Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt a legkevesebb...

Mennyi volt a legkevesebb összeg amit Ti vagy ismerősötök adott a szülésért?

Figyelt kérdés
Tudom, nem teljesen ide való kérdés, de úgy gondolom, hogy aki már túl van a szülésen, az a babás rovatot inkább nézi... Most megyek 6 hetes kontrollra, fogadott magánorvosom volt, akinek havonta, később 3 hetente fizettem a 10ezer forintot a vizsgálatokért, a szülésért nem mondott összeget. A kontrollon most is alapból 10ezer forint a vizsgálat és most kapja meg a szülésért is a pénzt. A szülésre nem kellett külön bejönnie, indított szülés volt azon a napon mikor Ő volt az ügyeletes. Elég rosszul állunk most anyagilag és kicsit tanácstalan vagyok, hogy mennyi "muszáj" azért adni.
2011. júl. 9. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én hallottam már 15 ezerről is,de ez attól is függ mennyire voltál megelégedve vele?


Én 50 ezret adtam,programozot császárom volt.

2011. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Annyi volt a macera, hogy végül 5 óra vajúdás után császárral szültem, mert nem akartam tágulni. De se a terhesgondozás alatt, se a szülés után nem volt semmi gond. Szülés után 2. nap láttam az orvos, akkor jött oda, megkérdezte hogy vagyok, és mondta, hogy Ő hazaenged másnap, ha a babával is minden rendben van. Utána csak a varratszedésre mentem vissza hozzá.
2011. júl. 9. 08:28
 3/16 anonim ***** válasza:
A szokás az -legalábbis errefelé mindenki így csinálta- hogy a rendes vizsgálatok díjának ötszörösét adja a kismama a sima szülésért, ha császár, akkor hat-hétszeresét.
2011. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát 30-at biztos adnék,persze csak ha engedi az eklézsia

1.voltam

2011. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
0 Ft
2011. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 éve 80-at adtam. Nem nagyon tehettem volna meg, de az orvosom annyira rendes volt és törődő, hogy úgy éreztem, amennyit csak össze tudok szedni, azt odaadom neki. A terhesgondozás alatt is nagyon figyelmes volt, mindent elmagyarázott, mindenre válaszolt, soha egy percig nem volt türelmetlen, nem nevetett a bugyuta kérdéseimen-pedig volt sok. Minden lépésről elmondta, hogy miért kell, mivel jár, mit nyerhetünk vele, mi lehet a hátránya. A simára tervezett szülésből sürgősségi császár lett, sajnos. De amikor a szobába vittek, néhány perc múlva már ő is ott volt, érdekelte hogy vagyok, amíg bent voltunk a lányommal mindennap meglátogatott. Ezek plusz szolgáltatások voltak és én úgy éreztem, megérdemli, hogy pénzben is megköszönjem.
2011. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Én se adtam,pedig megtehettem volna.

A férjem se kap külön pénzt,mert bejár dolgozni.Azért fizetik.

2011. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért a bejár dolgozni és a megkérem, hogy legyen mellettem a szülésnél nem ugyanaz... Lehet járni az SZTK-ba is terhesgondozásra és lehet szülni az ügyeletesnél is. De ezt mindenki maga dönti el.
2011. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
a fogadott dokimnak 60-80ezret szoktak adni de van olyan hogy 100at,sajnos a dokim nem ért vissza a szülésre így az ügyeletesnél szültem 20ezret kapott mert nagyon meg voltam vele elégedve, de igazából a szülésznő volt akinek rengeteget köszönhettem,de ő nem fogadta el a pénzt így kapott egy hatalmas ajándékkosarat tele azzal amit szeret(érdeklődtünk miket szeret egyik rokonától)
2011. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy éve szültem a kisfiamat, mikor is a terhesgondozást végző orvosom nyári szabadságát töltötte és kerek perec megmondta, hogy nem jön be a szülésre, mert vidéken van!!!!

Végül az éppen ügyeletben lévő szülésznő és egy rezidens orvos segítségével hoztam világra első szülött pici fiamat. Maximálisan meg voltam az orvossal elégedve, pedig akkor találkoztunk először, "éles" helyzetben.

Varratszedés után 20000 Ft-ot adtam neki, majd a 6 hetes kontroll alkalmával 5000 Ft-ot. A szülésznőnek 10000 Ft-ot adtam.

2011. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!