Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bécsben szeretnék szülni...

Bécsben szeretnék szülni szerintetek?

Figyelt kérdés
sziasztok tudja valaki ha bécsben szeretnék szülni mert nagyon közel lakom hozzá bár magyarországon,de kimennék szülni automatikusan osztrák állampolgár lenne?mindketten magyarok vagyunk de arra gondoltunk ha már van ez a lehetőség hát adjunk neki a kezébe??? egy esélyt az életében.mit gondoltok?
2010. jan. 3. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz osztrák állampolgár:

"Az osztrák szabályok szerint, az ott született gyermek abban az esetben kaphatja meg az osztrák állampolgárságot (is), ha valamelyik szülője osztrák állampolgárságú. "

Itt van több,németül nem tudok,gondolom te igen.

[link]

2010. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel lenne több esélye? Ugyanolyan uniósállampolgár lenne, ha osztrák az eredeti állampolgársága, ha magyar. Ha például ti kiköltöztök Ausztriába, akkor pl. az osztrák törvények szerint kapnátok a családi pótlékot, stb, stb...
2010. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akár hol születik, magyar állampolgár lesz, ha a szülei magyar állampolgárok. Abban az esetben, ha az egyik szülő az adott ország állampolgára, akkor kaphatná meg annak az országnak az állampolgárságát is.
2010. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 15:05 sem igaz teljesen, mert ha például Ausztráliában, vagy Amerikában születik, akkor automatikusan kapja az ottani állampolgárságot is. Az amerikaiak 2006 körül elakarták ezt törölni, de tudomásom szerint nem lett belőle semmi.


(biztos más országokkal is van így, mint velük, de hirtelen csak őket tudtam konkrét példának felhozni)

2010. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ csak azért gondoltam rá mert a lányom anno 7 éve torontóban született és nem voltunk állampolgárok sem de ő autómatikusan canadai magyar állampolgár lett.és milyen jó az szerintem ha felnőttként másfelé is mehet tengeren tulra amerikába mint állampolgár nem?azért gondoltam erre,de lehet ez unios országokban nem igy van..
2010. jan. 3. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

15:40-es vagyok. Az előbbi gondolatmenetedet, azonkívül, hogy a lányod kanadai állampolgár, nem tudom sajnos értelmezni, tagold, vagy kicsit fejtsd ki, mert kicsit szerintem összefolyik.


A másik dolog az eredeti kérdésed.


Minden embernek születésétől fogva joga van egy állampolgársághoz. Születéskori megszerzésének két módja lehetséges:


ius sanguinis: vér szerinti; ez a legáltalánosabban elismert. Egy állam állampolgárságát tehát megkaphatja az, akinek legalább az egyik szülője az adott állam polgára. Ha egyedül az apja az, akkor csak úgy kapja meg a gyerek az állampolgárságot, ha a szülők házasok vagy az apja elismeri. Régebben a legtöbb ország kizárólag apai ágon ismerte el az állampolgárságot, nők csak akkor örökíthették tovább a gyerekükre, ha nem voltak házasok.


ius soli: terület szerinti; az állam területén született egyén megkapja az állampolgárságot. Történelmileg főként azokban az országokban alakult ki, amelyekbe nagyszámú bevándorló érkezett, tehát például Egyesült Államok, Kanada. Speciális esetekben azok az országok is alkalmazzák, amelyek nem ismerik el az állampolgárság megszerzésének ezt a módját; például a Magyarországon talált gyermek magyar állampolgár, amíg ki nem derül, kik a szülei.


Az állampolgárság ezen kívül megszerezhető szándékosan is, tehát valaki kérelmezi, és ezután több tényezőtől függően (mennyi ideje él az adott országban, vannak-e családi kapcsolatai más állampolgárokkal stb.) bizonyos idő után megkaphatja az állampolgárságot.


Az állampolgárságtól meg is foszthatnak valakit, például ha előzetes engedély nélkül idegen ország hadseregében szolgál. Ezenkívül az állampolgárságról le is lehet mondani.

2010. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia köszi hogy irsz nos ugy értettem hogy a lányom is megkapta annak ellenére hogy egyik szülő sem volt kanadai.ő autómatikusan megkapta amiért ott született.és hogy ez neki egy segitség lehet majd később az életében hogy kétfajta utlevele is van..erre gondoltam volna a második babánál hogy hozzánk ausztria közel van mert győri vagyok,és hogy jó lenne kihasználni ezt a lehetőséget most is ,de nemtudom union belül hogy működik ezért kérdeztem.
2010. jan. 3. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok,írtam,NEM lesz csak a születése helye miatt osztrák állampolgár.Sztem nem kell ezt tovább ragozni.
2010. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!