Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dúlával szült már valaki, aki...

Dúlával szült már valaki, aki megbánta?

Figyelt kérdés
Sokan támadják a dúlaság intézményét. Miért? Akinek baja van vele, az szült már dúlával?

2014. máj. 14. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Azoknak van vele baja akik nem bíznak meg bennük. És nem alaptalanul, egy felszerelt kórházban egy csapat orvos kezében kisebb eséllyel (jóval kisebb eséllyel) lesz fogyatékos vagy halott a gyerek.

Nagyanyám szomszédja szült dúlával, orvos helyett is hozzá vitte, 6 éves korára derült ki hogy nem néma hanem Down-kóros. Ezt egy kórházban a szülés előtt meg tudták volna mondani.

Vagy ott ez a Geréb Ágnes, hány gyerek halt meg miatta akik kórházban túlélték volna a szülést.

2014. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Első minek szólsz bele ha azt se tudod mi az a dúla.
2014. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam olyanról, aki támadta volna. Ha úgy vesszük, azok a családtagok is dúla minőségben vannak jelen, akik a bemennek az anyukával szülni.
2014. máj. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Rossznak nem tartom, inkább némely esetben feleslegesnek. A harmadik válaszadóval értek egyet.

A dúla az én olvasatomban, hivatalos értelemben "bérbarátnő". Van egy barátnőm, aki dúla is (egyetemen barátkoztunk össze, utána lett dúla), ő maga is ezt a kifejezést használta.


Ha valakivel nem tud ténylegesen családtag, barát ott lenni a szülésnél, de igényelné a lelki támaszt, akkor jó a dúla.


Nálam is felmerült, hogy a barátnőm dúla minőségben bejönne velem, de a kórház mondta, hogy egy embert választhatok, így marad a férjem. Nekem azért lett volna jó, ha a barátnőm is bent van, mert ő már a vajúdás korábbi szakaszára is beengedik, illetve nem fog olyan ijedten nézni, mint a férjem, aki nem dolgozik egészségügyben és szerintem legalább anynira ideges lesz majd, mint én.


De esetemben a kórházi protokoll miatt nem fog működni ez a megoldás.

2014. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Off 1-esnek: vélhetően a bábával kevered, a dúlának a szüléshez direktbe semmilyen feladata beleszólása nincs.

Egyébként olyasmi igen mint egy bérbarátnő azzal a különbséggel hogy jó eetben nagy tudású. A természetes gyógymódokon át (gyógynövényes, olajos) a masszázsig. Az enyém mentálhigiénés szakember is mellette és sok gyermekes édesanya. Nekem lelki társ is volt aki mind a várandósságom mind a babám első félévében mellettünk állt, mindig fordulhattam hozzá. Nekem nagyon sokat segített mert tőle hiteles válaszokat kaptam.

Kérdező bocsánat hogy hozzászóltam, nem erre voltál kiváncsi.

2014. máj. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
én támadást eddig csak orvosi, szülésznői részről hallottam, nem az anyáktól. Akikkel én beszéltem, ők azt mondták, nem szeretik, ha van bent dúla is, mert sokszor olyanokra is rábeszéli a nőt,amivel ők orvosilag nem értenek egyet. Ha viszont mégis történik valami gebasz, akkor nem a dúlát fogja senki sem beperelni. A kórházban, ahol én kérdezősködtem, volt már ilyen eset, ezért ott több orvos is elzárkózik a dúlás szüléstől. Mindezek mellett én azért kicsit szomorúnak érzem, hogy még maga a dúla is azt mondja, hogy ő "bérbarátnő", én ettől azért többet várok.
2014. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azt tisztázni kell, hogy a dúla (doula) nem bába. És nem is szülésznő. Tehát nem szülészorvos vagy szülésznő helyett választja az ember. A bérbarátnőt sem tartom jó szónak, de sokfélék vagyunk. Normális helyen beengednek az anyával 1 személyt, általában apát és mellette a dúlát. Amikor férj helyett mehet be, az egy nem támogató intézmény.


Nekem az a furcsa, hogy soha senkitől nem hallottam még, hogy dúlával szült volna és megbánta. Senkitől nem hallottam, hogy kipróbálta és nem volt jó. Igazából erre lennék kíváncsi. Az szidja a dúlaságot, aki nem ismeri?


Azt is fontos leszögezni, hogy egy DS baba senkinek sem a hibája. Ez eldől a fogantatás pillanatában és két út áll a szülő előtt, vagy vállalja, vagy elpusztítja. Tehát egy bábát hibáztatni a DS miatt, nincs értelme.


Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a dúlák szidalmazása nem más, mint az ismeretlentől való félelem. Míg anyák százai, ezrei jönnek ki úgy a szülőszobáról, hogy "soha többet nem szülök", vagy "életem legborzalmasabb élménye volt", és ez megtörténik választott orvos vagy választott szülésznő mellett, addig dúlás szülésről még nem hallottam. De kíváncsian várom a további válaszokat.

2014. máj. 15. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Mi az a DS?
2014. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem a Down kór
2014. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
DS = Down Szindróma
2014. máj. 15. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!