Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában...

Szült valaki mostanában Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak? Mit kell magammal vinni? És a babának? Mi az amit adnak? (pl. pelus, textil pelus, baba ruha, szülészeten hálóing..stb)

2014. ápr. 15. 15:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Pont 1 hónap...pedig klassz lett volna összefutni. :)

Remélem így a jó idő ellenére is lesz szabad alapítványi szoba, mert szép időben szeretnek kibújni a babák. :) Gondolom úgy működik, hogy ha éppen van szabad, akkor igénybe tudom venni, ha meg nincs, akkor úgy jártam..?

Örülök, hogy végre jót is olvasok, mert eddig szinte csak az hallottam, hogy a csecsemősök szörnyűek a Flórban. Nem segítőkészek, mindig ingerültek és mindenért könyörögni kell nekik.. :/

2014. ápr. 17. 20:52
 12/21 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha van szabad hely akkor szerencséd van. Nekem eddig bejött. A fiamat december 1.-én szültem, a lányomat április 13.-án. Mindkét esetben volt szabad hely. A csecsemősök szerintem nagyon rendesek, pedig először engem is ijesztgettek, hogy az alapítványisokkal bunkóznak, de nem így volt. Kellemesen csalódtam bennük. Nekem mindkét alkalommal az a 3 nap amit bent voltam olyan volt mintha szállodában lettem volna. Nem voltak rossz élményeim róla. Remélem most is így lesz. Jó lett volna talizni bent. Te merre laksz?
2014. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Eddig Pesten laktunk, de most a baba miatt elköltöztünk kertes házba Monor mellé. Te?

Én is nagyon remélem, hogy pozitív élményekkel leszünk túl a szülésen, mert őszintén bevallom, azért kicsit félek a dologtól. :)

Szülés után már rögtön a szülőágyon odaadták neked a babát szopizni? Te kértél valamilyen fájdalomcsillapítást?

2014. ápr. 18. 12:33
 14/21 anonim ***** válasza:
Én Aszódon lakom a párommal és a "2,5" gyermekemmel. Azonnal oda adták a babát ahogy megszületett, aztán elvették megmosdatni, felöltözni meg az orrát kiszívni, stb. és aztán oda adták apának. Ő is bent volt mind a 2 szülésemnél. Egyedül ki sem bírtam volna. A fiamat 2 nappal hordtam túl, de mivel nagyon nem tágultam, a magzatvíz sem folyt el így kaptam oxit és megindították. Reggel 8h-tól voltam bent a szülőszobán és du 17:18-kor született meg. Hát nem volt egy leányálom, de csak a fiam lebegett a szemem előtt, hogy nemsoká látni fogom. A lányomat 5 napot hordtam túl, ugyanúgy volt, mint a fiamnál csak gyorsabb, és legalább voltak a fájások közt szünetek. Na ez a fiamnál kimaradtak, ott sajna nem voltak szünetek. Fájdalomcsillapítót nem kértem, eszembe sem jutott különben, de ki lehet bírni ne félj. Az elsőnél én is féltem de kibírtam. Te is ki fogod.
2014. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

De tündér vagy, komolyan mondom sokat segít ez a pár bíztató szó, máris sokkal bátrabbnak érzem magam. :) Tulajdonképpen nem is a fájdalomtól félek, inkább az ismeretlentől, attól, hogy nem tudom mi vár rám.

Ha pl a nagyszülők látogatóba jönnek majd a kórházba, hogyan tudom megmutatni nekik a babát? Ki lehet vinni hozzájuk vagy csak valami üvegen keresztül láthatják?

Veled apa bent is maradt a szülés után éjszakára vagy csak a szülésnél volt bent? Mert nekünk mondta a doki, hogy a családi szobában ő is maradhat velünk, ha szeretne.

2014. ápr. 18. 21:44
 16/21 anonim ***** válasza:
Persze, én is inkább attól féltem, hogy nem tudtam mi vár rám de azért a fájdalomtól is, bár nem vagyok az az ájulós, mindentől rosszul lévős, bírom a fájdalmakat, de azért mégis bennem volt valami félsz. Ha jönnek a nagyszülők nyugodtan kitolhatod a pihenőbe vagy étkezőbe, nem tudom mi a hivatalos neve, ott megnézhetik. Itt hála istennek nincs ablak. Nekem anyósom meg anyum is ott dajkálták kint, a kutya nem szólt rájuk. Volt, hogy még a liftig is kitoltam. apa csak a szülésnél volt bent mellettem meg utána van 2 óra megfigyelés, akkor is. Akkor csak 3-an voltunk bent. Utána be toltak a szobába és hagytak pihenni. A kiscsajt nekem csak másnap reggel tolták be 6h-kor. Hagytak pihenni legalább és állítólag őt is ilyenkor megfigyelik. Én a 2 ágyas szobában voltam nem az 1 ágyasba. Apa úgysem tudott volna velem lenni egész nap mert dolgozott. Nagyon jó volt a 2 ágyas, legalább nem voltam annyira egyedül, tudtam beszélgetni a szobatársammal. Ha valahová el akartam menni (büfé, zuhanyozás, doki, stb.) el tudtam addigra menni és figyelt a kicsire. Nem voltam sohasem sokáig órákig el, csak pár percig. Azért az nagy segítség. Ebben a szobában is van mikró, hűtő, tv. Volt 1 nap, hogy egyedül voltam, ha nem lett volna tv én begolyóztam volna egyedül. Akkor még nem volt meg a baba. Én a lányommal 8 napig voltam bent, szülés előtt 5 nap meg a 3 nap utána.
2014. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

De jó, ennek örülök, hogy nem ablakos megoldás van. Pár hónapja született az unokatesóméknak babája és ott csak egy plexin keresztül lehetett megnézni a picit, még a nagymama sem foghatta a kezébe.

Visszatérve a szülésznő témához, ha nincs fogadott, akkor hogy szokás? Mennyit szoktak adni neki? Ezzel nagyon nem vagyok képben.. :/

2014. ápr. 20. 23:01
 18/21 anonim ***** válasza:
Én nem alapítványi szobában voltam,az 4 ágyas,nekem jó volt,rendesek voltak a szobatársaim,jó volt megosztani az élményt,nem akartam volna egyedül lenni egy szobában.Én is Várkonyinál szültem.
2014. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
3 hete voltam dokinál és pont előttem volt egy csajszi aki kérdezte, hogy melyik szülésznőt ajánlja akit fel lehetne fogadni. A doki azt mondta, hogy ő nem mond egy nevet sem mert az összes szülésznő nagyon rendes, mindegyikkel szeret dolgozni és mindegyik kivétel nélkül kiválóan végzi a munkáját. És ez így is van! Én mind a 2 szülésemnél adtunk a szülésznőnek 5.000 ft-ot és egy kisebb ajándékcsomagot amibe volt csoki, raffaello, kávé. Az osztályos szülésznőknek is vittem be ugyanezt pénz kivételével mert bent ott szoktak kávézni. Nekem nagyon bevállt a 2 ágyas alapítványi szoba, ott sem vagy egyedül, hacsak nincs sok szülő nő. Én 1 napot voltam egyedül a 8-ból de megmondom az az 1 éjszaka nagyon jó volt, mert aki volt velem szobába annak a kisfia egész nap, egész éjjel csak sírt és már ki voltam. Azért a 4 ágyasba ha az teli van ott 4 gyerek van és ha az mind sír, hát na...! Tudom, hogy szegények nem tehetnek róla. Én nem bántam meg és remélem lesz hely most is majd.
2014. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infókat, tényleg nagy segítség. :)

Most hirtelen nem jut más eszembe, de ha van valami, amit érdemes lenne tudnom, akkor azt nagyon szívesen és örömmel fogadom. ;)

2014. ápr. 23. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!