Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted hány évesen ideális...

Szerinted hány évesen ideális az első gyereket vállalni? És maximum hány évesen vállalnál még egy szülést?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre mostanában egyre több nő szül később. 30 sőt 35 év felett is egyre többen szülik az első babájukat. Amikor szültem nagyrészt idősebb kismamák voltak, néhány volt velem egy idős vagy fiatalabb. 20 évesen szültem, szerintem ez ideális kor az anyaságra. Sokban múlik a dolog azon, hogy ki mikor érik meg nő fel erre a feladatra. Ti mit gondoltok? Miért vállalnak manapság a nők egyre később babát?
2009. dec. 30. 14:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23 vagyok és most jön az elsö, remélem napokon belül. Szerintem ez igy ideális, de kinek milyenek az életkörülményei, lehetöségei egy gyerekhez...szerintem mondjuk jo az elsöt 30 alatt szülni, de ez csak az én véleményem.
2009. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Embertől függ. 26 évesen szültem az elsőt, 25 évesen jött meg a kedvem igazán hozzá, és hamar terhes is lettem. Amikorra megszületett, teljesen megértem rá. 31 vagyok, a harmadiknál tartok, és max. még egyet szeretnék, de legkésőbb 35 előtt. Különben meg látom a szüleimen, mekkora teher idősen még egy kiskamaszt pátyolgatni, anyagilag, lelkileg, fizikailag, nekik az utolsó későn jött.
2009. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 35 éves vagyok,és most várom az első babámat.Nem igy terveztem,de igy alakult.Volt egy 12 éves kapcsolatom(házasság)abból nem lett gyerek,most a második házasságomban vagyok.Sőt úgy tervezem ha minden rendben lesz,akkor 2-3 év múlva szülnék még eggyett,még 40 év alatt.Én egyáltalán nem érzem magam emiatt "öregnek",hál istennek minden biztositott a babához is.
2009. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

23 évesen szültem a fiamat,aki nemsokára másfél éve lesz,szerintem neki is jó lesz,hogy fiatal az anyukája.

Én minidg így tervezetem és örülök,hogy sikerült is.

Még egy babát tervezünk,de én 30 éves korom után már nem szeretnék szülni.

2009. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28 évesen szültem a lányomat, most 13 hós. Egy két évvel előbb lehetett volna abból a szempontból hogy érettnek éreztem magam rá, de "későn" találtam meg a párom, és nem árott dolgozni sem, miután 24 éves koromig tanultam. És most gyúrúnk a tesóra, ha olyan gyorsan összejön mint az első, már nő a pocimban. Remélem! Egy héten belül kiderül.
2009. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen szültem az első babámat. Szeretnék még, de csak 2-3 év múlva. Nekem ez így ideális. Egyáltalán nem vágytam korábban babára. Szerintem ideális kor nincs, illetve azt mindenki maga tudja és rengeteg dologtól függ, hogy mikor vállal az ember babát.
2009. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
20 evesen min es max 34, 35 evesen vallalnak gyereket. 20 evesen szuletett az elso es 35 evesen a masodik.
2009. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha minden jól fog menni (pénz, saját lakás, pár), akkor leghamarabb 22 évesen szeretnék szülni.
2009. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én most fogok szülni januárban, és márciusban töltöm a 20-at. Terveztük a párommal a babát, a kistesót is tervezzük, még jóval 30 alatt. Azt max 24-25 évesen szeretném megszülni, dee ez még a jövő zenéje. Nálunk azért esett így a dolog, mert mind a ketten idős szülők gyermekei vagyunk, és tudjuk milyen így felnőni.. Nekem édesapám tegnap halt meg reggel. Szóval...

36+7kismami

2010. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
25 évesen szültem a fiamat, most 29 évesen a lányomat. 3-ik...nem hiszem, hogy lesz, de max. 34 éves korig. Legalábbis most így gondolom:)
2010. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!