Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tervezem, hogy szülésre...

Nem tervezem, hogy szülésre előkészítő foglalkozásra járjak. Sokkal nehezebb lesz így a dolgom? (légzés, nyomás stb. )

Figyelt kérdés
2008. aug. 1. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem tervezed? Nálunk a védőnő fogja elmondani mi hogy van, nem kerül semmibe, akkor miért ne mennék. Szerintem te se hagyd ki!
2008. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak üzenem, hogy nem mindenhol az ő védőnője van, az enyém például egy hülye.

Én jártam az első babócánál, és a légzésgyakorlat nagyon-nagyon hasznos volt a szülésnél. Ha nem mész el tanfolyamra, akkor kérdezz meg valaki ismerőst, vagy próbálj rákeresni a neten, hogy melyik szakaszban hogyan kell venni a levegőt. Könnyű szülést kívánok!

2008. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs, az első válaszolót akartam írni :-)))
2008. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ha ráérsz és van a kórházban ingyenes tanfolyam ahol szülni fogsz. Sok érdekeset lehet megtudni ami hasznos lehet. Egyébként nem lesz sokkal nehezebb a dolgod, a babád szerencsére tud mindent és a te ösztöneid is bekapcsolnak majd. Szép szülést kívánok!
2008. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm is hülye,és ő sem mondott semmit:)

No de nem lesz nehezebb dolgod.

[link]

Ezt a cikket olvasd el,ebben minden benne van.Én sem jártam tanfolyamra,mégis pikk-pakk komplikáció nélkül megszültem a gyereket.

2008. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2008. aug. 1. 10:35
 7/10 anonim ***** válasza:

En se megyek, pedig ingyenes a korhazban a tanfolyam, de nekem 2 ora bkv-val bejutni, aztan 2 ora onnan hazajutni, a ferjem sajnos keso estig dolgozik, anyanak sincs kocsija, pedig jonne velem szivesen. De igy, ebben a dog melegben eszem agaban sincs elindulni.

Az elmult felevben tulzas nelkul mondhatom, annyi mindent osszeolvastam konyvekbol es netrol, h az alapjan, amit bnom meselt, h miket mondanak, semmi se lenne ujdonsag :D

A szuloszobat lattam mar, tehat az sem leszmeglepi, es a szuleink is megszultek tanfolyam nelkul :)

2008. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem voltam tanfolyamon, mert se a védőnő nem tartott, és a kórházban sem volt. Pechemre, még szülőszoba látogatásra se jutottam be, mert influenza járvány miatt nem engedtek be senkit.

De minden komplikáció nélkül 3 óra alatt túl voltam rajta. Azért van ott a szülésznő, hogy mindenben segítsen. Segített a helyes légzéstechnikával és még sok egéb mással. Semmi hátrányod nem lesz.

Gyors és könnyű szülést kívánok

2008. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia!Én se jártam,de nekem az orvosom szülés közben mutatta hogyan vegyem a levegőt,és a nyomásban is segített.
2008. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem voltam, mert állítólag nyári szünet miatt nem indult. Az orvosom későn érkezett, a fogadott szülésznőm másik szülésnél segédkezett, egyedül voltam a vajúdóban. Rosszkor nyomtam, túl hamar, a baba túl hamar kijött, repedt a hüvelyem és a baba beszorult, vákummal kellett kiszedni. Bocs, hogy ilyeneket írok, de én nagyon megbántam, hogy csak a neten olvasgattam, hogy csináljam.Na meg azt is, hogy orvost és szülésznőt fogadtam. Szerencsére egészséges lett a babám, de történhetett volna rosszabbul is.
2008. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!