Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van közületek valaki aki a...

Van közületek valaki aki a pénz miatt megbánta hogy vállalták a 2. babát?

Figyelt kérdés
szeretnénk egy kistesót,csak aggódom a pénz miatt!a feltételek adottak lennének van saját 3 szobás lakásunk(meg lakáshitelünk) a férjem dolgozik én még máj.ig gyed-en vagyok és ez az egy ami visszatart!szívem szerint nagyon szeretnénk!elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből de azért megvan mindenünk!volt már valaki aki a pénz miatt úgy gondolja hogy jobb lett volna még várni?
2011. márc. 30. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Sokaktól hallottam, hogy előre szorong. De olyat, h vki utólag bánta volna, még soha nem hallottam. Ha a Jóisten báránykát ad, általában füvecskét is ad mellé.

Egy testvért milyen anyagi kiváltsággal tudnál kompenzálni?

A gyermeknek? Vagy magadnak? még ha szegényesen is nőnének fel, de szeretetben(20év akkor is egész felnőtt életében(80 év)lesz valakije.

2011. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Bevállaltuk a másodikat, gyedtől elestem, nála már csak a gyest kapom, így a havi bevételünk 30ezerrel csappant. Egy másodpercig nem bántam meg! Megtanultuk a 30al kevesebbet beosztani, ennyi. Sose jutott eszünkbe hogy megbántam volna. Mindene megvan, minden nap meleg étel az asztalon, ruhásszekrény tele (bár tény nem újak, de szépek), gyümölcsöt eszik sokat. szerintem ezzel megvan mindenük. Biztos nem lesz egy ideig tengerparti nyaralás, amig lakáshitel van, de lesz helyette más aminek lehet örülni.
2011. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Pénz miatt várni? Később jobb lesz? Ezt nem lehet előre tudni.

Én is csak olyat hallottam, hogy valaki előtte félt, de utólag megbánni a második gyereket, csak az anyagiak miatt, még én sem hallottam.

Ha szeretnél második babát, akkor hajrá, meg fogjátok oldani, mert meg kell oldani, s biztos, hogy nem fogod megbánni.

2011. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a bátorító válaszokat!
2011. márc. 30. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát, erről én is mesélhetnék... Eleinte mi sem voltunk túl jó anyagi helyzetben, de azt már az elején elhatároztuk, hogy kb. 6 gyereket szeretnénk. Sosem pénz kérdése volt, hogy bevállaljuk-e a következőt. És minden egyes gyerek után jobb lett az anyagi helyzetünk! Most az 5. van útban, és hála Istennek, nem szenvednek hiányt a gyermekeink , egészségesen tudjuk őket etetni, és gyerekprogramokra, utazásra is jut (viszont szándékosan nem veszünk meg nekik nagyon drága, semmirekellő játékokat, és többnyire turiból öltöztetem őket).

Egyszer egy idős, nagyon bölcs bácsi mondta nekünk: azt sokan megbánták, hogy nem vállaltak gyereket, de olyat sosem látott, hogy valaki azt megbánta volna, hogy vállalt gyereket!

2011. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát igen!mindenféleképpen szeretnénk 2.at csak az a kérdés hogy mikor?
2011. ápr. 2. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok. jo kérdés. Kérdés te hány éves vagy. Én 30 fele jártam mikor szuletetett az elso, gondolkoztunk mi is, hogy mikor jojjon a második. De mivel jott a válság munkahelyek szuntek meg nem sok esélyt láttam, hogy egy kisgyerekkel felvesznek bárhova is dolgozni, hisz nekunk még mama sincs aki ovibol elhozná vagy elvinné, vagy vele lenne ha beteg. Apuka meg olyan helyen dolgozik, hogy o nem mehet táppénze, meg o napokig nincs itthon. Szoval kilátást nem láttam a munkahelyre,de ha találtam volna, akkor meg tutira nem mentem volna el szulni, hisz azt bizony meg kell becsulni-az elozo munkahelyem megszunt ezért volt kérdés-

Na meg azért 30 korul, folott már mégsincs annyi ido, mint egy huszonévesnek. szoval sok osszetevobol áll a dolog.

Lehet ha huszonegynéhány éves lettem volna máshogy dontok, de az is lehet hogy nem...

DE NEM BÁNTAM MEG

2011. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja kimaradt hogy a nagy kétéves szulinapjára jott a kicsi :D
2011. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!én 28 éves leszek,a lányom 2 éves!hát igen engem sem nagyon várnak vissza,azt mondják egy kisgyerekes anyukával csak a baj van!én ezt nem így gondolom,de mi van ha 2 gyerek után kéne elhelyezkedni?akkor még jobban kilátástalan a dolog!
2011. ápr. 4. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:

egy vagy két gyerek - a munkáltató szempontjából mindegy, egyre megy. Ha most szülsz, csak egyszer kell munkahelyet keresned, és pár év múlva mondhatod: a te gyerekeid már nagyobbak, nem betegek minden héten, téged nyugodtan felvehetnek.

Az is előny néha, ha valakinek megvan a tervezett gyerekszám: nem kell félni, hogy két év múlva gyesre akar menni.El kell mondani felvételin.

2011. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!