Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül valaki jan. Vége febr....

Szül valaki jan. Vége febr. Elején Pécsett? Esetleg a megyeiben? Ti tudtok esetleg arról valamit, hogy mit adnak bent szülés után és mit kell vinni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pelusra, ruhára,...
2010. jan. 1. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:

én már szültem pont 1 éve, akkor ruhát azt adnak a picire, de vihetsz sajátot is de az elég könnyen összekeveredhet az ottanival arra a pár napra nem érdemes.

elvileg pelust is adnak, bár én vittem ezt meg is látták és rögtön mondták, hogy jó hogy hoztam, mert nekik kevés van :(

nem is adtak a babámra.

vigyél mellszívót én kértem mert császároztak és nem akart be indulni a tej, de leordítottak, hogy nem adnak, pedig volt láttam....

betétet vigyél sokat, hálóinget 3-4 ddb, bugyit is többet,zoknit is, esetleg cumit a babának ha síros lenne az enyém sokat sírt mert nem volt tejem és nem adtak neki enni 3 napig :( de cumi nem jutott akkor eszembe....


hu hirtelen ennyi jur eszembe, de ha még valami eszembe jut írok


kisfiú lesz vagy kislány?

2010. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.Elég sok rosszat hallottam a pécsi csecsemősökről is. Kicsit beparáztam emiatt.

Kisfiúnk lesz. Febr. 2-re vagyunk kiírva.

Ha esetleg még valami eszedbe jutna nagyon szívesen fogadok mindent. :)

2010. jan. 2. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
én májusban szültem idén, pelenkát, popsitörlőt mindenképp vigyél, van ott is , de az azért van ha éppen a nővérek rakják tisztába. ruhát vihetsz neki, ha szólsz , hogy a saját ruhája van rajta nem fogják összekeverni. és ami tudom most fura lesz, de vmi fájdalomcsillapitot (algőphirint, aspirint stb) amit használsz vigyél magaddal. Nekem a szülés után, amikor elment az érzéstelenítés hatása, fájdalmas volt, alig birtam éjjel aludni, és krtem is fájdalomcsillapitot, de nem tudtak adni,mert nem volt. Igy anyukám hozott be nekem masnap.
2010. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

igen a csesemösök nem a legkedvesebbek....

a fiam császárral született és nem indult be a tejem 3 napig nem kapott enni, annyira sírt szegényem erre meg a fülem hallatára mondogatták hogy milyen problémás gyerek, azért problémás mert éhes és sír?

tök kiakadtam annyira sírtam én is azt sem engedték meg hogy éjjelre bevigyem ott pasziánszozott a gépen a nő, és nem volt képes vigyázni a gyerekemre egész éjjel kinn voltam vele a folyoson hogy a szobatársak tudjanak aludni, mert nagyon éhes volt és sírt sokat....

juniusban fogok megint szülni de előre félek, sajnos nem tudok menni a klinikára mert a dokim a megyeibe van.

remélem neked jobb élményeid lesznek

jó babavárást

2010. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerekek, ez nagyon durva. Én biztos feljelenteném az ilyen nővért. Győrben se voltak sokkal kedvesebbek, de most majd meglesz a böjtje, ha parasztok lesznek.
2010. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én szeptemberben szültem a megyeiben, és a csecsemősök 80%-a elmehet oda... Császáros voltam, első baba, és első éjjel meg sem bírtam mozdulni úgy fájt a sebem, mire fél 3kor egy "kedves" csecsemős behozta az üvöltő fiamat:

"csináljon má' valamit a gyerekkel mert csak üvölt, és felüvölti a többit is"

Persze hogy üvöltött, nem volt tejem és már nagyon éhes volt a babám. Szóval semmi segítség nélül ott hagyott, úgy hogy még meg sem bírtam mozdulni, ráadásul a szoptatást sem mutatták meg, a pelenkázást sem, semmit. Akármit csináltam nem volt jó, mert amit az éjszakás delegáció mondott az nem tetszett a nappalosnak, szóval áhhh. Borzasztó 4 nap volt. Pelenkát onnantól nem adnak hogy már nálunk van a baba, csak akkor ha épp ők öltöztetik át, szóval azt vigyél, és popsitörlőt is. Ruhát és popsikrémet adnak.

Sok szerencsét, és könnyű szülést kívánok!

2010. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom mindenkinek rossz tapasztalata van a megyeivel kapcsolatban, akkor én leszek a kivétel. Júliusban szültem, a 4. napon engedtek haza, és egyáltalán nincs rossz élményem. Az egyik éjszakás nővér pl. bejött hozzánk, bemutatkozott, elmondta, ha valamelyikünk nagyon fáradt, és nem tudna pihenni a babája miatt, nyugodtan vigyük át éjszaka, ő szívesen vigyáz rájuk. Az én picurka fiam pedig a legsírósabb volt az osztályon, de mikor sírt, ők azonnal megitatták cukros vízzel, nem hagyták sírni. Mondjuk ennek nem igazán örültem, de mivel nagy baba volt, az előtejem kevés volt neki, így nem volt mit tenni. A fürdést, pelenkázást, köldökápolást megmutatták. Pelenkát adtak, de örültek, ha én vittem. Popsitörlőt mindenképp ajánlatos vinni, és pelenkázóalátétet, és mellszívót. Ez utóbbi van ott is, de azt mindig másvalaki használja. Babaruhát adnak, de vihetsz sajátot is, de fennáll annak a veszélye, hogy nem kapod vissza. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy a következő babámat már a klinikán fogom szülni talán jövőre. Könnyű szülést, és kitartást a kórházi napokra!
2010. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nekem még a helyes szoptatást is megmutatták, ülve és fekve is.
2010. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!