Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a "nagyobb para"? A...

Melyik a "nagyobb para"? A császár, vagy a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Én a természetes szüléstől teljesen be vagyok rezelve......
2012. máj. 1. 21:19
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%
Egyénenként változó.Ha félsz a természetes szüléstől,akkor csak gondolj bele,hogy milyen jó egy 15 cm-es vágással a hasadon emelgetni a babádat.
2012. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

Ah, ez jó kérdés, még így másodikat várva sem tudom megmondani.


Elsö gyors de nehéz szülés volt, elöször arra gondoltam ezek után csak császár. de most hogy jön a második, szeretném normál szülni, mert császáros sebtöl jobban félek.

2012. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs saját tapasztalatom, de nővérem az elsőt természetesen, a másodikat császárral szülte. Ő azt mondta természetes szülés neki könnyebb volt, gyorsan felépült utána. Neki nagyon rossz élmény volt a császár, nehéz volt a felépülés és mivel nem programozott császár volt a vajúdást sem úszta meg.

Én addig féltem a természetes szüléstől amíg terhes nem lettem. Most 37 hetes vagyok és már várom a szülést. Remélem természetes lesz :)

2012. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
hát műtétem volt már, de szülni még nem szültem.... A műtétet túléltem... A szülést még egyenlőre nem... :P
2012. máj. 1. 21:25
 5/56 A kérdező kommentje:
21:25 ös, hogy tudod várni?????!!!! Én 35, de a hideg kiráz a gondolattól is! Én még a fogorvosnál is elájulok, pedig nem "akarok" stresszelni!
2012. máj. 1. 21:27
 6/56 anonim ***** válasza:
Igazából egyik sem para szerintem, mert a baba feledtet minden rosszat hamar. Én természetesen szerettem volna szülni, rettegtem a császártól, mégis császár lett a vége. Nagyon hamar felépültem, alig látszik már a hegem, egy fogászati kezelést ma már durvábbnak tartok, mint a császárt. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is, számtalan érvet és ellenérvet olvashatsz a neten. A szomszédunk természetesen szült, hiába volt gátmetszés, mégis nehezen épült fel, a szexuális élete meg jó fél év után állt helyre.
2012. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

Én természetes szülés párti vagyok, most is nagyon várom, pedig negyedik lesz.

Nem volt soha császárom.


Bevallom, ennek a terhességemnek az elején nagyon akartam a császárt, úgy voltam vele, hogy én nem akarok szenvedni. Aztán kórházba kerültem és nap, mint nap végignéztem ahogy viszik a programozott császárosokat, ahogy előkészítik, ahogy várakoznak és ami utána történt velük. Akkor annyira megijedtem, hogy inkább ezerszer normál, mint egyszer császár.


Én a 4 kilós lányom megszületése után 2 órával a saját lábamon, könnyedén mentem vissza a kórterembe és ülni is tudtam azonnal. Semmi gondom nem volt.

Nem azért, mert fitt vagyok, hanem azért mert nem volt vágásom. Ahogy a lány megszületett, minden fájdalmam megszűnt és most is ezt akarom átélni.

2012. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
53%

Én természetesen szültem, nem volt könnyű, de yo élmény, mert kértem EDA-t és ez nagyon nagyon sokat segített. A szülés után 3 órával már vígan ugráltam fel-le az ágyra/ról, simán ültem törökülésben és nagyon hamar regenerálódtam, pedig volt gátmetszésem. A szobatársam császáros volt, ő nagyon nagyon kínlódott, mert fájt a sebe, de ugye pihenni nem tudott, mert a babáját ugyan úgy el kellett látnia, mint bárki másnak.

Ne félj! Ha teheted, kérj EDA-t! Megkönnyíti a szülést és kellemes élménnyé teszi. És ettől még ugyan olyan jó anyja leszel a Kicsinek, mintha halálra szenvedted volna magad.

Ja és még egy tanács, bár költséges, nem tudom, megengedheted-e! Van egy Dianatal nevű szülést segítő gél, ami kb. 30-35ezer Ft, gyógyszertárban kapható. Nagyon megkönnyíti a vajúdást és a kitolást is. A Dokim nálam találkozott a szerrel először, de ő is és a szülésznő is azt mondták, hogy nagyon nagyon sokat segített, mert nem repedtem össze-vissza, ezért sokkal könnyebb volt a gyógyulás!

Könnyű szülést Neked!

2012. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
21:25-ös vagyok. Hidd el tényleg nagyon féltem, addig amíg terhes nem lettem. Biztos, hogy nehéz lesz és fájni fog, de után megfoghatom a kisfiamat, akit már annyira vártam. Nem hiszem, hogy van olyan fájdalom, amit nem bírnék ki miatta. Hány hetes vagy? Játssz a szülés gondolatával, ne zárkózz el. Nekem sokat segített Lenkei Gábor: Méltósággal megszületni című könyve. Ebben arról is olvashatsz, hogy a baba mit él át szülés közben. Hát nekik sem könnyű.
2012. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
Látom már, 35 hetes vagy:) Bocsi.
2012. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!