Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikres anyukáknál is spontán...

Ikres anyukáknál is spontán szüést indítanak?

Figyelt kérdés
Ikres anyukáknál is spontán szüést indítanak? Vagy autómatikusan császározzák? Tudom, hogy korházamként is változhat, de tapasztalatokat kérnék! Köszönöm!
2010. jan. 3. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
unokatesómnál spontán szülésnek indult. aztán hiába nyomott, semmi, úgyhogy megcsászározták. sote II-n volt.
2010. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam burokrepesztéssel indították a 40. héten,normál szülés volt,1 óra alatt meglettek a lányok.Nálam fel sem merült a császár.
2010. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz,én 3mas ikres voltam, em
2010. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, 3-ik válaszadó vagyok, csak egyik gyerekem rányomott.:)

Na, én 3mas ikres voltam, tehát egyértelműen császár, szóba sem jött a spontán.

5 hetet voltam szülés előtt bent, addig megfordult pár ikres anyuka is az osztályon, és akkoriban úgy alakult, hogy mindegyik császáros lett. A szegedi Női klinika amúgy is híres arról, hogy gyakrabban császároznak, mint kéne.:(

Viszont ha jobb helyen vagy, és mondjuk semmi eü-problémád nincs, szerintem először megpróbálják a spontán szülést, és ha ne adj Isten közben rosszul alakul valami, akkor visznek császározni.

2010. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mindkét baba fejfekvésű, akkor engedik a természetes szülést, de az is rizikós, mert az első baba megszületése által a másik babának sok helye lesz és akár rossz irányba is fordulhat, így könnyen előfordulhat, hogy őt meg császárral hozzák a világra. Másrészt az ikres anyukák méhe a terhesség alatt annyira kitágul, hogy a szüléskor általában nem képes megfelelően összehúzódni, vagyis az anya nem tudja kitolni a gyermekeit.
2010. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.Nálam semmi ilyen gond nem volt,gyorsan megszülettek,pár nyomásra kint voltak,5 perc van köztük,az is azért,mert annyit pihenni hagyott a doki.:))Semmi külső segítség nem kellett a kitoláshoz.

Ezek szerint mázlim volt?(Tényleg logikusnak hangzik amit az előző írt,azért írtam.)De szóba se került a császár,alternatív,vagy vész lehetőségként sem,lehet,h nálam egyértelműen pozitívnak látszott a kimenet a dolgoknak.:)

2010. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem normál szülésem volt, akiket ikreseket ismerek, ott talán 1 db császár volt csak, az is csak azért, mert az egyik baba keresztben volt.

Tesómnál pl. az egyik faros volt, mégis normál szülés volt.

Szóval alap esetben normál szülés, valami probléma esetén császár, csakúgy, mint az egyes babáknál.

2010. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2010. jan. 4. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!