Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülésemnél 1.5...

Ha az első szülésemnél 1.5 óra telt el a burokrepesztés és a baba kibújása között, akkor ha magzatvízelfolyással kezdődik a mostani is számítsak a gyorsaságra?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy ha elfolyik a víz még egy tusolás, összekészülés belefér az időbe. 30 percre lakunk a kórháztól. Első fiammal fájásokkal indult, hosszú volt a vajúdás de burokrepesztéstől számítva 1.5 órán belül meg volt a fiam. Ha most elfolyna a víz siessek?
2014. jún. 6. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj én nem tudok válaszolni a kérdésedre,viszont a válaszok nagyon érdekelnének.

Kislányomnál(első baba) indították a szülést.Spontán burokrepedésem volt délután fél1 háromnegyed1 körül 14:15kor megvolt a baba.

Most várjuk a kisfiúnkat és nekem is van ilyen félelmem mint neked.

39+5hkm

2014. jún. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első baba burokrepesztés után fél óra múlva megszületett. Indított szülés volt. Szülés után azt mondtam, ha csak ennyi, akkor még öt gyereket szülök.

Másodiknál elfolyt a magzatviz és rá 9 órára született meg amiből 7 óra tömény fájdalom. Itt azt mondtam soha többet.

Harmadik baba . elfolyt magzatviz hajnali 3 kor és este 9 kor lett meg. Délután 4től este 9ig tömény fájdalom.

2014. jún. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez alapján nem kell sietni :D
2014. jún. 6. 07:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 óra alatt meglett az 1. gyerek a burokrepesztéstől számítva. Most közeleg már az idő, rákérdeztem az orvostól, h mi legyen ha elmegy a víz v fájok, azt mondta, h mivel gyors volt először hívjam őt és ne a kórházat (protokoll szerint először kórház, megvizsgálnak, aztán ők értesítik az orvost)és maradjak a kórház 2 órás körzetében.
2014. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha csak fél órára laktok a kórháztól,akkor nem kell sietnetek. Érdemes ugyan úgy mérni a fájások közti időt, mert ez sem alakul mindenkinél ugyan úgy.


A második válaszoló betojatott! Az első fájástól 12 óra telt el,mikor kibújt a kisfiam. A szülőágyon repesztettek burkot kb. a 11. órában. Akkor anno én is azt mondtam,hogy ha így jön a többi is, akkor simán bevállalok még vagy hármat. Persze voltak fájásaim, de nem voltak túl sűrűek és iszonyatosan erősek sem. Most várjuk a második babánkat...bízom a szerencsénkben :)


Mindenkinek boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!!!

2014. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha időben közel van a két gyerkőc(vagyis kicsi még az első is)jobb ha sietsz. A második babák ált. nem gatyáznak. Jó és gyors születést kívánok.
2014. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! 3.5 év lesz kettejük között. Terveim szerint ha elfolyással indul riasztok valakit, lezuhanyozom és mehetünk, csak most felmerült bennem a kérdés, lehet e annyi időm. De elvileg akkor igen :)
2014. jún. 6. 09:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a burokrepesztést általában a vajúdás közben/vége felé csinálják amikor már az anyuka ki van tágulva valamennyire. Ha úgy indul egy szülés, hogy spontán elfolyik a magzatvíz, akkor akár teljesen zárt is lehet a kismama, így az egész tágulás csak ezután következik. Nálam úgy ment el a víz hogy teljesen zárt voltam, és nagyon nehezen is tágultam, így hosszúra nyúlt a szülésem. Barátnőm mindkétszer bement 2 ujjnyira kitágulva, akkor kezdte érezni a fájásokat, még vajúdott valamennyit, majd burokrepesztés, és 1-2 órán belül baba.
2014. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első baba burokrepesztés után 2 óra múlva született, második baba, burokrepesztés után15 perccel.
2014. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!