Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyakran halnak bele a...

Milyen gyakran halnak bele a szülésbe a nők? És mitől következhet ez be?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Nyugi,ne izgulj! A szülés leszéleted legszebb élménye!

A szülésbe még nem halt senki bele.

Viszont a szüléssel járó vérveszterségbe vagy fertőzésekbe igen...Biztos hallottál a gyermekágyi halálról. A mondern orvostudománynak köszönhetően az esélye eygenlő a nullával.

2009. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Biztosan kevesebben halnak bele, mint ahányan túlélik, mert különben elég kevesen lennénk. Amúgy meg mindenképp meg fogsz halni, szóval mindegy.
2009. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ma már nagyon kevesen. Ne foglalkozz ilyen dolgokkal! Amúgy is van elég dolog, ami miatt stresszesebb egy kismama, nem kell még ilyen + problémákon filózni. "A fejlett országokban napjainkban százezer szülésre tíz-húsz anyai halálozás esik. Ez az arány a fejlődő országokban két nagyságrenddel rosszabb." - én ezt az adatot találtam a témában. Szóval elég kicsi az arány, persze, ha valaki éppen ebbe a kis százalékba tartozik, annak ez is sok.. úgy írják egyébként, hogy a halálozások nagy százalékáért a nagy túlsúly a felelős..
2009. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, (azontúl h ennek tényleg elenyésző az esélye) hogy a nagy túlsúly is az ún.atóniás méhvérés miatt veszélyes, mikor nem tud összehúzódni a méh, így nem csillapodik a belőle érkező vérzés.

Így ebben a vérzésben, ha sokáig tart, el lehet vérezni és ha magára hagyják az anyát elájul stb.

De ez manapság már sztem elképzelhetetlen, nem véletlen hogy egy két órát még a szülőszobán kell tölteni megfigyelésen, ahol ellenőrzik mekkora a vérzés mrtéke, és ha még mindig nem enyhül (nekem is igy volt) akkor beavatkoznak plusz vért adnak egyből.

Szóval én is azt hittem, ott maradok:)) de nem megy az olyan könnyen:)))

2009. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Régen a nők a gyermekágyi lázba haltak bele, amikor még nem tudták, milyen fontos, hogy az orvos tiszta kézzel nyúljon a betegekhez. Ez olyan esetekben következett be, amikor az orvos pl. boncolás után ment a szülő nőhöz, ugye nyílt seb van, tehát igen magas a fertőzés kockázata. Illetve a szülés utáni vérzésekbe volt aki belehalt, de ma már jobban felismerik, ha baj van, és el is tudják állítani. Igen komoly gondnak kell lennie ahhoz, hogy valaki belehaljon.
2009. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!