Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek boldogulni fogok...

Szerintetek boldogulni fogok így a szülésnél?

Figyelt kérdés
Szerettem volna szülésfelkészítő tanfolyamra, vagy ilyesmire járni, de sajnos nem úgy alakult. 37 hetes vagyok, és kicsit aggódom, hogy tudom-e majd, mit kell csinálni. Lehet hülyén hangzik, de tudni fogom mikor hogy kell nyomni, nemnyomni, ilyesmi?
2014. máj. 26. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogod, és mondani is fogják. Én sem jártam semmi felkészítőre :)
2014. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem voltam. És megszültem :) Ez összetéveszthetetlen érzés, amikor nyomni kell...a doki úgy is segít! :)
2014. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Másik példa én voltam és nem tudtam megszulni
2014. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülésfelkészítőn maga a szülésznő mondta nevetve, hogy aki nem jár ilyenre, az is meg tud szülni. :) Illetve sokaktól hallottam, hogy hiába jártak felkészítőre és tanulták meg a légzési technikát, szülés közben baromira nem tudtak rá odafigyelni, nyomtak, lihegtek, ahogy bírtak (ahogy én is). Nyugi, semmiről nem maradsz le! Nekem egyébként nem a szülés miatt volt hasznos ez a tanfolyam, hanem jobban megismertem a kórházat, és jobban ráláttam, mire számíthatok a szülés utáni napokban, amíg bent kell lenni.
2014. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként a szülésznő megmutatta,hogy hogy csináljam :) Máskérdés, hogy nagyon nem jutott eszembe akció közben :D
2014. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szülésfelkészítőről sem tudtam, mégis kibújt a fiam. Ott és akkor tudni fogod mit kell tenni, de irányítani is fognak mikor és mit csinálj.
2014. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem voltam szülésfelkészítőn, mégis 4 óra alatt meg lett a fiam, a kitolás maga negyed óra volt. Én jártam intimtornára, ott átbeszéltük, kicsit gyakoroltuk is, hogy hogyan kell szülni, de az ott eszembe sem jutott, csak azt csináltam, amit az orvosom mondott, és ilyen gyorsan sikerült.
2014. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam! Nagyon várom már, kis izgalom is van bennem, félelem csak attól, nehogy "elbénázzam". A fájdalom...hát lesz, tudom, de attól nem tartok.
2014. máj. 26. 21:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Első gyereknél szülés közben a doki mindig mondta, hogy mit csináljak, de szinte magamtól is éreztem, hogy mi a dolgom. Második gyereknél épp ezért el is gondolkodtam (persze nem komolyan), hogy kell-e nekem fogadott orvos, megszülöm én otthon a markomba.

Biztosan fogsz boldogulni, és ügyes leszel. Szülésznő, orvos lesz melletted, akik segítenek, ha elbizonytalanodsz, vagy esetleg nem megfelelően csinálsz.

2014. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!