Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjemet nem tudom meggyőzni...

A férjemet nem tudom meggyőzni, hogy fizetség nélkül is lehet szülni! Vannak itt, akik hálapénz nélkül szültek?

Figyelt kérdés
A férjemet az is érdekelné, milyen módon tehetnek keresztbe, ha nem fizetünk.

2011. okt. 31. 20:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ismerőseim akik pár éve szültek vagy mostanában ők mesélték, h ők inkább adtak pénzt, különben nem úgy kezelték volna őket. Szóval nyilván az alapvető dolgokat megtették volna, de különösebb figyelmet nem kaptak volna hálapénz nélkül.


Nekem magándokim van, akinél fogok szülni, ő fix tarifával "dolgozik", amit meg is beszéltünk már. Éppen erről beszéltünk egy ismerősömmel, h mennyivel másabb egy magánorvos és csak úgy sorban állni valakihez. Mert ő nem tudott a dokival személyesebb kapcsot kialakítani, nem kérdezősködött, hanem csakis az alapokat beszélték meg. Viszont én a dokimat bármikor felhívhatom és nem néz hülyének, ha olyan kérdést teszek fel neki, amire más fogná a fejét. Mindig azt mondja, h inkább mindent tőle kérdezzek, mintsem a netről szedett infóval pánikoltatom magam.


Szerintem a férjednek valamennyire igaza van.

2011. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
A pénzt úgyis utólag adod a dokinak,amikor lefele jössz vagy a 6 hetes kontrollon.És ha nem adsz neki?Akkor már nem mindegy???Vissza nem tudja rakni beléd a gyereket,és már csinálni sem nagyon tud semmit ,mert nem vagy már a kórházban.
2011. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
ez igaz, abban az esetben, ha nem ahhoz a dokihoz akarsz állandó kontrollra járni és nem is valószínű, h közeljövőben vizsgálni fog.
2011. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha nincs fogadott orvosod,akkor ügyeletesnél fogsz szülni annak meg nem szoktak pénzt adni de ha adnak annak is csak utólag.Nekem van orvosom meg szülésznőm is a szülésznőt rég ismerem tudom hogy rendes de az orvos? majd kiderül milyen lesz és az alapján fog kapni nincs fix tarifája nem is egyeztünk meg.
2011. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Eddig kettőt szülte, és nem fizettem, ráadásul fogadott doki.

Mondjuk ő egyike azon "ritkaságoknak", aki nem (csak) a pénzért csinálja. A terhesgondozáson elkéri az árat, a szülésért nem kér, de elfogad, ha valaki adni szeretne. Nincsenek "tarifái". Ugyanolyan kedves és figyelmes mindenkivel, pénztől függetlenül.

Nekünk nem nagyon van erre, így nem adtunk, Semmilyen "ferde tekintetet" nem zsebeltem be, és ő az orvosom már lassan 5 éve.

2011. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És szabad tudni, hol, kinél szültél?
2011. okt. 31. 21:12
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

nekem volt fogadott dokim,de van olyan ismerősöm,akinek nem volt:

órákig állt terhesgondozáson

nem volt kit felhívnia, ha vmi kérdése volt (én éjjel-nappal hívhattam a dokit)

szülésnél "félre tették2, ezren vizsgálták, egyedül volt - csak a minimális dolgokat kapta meg (hozzám bejött a doki, nyugtatott, mondta,hogy mi történik, viccelődött stb.)

A fizetett doki kicsit olyan,mint az őrangyal. Ne legyen semmi baj, meg nem is lesz,de ha mégse megy simán valami,akkor ott van és közbe lép.

2011. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a fizetős dokikról is olvasni elég rosszat...
2011. okt. 31. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fogadott dokim, de terhesgondozásra végig ugyanahhoz jártam, rendelési időben. Néha sokat kell várni, vinni kell könyvet, rejtvényt, de hát más kismamák is vannak, lehet velük beszélgetni. Havonta egyszer ki lehet bírni. A védőnőt meg bármiről megkérdezheted, mi rögtön számot cseréltünk, meg sokszor el is sétáltam hozzá, mindig türelmes, segítőkész.
2011. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Eleinte én is úgy gondoltam, hogy nem kell fogadott orvos. Úgyis foglalkoznak velem, meg majd szülök aki majd bent lesz. De nem így volt. Jártam terhes rendelésre, sokszor órákat vártam. Azok is hamarabb bementek akik csak 20 perce jöttek. 5x voltam a kórházba terhesrendelésen, mindannyiszor más turkált bennem. Utoljára mikor voltam, egy picit barnáztam. Az orvos meg éppen nem kérdezte, hogy minek mentem? meg nagyon csúnyán tett, csúnyán szólt. Mert nem volt az orvosom. Bőgtem egész nap utána. Kerestem a neten egy magán orvost, és oda járok most már. Inkább fizetek neki, de ne bánjanak velem úgy mint egy vemhes kancával!! És tök normális, nem bunkózik, mindent elmond, és biztonságba érzem magam hogy van most már orvosom.
2011. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!