek csak császármetszése volt (ha lesz még gyermekünk, ő is császáros lesz vsz. - a férjem orvos, az ő "szakvéleménye" alapján arra jutottunk, hogy nem vágunk bele a hüvelyi szülésbe, csak akkor ha azok az egyéb okok, amelyek jelenleg fennállnak, addigra megszűnnek (erre kb. 20-30% esély van).



Elgondolkoztam, vajon mi a véleményetek erről. Szóval: szülnél olyan szülésznőnél, aki császáros volt? Egyáltalán: tudtál-e bármit a szülésedet vezető szülésznő szüléséről? Kell-e tudni erről bármit egy vajúdó kismamának?


2014. ápr. 14. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy a szülésznőmnek van gyereke (már felnőtt), de hogy milyen módon szült, eszembe sem jutott megkérdezni, nem is volt semmi közöm hozzá. Ne haragudj, de szerintem amit a barátnőd mondott, az színtiszta ostobaság.
2014. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szültem egy nagyon kedves szülésznő volt épp ügyeletes. Mondta, hogy neki még nincs gyereke. Ilyen szempontból engem abszolút nem érdekelt. A fogadott orvosom sem szült (férfi), mégis maximálisan megbízom benne és tudom, hogy érti a dolgát :)


Másik vélemény: bár én már szültem, fogalmam sincs, hogy kell levezetni egy szülést :)

2014. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért, az ember csak olyan sebészhez menjen vakbéllel, akinek már kivették a vakbelét? :)

Vagy férfi nőgyógyászhoz se járjon az ember, mert neki nem volt még hüvelygombája? (Meg ők se nagyon szoktak szülni...)


Nézd, biztosan van olyan, aki jobban bízik egy olyan szülésznőben, aki már szült, de nem hiszem, hogy tömegesen ragaszkodnának ehhez. Nekem sokkal fontosabb lenne a "referencia", vagyis az, hogy sok szülést levezetett már rendben.

2014. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem valahogy az jutott erre kapásból eszembe: járnál olyan nőgyógyászhoz akinek nincs vaginája? :) nyilván igen, mint ahogy járok és milliók járnak is :)

nem hinném hogy rosszabb szülésznő lenne attól hogy személyesen nem élte át a vajúdás és a kitolás folyamatát, maximum kevésbé empatikus.

2014. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, persze, ezeket mindet értem, a férjem azt mondta a barátnőmnek (ő is ott volt), hogy neki hála Istennek még nem volt agyvérzése, de ha hoz a mentő egy ilyen beteget, el tudja látni. :))


Tehát az én véleményem ugyanez, inkább az érdekelne, hogy mennyire általános ez a vélekedés, vagy mennyire nem. :)

2014. ápr. 14. 15:08
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már szültem, nem is egyszer, ezen élményeim birtokában sem tudnék levezetni egy szülést.
2014. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akinél én szültem semmilyen módon nem szült még. Sőt kezdő szülésznő volt, azt mondta, hogy kb. egy héttel az én szülésem előtt lehetett úgy a szülő nővel, hogy már nem volt vele egy tapasztalt szülésznő. Nagyon sokat segített. Amikor a másodikkal befektettek, megismert, mondtam neki, hogy tök jó lenne, ha megint ő lenne a szülésznő, de azt mondta, hogy nem lehetséges, mert ő is babát vár, szülőszobára már nem jár be, csak nővérként dolgozik. Nyilván nem egyforma egy szülész sem, császárnál is mindenki máshogy gyógyul, máshogy viseli. Ennyi erővel egy férfi nőgyógyász sincs tudatában annak, hogy min mész keresztül a szülés során, csak elméletben tudja. Szóval nekem mindegy, hogy a szülésznő szült-e, vagy sem és az is, hogy milyen módon.
2014. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem igazán érdekelt, hogy a szülésznőm szült e, vagy sem, szerintem a nők többsége nem kérdezi meg a szülésznőt. Ja, és valószínűleg a legtöbbünk olyan orvosnál szült, aki nem hozott gyermeket a világra (mivel férfi), mégsem kérdőjelezzük meg a hozzáértését. Egyébként meg az a véleményem, hogy az a nő, aki császárral szült, az is szült! Nem hiszem, hogy csak az tud együtt érzően, odafigyelve segíteni szülés alatt, aki már átélte az érzést. Lelki szempontból szerintem az empátia,a bizalom és a magabiztos segítés a lényeg.
2014. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Elég nagy hülyeség amit a barátnőd mondott. Nekem is az jutott eszembe, hogy szülnék-e olyan dokinál, aki még nem szült. Mivel férfi orvosnál szültem, ezért ezen már túl vagyok. A második babámmal is férfi orvosom van, aki ugyebár saját tapasztalatból nem tudja milyen egy terhesség, milyenek a fájások, milyen érzés ha mozog a magzat, de ettől még meg tud vizsgálni, tud uh-ot csinálni, és le tud vezetni egy szülést.

A kisfiammal 24 órát vajúdtam, a szülésznőknél 2-szer volt műszakváltás közben, így a harmadiknál szültem. Nagyon kedvesek voltak, de egyikőjük sem mesélt arról, hogy hogyan szült, de ha császárral szültek volna, vagy netán nem lett volna gyerekük, az sem befolyásolt volna az égvilágon semmit. A szakmai hozzáértés nem ezen múlik, hanem azon, hogy ki mennyire lelkiismeretesen végzi a munkáját.

Én gyógytornász vagyok, nincs pl. csípőprotézisem, mégis vannak ilyen betegeim. Nem volt agyvérzésem sem, de még senki nem mondta, hogy kellett volna, hogy legyen, hogy tornáztathassak stroke-osokat. Ezek után érdekelne, hogy ez a nagytudású barátnőd mivel foglalkozik?

2014. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jogász. :)
2014. ápr. 14. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!