Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van akinek a lépcsőzés, vagy...

Van akinek a lépcsőzés, vagy egyéb praktikák beindították a szülést?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát nekem nem vált be semmi - se a csipős kaja, se a gyömbér ital , lépcsős dolog se - volt hogy a 32 héten felmentem gyalog a budai várba hát az se hozott eredeményt. 41+2 napra jött a fiam burokrepesztéssel. te hol tartasz?
2014. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Normál, egészséges nönek nem inditják ilyesmik be. Csak a veszélyeztetett terhességnél.
2014. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosom mondta, hogy lépcsőzni tilos, feleslegesen leterheli a lepényi keringést, lefáraszt és nem indítja be a szülést, ha amúgy nincs itt az ideje. Az egyetlen hatékony dolog, ami segíthet a szeretkezés. Nekünk az be is vált, fél nap után beindult a szülés együttlét után.
2014. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
most már a 39. hétnél tartok, a doki elég nagynak saccolta a lányomat (3500g) és én is már nagyon a végét érzem. Vizesedek, de már a térdem és a combom is, az ujjaim meg mint a virslik majd szét robbannak már ökölbe se tudom a kezem szorítani a lábamon, bokámon meg már repedezik a bőr annyira dagad. A hasamat eddig megúsztam az nem repedt ki, a hátamon van két pici csík szóval a hasam szép maradt, de azt értem ha még 1-3 hetet bent marad itt a finishbe repedek sz@rrá. Azt érzem, hogy már csak hízik bennem, de sok értelmét már nem látom hogy bent maradjon, minden értéke egyébként kiváló nem szeretném túlhordani és 4 kilós babát szülni...:(
2014. jún. 20. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem te döntöd el. Akkor születik meg, amikor NEKI jó, és nem akkor, amikor TE elfáradtál. Hízik benned, igen, mert neki arra van szüksége. Ha úgy érzi felkészült, majd elindul. Persze, ha a doki nem unja meg a várakozást és erőszakolja ki belőled, ahogy arra számtalan példa van, főleg, ha az anya is beleegyezik. Most jön a lecke anyaságból: azért fogadod el a saját kényelmetlenséged, hogy neki jó legyen. Akkor is, ha szétreped a hasadon a bőr. Ez van.
2014. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
39 hetesen teljesen fejlett már. Nyilván csak úgy nem feküdnék be beindíttatni a szülést, ezért kérdeztem humánus módszereket. Mi földszinten lakunk, de gondolom aki az 5-en lakik az is valahogy fel meg le jön:). nem is ez az 1 hét ami hátra van aggaszt annyira hanem, hogy nem szeretném túlhordani. Ha már most több mint 3,5 kiló 2-3 hét alatt elég sokat magára szedhet még és itt nálunk 4 kiló becsült súly felett nem engedik a természetes szülést pláne első babánál főleg az én 158 centimmel...császárt meg nagyon nem szeretnék és szerintem az a babámnak se lenne jó. Inkább úgy vagyok vele jönne 1-2 héttel hamarabb természetes úton, mint hogy műtsenek:( eddig 1x volt jóslóm 3 nappal ezelőtt hajnalban 3x begörcsöltem 2 óránként, de az abba is maradt azóta semmi...:(
2014. jún. 20. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem indította be a lépcsőzés, bár én a toxémiám miatt szerettem volna szülni, nem azért, mert vizesedek és reped a bőröm :-(.


A súly csak becslés. Lehet, hogy tényleg 4 kg-s lesz a kicsi, de az is lehet, hogy "csak" 3 kg. Én nem próbálkoznék semmivel, várnék.

2014. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem indította be, túlhordtam a babámat, 41+1-en indították a szülést.

A nőgyógyászom egyébként a szexet ajánlotta, mást nem :)

2014. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem az inditotta be hogy lemondtam arrol hogy valaha is megszuljem. Azt hittem soha sem szuletik meg.. Na akkor rogton kinis akart bujni :) elotte semmi nem hatott mindent probaltunk
2014. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


mindenesetre ne aggódj. tudom mit érzel. én se vagyok nálad magasabb 162cm vagyok és én is földszinten lakom.

fiam 57cm vel és 3,8kg volt mikor megszületett. Második gyerekem volt . Lányom tavaly februárba született és ő volt 2850g és 52 cm. Elmondom neked hogy a fiamat könnyebb volt 2óra alatt hogy csak burkot repesztettek és 2ujjra már tág voltam ekkor. Semmilyen fájdalmam nem volt, még vajudás se. Megúsztam gátvédelemmel.

Lányom 17óra volt a magzatviz folyástól és volt vágás. SZóval kitartást.

Szerintem egy nagyobb gyerek könnyebb volt igy túlhordva mondom 41 hét+2 naposan.

És tényleg mindent kipróbáltam és semmi. Lányom pont aznap jött igy a 17órával mire ki voltam irva.


De tényleg nem érdemes a kicsit piszkálni amikor akar akkor kijön.


Jah és általában fél kilóval nagyobbra saccolják a gyereket -lásd nálunk.


Hajrá. Azért vigyázz magadra. És pihenj ne ezen idegeskedj.

2014. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!