Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 50. 000 Ft megfelelő összeg...

50. 000 Ft megfelelő összeg egy szülésért? Nem kevés?

Figyelt kérdés

Állami terhesgondozásra járok, vagyis a vizsgálatokért nem kell fizetnem. Hamarosan szülök és nem tudom, mennyit illik fizetni. A fogadott orvosommal elégedett vagyok, de a pénztárcám többet nem enged meg. Ő meg nyilván nem mond tarifát. Illene megtoldanom valamennyivel? 10 vagy 20 ezerrel?

Fogadott szülésznőm nincs. Az éppen ügyeletesnek mit illik adni? Pénzt, vagy ajándékkosarat?

Ti hogy csináltátok?



2014. jún. 12. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Az én fogadott orvosomnak megvannak a tarifái, és ezt már az elején meg is mondta, azt mondta, hogy sima szülésért 50.000Ft-ot kér, császármetszésért 65.000Ft-ot ha úgy alakulna, hogy probléma miatt meg kell, hogy császározzon. Végül császármetszés lett, meg indította a szülést, mert hosszú hétvégét akart így 13 órát vajúdtam, és a babámnak leesett a szívhangja bevitt a műtőbe éjjel,szerencsére nem lett semmi gond. De legalább megdolgozott ezért a pénzért, mert ő sem aludt ahogy én sem :D
2014. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Mire is akarsz fizetni ? Mert ha nem magán dokihoz jársz, akkor nem kell fizetned sem. Ha nem kéred fel, hogy vezesse le a szülést, akkor megint nem kell adnod semmit sem, szülsz az éppen aktuális orvosnál. Ha pedig valakit felkérsz, akkor adsz amennyit gondolsz, beszélj más kismamákkal mennyit szokás neki adni. Nem kell ezt túlbonyolítani. De csak akkor adj neki bármit is, ha felkéred, hogy vezesse le a szülésed, ergo éjjel-nappal hétköznap hétvégén ünnepnap szabadság alatt és a többi várható hogy be is megy.
2014. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha ennyit tudsz, ennyit adsz. Ha nem mond árat, akkor nem is várhat minimum összeget.

A szülésznőnek én pénzt adnék, azzal nem lőhetsz mellé, ha 5e ft-ot, akkor annyit. De lehet, az ajándékkosár felét nem hasznosítaná, akkor meg pénzkidobás.

2014. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

"Végül császármetszés lett, meg indította a szülést, mert hosszú hétvégét akart így 13 órát vajúdtam, és a babámnak leesett a szívhangja"


És te komolyan EZÉRT fizettél?

Vegyük csak sorba:

- megindította a szülést, mert NEKI így volt a kényelmesebb, ahelyett, hogy megvárta volna, míg a baba "megérik rá" és magától megindul (nem csak az számít, hogy életképes-e már, fizikailag fejlett-e... a babát általában tudják, hogy mikor kell jönniük),

- leesett a szívhang? Megint annak a jele, hogy k.vára nem volt ideje még a szülésnek!

2014. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Fogadott orvosnak ha nem mondott összeget, akkor ez jó.

Ügyeletesnek én nem adnék semmit, csak ha maximálisan meg vagyok vele elégedve.

2014. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Időben már benne voltam mert 40+4 napon indított és 40+5 napon szültem meg.
2014. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Előző válaszoló vagyok, 24 órás ügyeletben volt, mikor megindította a szülést, egyébként nem voltam vele megelégedve.
2014. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál benne az időben. A babáknak mindössze 10 %-a születik meg "időre". A terminus túllépése (40. hét betöltése) még nem jelent kockázatot. 40 % túllépi.

Csak a túlhordás a problémás (42. héttől).

Előtte egészséges anyánál-babánál nem indokolt az indítás, csak akkor, ha a méhlepény elöregedett.

2014. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy alakult, hogy a fogadott orvosomnál szültem. Neki 40.000 forintot adtunk. Mivel szülésznőt is fogadtunk (mivel nem tudtuk hogy alakul) neki 30.000 forintot. Végig benn volt, a szabadnapján jött be.
2014. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ivilicious ***** válasza:
74%

én MAXIMUM 40-60 közt adnék. többet nem. de, csak ha törődik velem, és jól végzi a munkáját.

Ügyeletes szülésznőnek minek adni bármit is? ez a munkája. nem fogadott. szerintem. persze,ha nagyon aranyos,jófej, jó szakember, akkor 1 bonbont, vagy egy 5ezrest..

de tényleg vannak olyan dokik, akik kérnek 160 meg 200at...durva.

2014. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!