Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Január 24-re vagyok kiírva,...

Január 24-re vagyok kiírva, és a Szent István kórházba fogok szülni, vagytok esetleg akik pont így lesznek ott? Izgultok már?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jan.28-ra, de két héttel nagyobb a méretei alapján(34hetesen 2,5kg), úgyhogy nem merek már konkrétat mondani...

Mi az apás szülés miatt izgultunk,hogy a látogatási tilalom miként érinti, aztán felhívtuk őket, mondtak jót,rosszat.

Ha érdekel szívesen leírom!

Összeraktam a kórházi pakkot hát nem kiscsomag lett...

Te mennyi babaruhát csomagolsz,és milyet?

Neked is első baba?

:)

Kata

2009. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én is jan.24-re vagyok kiírva, de ha abból indulok ki, hogy a lányomat is túlhordtam 1 héttel, akkor kicsit mindig elkeseredem. Én is beszéltem a kórházzal, de nekem azt mondták, hogy lehet apás szülés, csak a látogatási tilalom miatt az osztályon nincs látogatás :(

ezért próbáltam úgy csomagolni, hogy mindenem legyen odabenn. A baj viszont az, hogy a legnagyobb bőröndömbe fért be minden. Szerintetek lesz hova berakni azt, vagy lehet az ágy alá tolni????

2009. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Már én is elkezdtem csomagolni, de teljesen határozatlan vagyok, már azt sem tudom, hogy mit rakjak el, és mit ne, vagy hogy miből mennyit. A Babánk 2-3 rugdalózót, 2-3 bodyt, sapit, zoknit, talán egy kisnadrágot, egy hálózsákot (ez kell egyáltalán?)fogok elrakni. Pár 2-3 textilpelust, és nekem a szülésznő azt mondta, hogy egy törölközőt a Babának kérni fognak a csecsemősök. Nekem mindent be kell pakolnom rendesen, mert a férjem külföldön van, és nem nagyon tudnak ugrálni, hogyha most ez vagy az kell még. Én szeretnék ráhúzni legalább egy hetet a férjem miatt, minél kevesebb legyen az egyedül töltött idő! :-)Szerintem el fogunk tudni pakolni, én az orvosomnál találkoztam olyan lánnyal, aki 3 bőröndel ment be! :-) Majd még írjatok!!!
2009. dec. 29. 12:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, és első Baba!!!!
2009. dec. 29. 12:27
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia, 12.18-as vagyok. Én a babaruhákból legalább 4-5-öt raktam, mivel, ha a tejcsi visszabukik vagy a kaka kifolyik legyen váltás, ne kelljen ott azzal bajlódni.Hálózsák helyett én pólyát viszek, meg egy vékony polár takit. Annó én nyáron szültem, akkor egyiknek sem vettem hasznát, de most nem tudom milyen idő lesz odabenn. Mellszívót én nem rakok, mivel a kórházban van, és az nagyon jó volt.Viszont amit ma vettem az nagyon fontos, semmiféleképp ne várd meg hogy kisebesedjen a melled a szoptatástól,nekem mikor elkezdett kicsit érzékenyebb lenni máris rákentem a krémet (lehetőleg olyat, amilyet nem kell feltétlenül lemosni szoptatáskor)és semmi bajom nem lett. A mellettem fekvő anyuka meg csak akkor szólt nekem, hogy nekem miért nem fáj, amikor már kiserkent a vér belőle. Szóval mindenféleképp szerezz be valamilyen bimbóvédő krémet. Amit még berakhatsz melltartóbetét, tena betét, pelus a babának, meg legalább 5 db textílpelus. Üdv . Timi
2009. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én január 21 re vagyok kiírva és szintén a szent istvánban fogok szülni..így az esély megvan,hogy talán még össze is futunk.Egyenlőre nem izgulok,inkább már nagyon várom ,hogy megszühesem a kisfiamat.

Viszonylag jól vagyok.Aludni már szinte semmit sem tudok illetve a járással vannak gondjaim,mert a jobb lábamat szinte csak húzom magam után.Kellemes babaárást nektek

2010. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szia! Azért majd ha indulsz szülni előtte, persze ha van időd, és tudsz is, írj hogy indultok! :-) Aludni én sem tudok, szerintem kb. 2 hónapja nem volt egy normális éjszakám. 2-3 órákat alszom csak egy éjszaka. Egyébként más bajom nincs. Szeretnék egy hetet ráhúzni, hogy minél kevesebb különbség legyen a férjem, és a baba érkezése között! :-) Majd meglátjuk.
2010. jan. 4. 10:41
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tegnap voltam a szülészeten, a csomagról éreklődtem amit vinni kell. Azt kérték a szülőszobára vigyünk külön csomagot ami a köv. ből áll: Hálóing, innivaló (lehetőleg szénsavmentes víz vagy 100% os üdítő) szőlőcukor. A többit külön az ott tartózkodáshoz. Tisztálkodási szerek,hálóing, szülés utáni betét,gumipapucs(fürdéshez),papucs,törölköző,köntös,üdítő,max.3-4 db textil pelus,törlőkendő,babának ezenkívül SEMMI nem kell csak rendes pelenka....(se ruha semmi..) max. amiben hazaviszed majd.

Apás szülésről annyit,hogy bejöhet az apuka,nem kell oltás! Semmi!! Gumipapucs legyen nála illetve gyógyszertárban érdemes előre beszerezni maszkot,cipőre védőrucit meg azt hiszem "kabátot" ,de ezek egyébként kaphatóak csomagban is...1500ft körül vettünk mi.

Hogy vagy mostanság? Az alvás miatt ne aggódj...szerintem mindannyian így vagyunk vele...szörnyűűű :) de mindjárt vége. Képzeld a babóm most 3500 gramm körüli már. 3-as fejlettségi szinten van ami állítólag azt jelenti,hogy bármelyik pillanatban szülhetek .:)Ha lesz erőm és időm..persze megírom ha itt az idő.Remélem tudtam segíteni a kórházi csomaggal kapcsolatban...Jó babavárást.

2010. jan. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Szorítok Neked nagyon, hogy könnyen menjen minden!
2010. jan. 7. 07:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én vagyok az első válaszoló. Na én már itthon a kisfiammal csütörtök óta! 25.-én szültem! Minden rendben volt a szülésnél,és semmi fontos nem maradt itthon, csak apa.:(
2010. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!