Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már rá példa hogy valaki...

Volt már rá példa hogy valaki belehalt a szülésbe?

Figyelt kérdés
Nem úgy gondolom hogy régen...Hanem ebben a "fejlett világban"..?
2008. júl. 30. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos előfordulhat. De ma már nem túl gyakori. Pl a sokat vitatott otthon szülés is ezért lehet veszélyes. Hiába mondja Geréb Ágnes, hogy nem az.
2008. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Az en kornyezetemben 1x volt ilyen az is mar tobb mint 10 eve.

Nyugodj meg,biztos nem lesz semmi baj!

En is nagyon felek a szulestol,de probalok baratkozni a gondolattal es valamelyest segit hogy a YouTub-on kis videokat neztem errol.

Ahogy te is irtad ebben a modern vilagban nagyon kicsi ra az esely!A dokik ma jobban oda figyelnek a szulo nore es ha bajt eszlelnek csaszaroznak...nem mint regen h hagytak kinodni.....es....de a veget sejted.

Ne gondolj erre ,probald elvezni a terhesseget!

21 hetes pocakos

2008. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Igen, sajnos előfordul, hogy valaki belehal a szülésbe, de ez igen ritka. De azért előfordulhat. Egyszer a Vészhelyzetben is volt egy ilyen, oké, az film, de azért annyira nincs elrugaszkodva a valóságtól. Létezhet olyan, hogy valaki elvérzik, mert pl. leszakad egy szerve és nem veszik észre időben, csak amikor már elfolyt a vére. Ilyesmi.


Polly

2008. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Miért van az, hogy én a KÉRDÉSRE válaszoltam, mégpedig szerintem hasznosan, mégis le lettem pontozva? El kéne már gondolkodni, mire is való ez az oldal. Nagyon komolyan fontolgatom, hogy hagyom az egészet a büdös francba, annyira elszaródott ez az oldal. Komolyan, nagyon szerettem ide írni, de ahol a segítőkész és informatív választ lepontozzák az ilyen rasszista, csak anyázni tudó parasztok, oda minek írni választ? Hiába vagyok a második helyen, már lassan nem érdekel, mert úgyse számít már senkinek, hogy egy válasz tényleg válasz-e, sőt, inkább az a király, aki jól fel tud baszni másokat. Csak sajnálom azokat, kik valamit tényleg tudni szertnének, és mondjuk én meg tudnám rá a választ, de az ilyen suttyók meg elveszik a kedvem a válaszírástól...


Polly

2008. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Annyit tudok válaszolni, hogy előfordulhat, sajnos, de nagyon ritkán, mivel már egyre korszerűbben végzik el a szülés körüli vizsgálatokat.

Pl olyan esetek vannak, ha a méhlepény egy darabja bent marad, ugyanis az elkezd bomlani és vérmérgezést okozhat, így az anyuka vérmérgezés miatt halhat meg.Ezért amikor megszületik a lepény alaposan megvizsgálják, hogy renden távozott -e minden része.

Egyebekben előfordullhat olyan súlyos vérveszteség, ami halált okoz, de ha kórházi körülmények közt történik a szülés, akkor azonnal tudnak biztosítani vérpótlást, mivel konkrétan tudják a vércsoportot...

Még olyan eset fordul elő, hogy a magzat a születéskor, vagy még előtte kiüríti a magzatszurkot a vízbe, amit vissza is lélegezhet, lenyelhet, de közvetlen az anya vérkeringésébejut a magzatszurok..ezutóbbi történt pécs környékén nemrég, ahol lakom, sajnos az anya és a baba sem maradt meg, mert mérgezéses halált okozott..csúnya erről beszélni, de kell tudni..ezmiatt van, hogy a szülésnél a doki nem jó ha a mama gyomrába könyökölve segít kijönni a babának, mert az erőlködés miatt üríthet a baba, bár ha ez a szüléskor fordul elő,talán menthető a baba és a mama.

Hát ennyit hallottam konkrétan, de olyan esetekmár ritkán vannak, amik régen voltak. Pl a fertőzésre sok megelőzővizsgálat adhat indokot előzetes gyógyszeres kezelésre, ezért a szülésre már helyrejön a dolog...

Remélem egyre ritkábbak lesznek ezek a gondok..sőt jó lenne , ha elő sem fordulna, de nem szabad ilyen aggodalommal a szülőszobára mennünk, tehát nyugi.

Remélem megfelelő választ kaptál.

2008. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Jamá Pollyka, pont az a lényeg, hogy mások értékelnek. Persze, hogy hasznosnak tartod a válaszod, amúgy nem írnál. Bődületes baromságot írtál megint, csak te nem látod. Hihetetlen, hogy anya létedre mennyire kölök vagy még te is. Felháborodni...azt tudsz. Mást nem.

A vészhelyzet piszkosul segítőkész és informatív válasz. Ez már nem is röhejes. Inkább szomorú. Foglalkozz az új pasiddal meg a hajviseleteddel, az korban hozzád illő.

Egyébként királynak érezheted magad, mert nekem a te válaszaidtól, meg hiperérzékenységedtől durran el az agyam. Remélem, most örülsz és visszakaptad a válaszíráshoz a kedved kislány.

2008. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Polly!

En olvasom a valaszaidat, es ne foglalkozz a lepontozokkal, hasznosakat irsz!!!!


Kerdezonek: az orvosom azt mondta, a terhesseg es a szules bar normalis elettani folyamat, de veszelyes uzem.

Ezert van a sok vizsgalat, orvosi felugyelet, szules alatt is, h vigyazzanak rank es a babankra.

Nem szabad rosszra gondolni, ha igy gonodolkounk, az utcara kilepve is felhetunk, h balesetet szenvedunk, stb.

Ne gondolj rosszra, probald elvezni a terhesseget :)

2008. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is a pollytól akadtam ki legjobban.A szerveink nemszakadnak csak úgy le.ezért van a szülőcsatorna.ha az orvosok úgy ítélik akkor az utolsó pillanatban is lehet császármetszés.egyébként meg egy mandulaműtétbe is bele lehet halni úgyhogy felesleges ezen aggódni,az élet rendje h a nők szülnek. polly te meg kicsit ideggyenge vagy.a vészhelyzet meg kb annyira valódi mint a micimackó kalandjai csak az sokkal aranyosabb, inkább nézd azt.
2008. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"oké, az film, de azért annyira nincs elrugaszkodva a valóságtól." Tehát nem írtam egy szóval sem, hogy ez így van. Csak azt, hogy amik abban vannak, a valóságban is előfordulhatnak valamilyen formában. És egyébként van olyan, hogy valakinek leszakad egy szerve, én már találkoztam olyannal, csak neki észrevették. Nem tudom, mit kell ezen kiakadni. Lehet, hogy nem fogalmaztam meg túlságosan szakszerűen a válaszomat, de azért nem kéne ilyen módon leszólni, pláne, hogy én legalább jó szándékkal írtam választ.
2008. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, Polly voltam, ez lemaradt :)
2008. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!