Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a második baba súlya...

Ha a második baba súlya nagyobb mint az elsőé aki császárral született akkor a második szülés is biztos császár lesz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi indikálta az első császárt...

Ha az, hogy a baba túl nagy volt, akkor nyilván.


De ha más okból kellett vágni, akkor nem.

2014. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az első 35hetesen született toxémia miatt 2240gr-mal.a másodikkal a 39hétbe lépek holnap és 3,6-4 kiló között van most a bébi.
2014. jún. 18. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Emiatt nem lesz császár, csak mert nagy a baba.
2014. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a baba mérete miatt (3,6-4 kg) nem valószínű a császár.

De nem tudunk egy csomó egyebet, ami befolyásolhatja: pl. az előző császár hege a méhen milyen állapotú, kibír-e egy vajúdást, szülést (a heg vastagságát ultrajanggal tudják vizsgálni), áll-e fenn téraránytalanság, azaz a medencéd mekkora a babához viszonyítva, kifér-e rajta a bébi (tényleg, védőnő vagy orvos mérte már a medencédet? Ha nem, kérd sürgően, nálunk szeretik elfelejteni). Aztán milyen a lelki hozzáállásod, az sem mindegy. Ha nagy benned a félelem egy hüvelyi úton történő szüléstől, az hátrányosan befolyásolhatja a szülés lefolyását, és igenis lehet lelki oka a császárnak.

Szóval szerintem írj össze mindent, ami foglalkoztat, és beszélj az orvosoddal! Beszélj át vele mindent alaposan.

2014. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!elméletileg császár lesz kiírt napon vagyis jővő kedden ha addig meg nem indul magától.csak ugye az a kérdés hogy ha nem a saját dokim van éppen ügyeletben a másik orvos hogy vélekedik.Bár a dokim szerint elég vékony a hegem úgyhogy csak akkor szülhetek spontán,ha úgy érkezek a kórházba hogy már"akcióra kész" vagyok vagyis ki vagyok tágulva mert ugye a vajúdás tovább vékonyítja a heget.Viszont nekem az sem tetszik,-bár lehet hogy normális,hogy mostanában eléggé fáj,húzódik a hegem és ez nem valami megnyugtató...

Szóval a papírjaim megvannak a műtétre amikor a fogadott dokim fog várni a kórházban,de mi van ha akkor megyek mikor nem ő ügyeletes és kifogok egy "csodálatos" dokit...

Egyébként nagyon félek a hüvelyi szüléstől..

2014. jún. 19. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

gondolom az orvosod a kiskönyvedbe, vagy a kórházi kartonodba beírta, hogy mi indikálja a császárt (a nem elég erős hegszövet), nem hiszem, hogy az ügyeletes orvos (már ha a dokid valami miatt nem tudna ott lenni) felülbírálná ezt, különösen úgy, hogy már megvan a műtétre a kiírt időpontod, tehát a kórház rendszerében is rögzítették ezt, ahol nyilván meg is kellett indokolni, miért kell az a császár.

Szerintem ne aggódj ezen.

Ha mégis kifognál egy ilyen furcsa ügyeletest, akkor kérdezd meg, hogy vállalja-e a felelősséget azért, hogy felülbírálja a másik orvos döntését, és a túl gyenge hegszövet miatt esetleg történik valami.

Ha hamarabb indulna a vajúdás, az első jeleknél hívd a dokidat, mert valóban úgy van, hogy ha a kicsi már a szülőcsatornában van, akkor onnan nem lehet visszahúzni, vagy nem lesz az jó neki. De a vajúdás kezdetétől a szülőcsatornába való kerülésig azért elég hosszú idő tud eltelni.

Szóval ne aggódj, mivel a hegszöveted miatt indokolt a császár, és meg is van az időpontod, nem valószínű, hogy ezt felülbírálnák. Egyedül csak a szülés előbbi megindulására figyelj.

2014. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább császározzanak meg, mint hogy valami baj legyen, ne adj Isten a heg szétnyílik..

A kérdésedre igazából nem tudok válaszolni, csak megnyugtatásképp írok. Nekem az első császáros volt és én azért féltem, nehogy a második is császáros legyen. Hajnali 2 körül kezdődtek a fájásaim, két fájás között még aludtam is piciket :D, mert hogy nem tudtam, hogy ezek fájások, csak hogy fájdogál. Kb. 5- re már tudtam, hogy ezek bizony nagy valószínűséggel fájások, mert már csak becsukom a szemem 2 között, de nem tudok elaludni. Férjemnek még mondtam is, hogy ha apukám nem mész dolgozni, megyünk szülni. Kb. 10-re mentünk be a kórházba, még reggel megreggeliztettem a családot, közben pedig már egyre erősebbek lettek a fájások. Mikor mentünk kocsival a kórházba, akkor már eléggé fájdalmasak voltak a fájások és egyre sűrűbbek. A gép, amivel a méh-összehúsódásokat és a magzat szívverését, mozgását lehet nézni, nem jelzett semmit, a fájásaimat csak én éreztem, a gép nem. De a szülésznők rendesek voltak, felvettek az osztályra és kaptam epidurális érzéstelenítőt. Az hatott kb. 1 órát, amikor megint szóltam, hogy kezdem érezni a fájásokat, akkor kiderült, hogy 4 ujjnyira ki vagyok tágulva, úgyhogy hoz egy dokit és szülünk. Mikor nyomnom kellett, akkor nyomtam, és a baba - férjem állítása szerint kicsusszant és reptében kapta el a szülésznő. Igazából olyan érzésem volt, mintha kakilni kellene. Nekem engedték, hogy rendesen megszüljem, mert úgy érezték, hogy kicsi a baba. Mint kiderült 3450 g volt és 55 cm, szóval átlagos méretű volt, csak én voltam jól kipárnázva :D Utána itthon el tudtam látni a kettőt, és nem küzdöttem a hasam miatt, hogy nehogy szétszakadjon a varrat. Nekem így volt jó, de nagyon féltem, hogy mi lesz, ha vajúdás közben szétszakad a heg. Mikor a baba megszületik utána van 2 rossz fájdalmas rész, az egyik a betapintás, amikor a doki felnyúl és "megnézi", hogy a méhfalon a heg milyen állapotban van, illetve a varrás a másik. De mindkettőt túl lehet élni. Én beöntést nem kaptam, mondván hajnali 2-től járkáltam a WC-re. Ja, most jutott eszembe, hogy amikor felvettek főleg azért vettek fel, mert megvizsgált egy doki, aki csak annyit mondott, hogy kilóg a gyerek haja :D Ugyanis hajnali 2-kor megrepedt a burok és mikor azt hittem, hogy mennem kell pisilni, mert nem tudom tartani, akkor az a magzatvíz volt. És a baba buksija ott volt a méhszájnál így a víz nem tudott elfolyni. Szerencsén alakult nálam. Mára már 21 hónapos!

Szóval kitartás! A legjobbakat kívánom! Könnyű szülést, egészséges babát és mamát! Majd írd meg, hogy minden oké! Egyébként meg ha már van időpont a császárra, akkor szerintem az lesz. És a saját dokid fogja csinálni, miért adná át másnak! Az épp elég indok, hogy a heg túlságosan el van vékonyodva, és a biztonság érdekében jobb döntés, ha a baba császárral jön a világra.

2014. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :-) Remélem minden jól alakul és kihúzom keddig bár tegnap óta jóslóztam elég jól,ami lehet valamit jelent lehet csak a fronttól van viszont most pár órája megszűntek.Mindenesetre szeretnék "felkészülten" menni a kórházba mert ez biztonságérzetet ad.Persze ha addig beindulna úgysem tudok majd mit tenni :-D de sosem lehet tudni...

Mindenképp megírom majd hogy alakult :)

2014. jún. 20. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Csak tapasztalatot tudok írni. Első lányom 3060g-mal született császárral farfekvés miatt. Második lányom rá 17 hónapra természetes úton 3650g-mal. A dokim és minden más orvos akivel találkoztam (Sote II) azt mondta hogy mehet a term. szülés.

Bíztam az orvosomban, mondta ha bármi van akkor visz a műtőbe, de szerencsére nem kellett, és csodás élmény maradt ez is. A harmadik szülésre meg már vigyorogva mentem, és csak az utolsó másfél órában nem vigyorogtam.. :D

Szóval a baba súlya nem befolyásolja a császárt, ha csak nem extrém nagyra becsülik, tapasztalataim alapján.

2014. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es,

Szia,

a baba mérete indikálhat császárt, és extrém nagynak sem kell lennie, mert a baba mérete (elsősorban a fejéé) és az anya medencéje közötti viszony a lényeges. Egy nagyon keskeny csípőjű nőnél még kisebb babánál is fennállhat a téraránytalanság.

2014. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!