Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 16 hetes kismama vagyok.12...

16 hetes kismama vagyok.12 éves korom óta migrénes vagyok, most 27 vagyok. Hogy szerintetek a migrén kizárja-e a természetes szülést? A migrénesek kifejezett veszélyeztettek infarktus és stroke kialakulására, amit a nagy nyomás kihozhat.

Figyelt kérdés
12 hetes korig migrénes voltam, most jobb.
2011. jan. 11. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Én 14 éves korom óta vagyok migrénes. Több neurológus állította, hogy soha nem szülhetek természetes úton gyermeket. 28 éves voltam, mikor született a kisfiam, hüvelyi úton, EDA-val, és semmi probléma nem volt. Most várjuk a kistesót, és reméljük Ő is természetes úton fog megszületni. Kikértem több nőgyógyász véleményét, és mindegyik állította, hogy a migrén nem fog problémát okozni. Beszéljétek meg az orvosoddal, hogy ő, hogy látja.
2011. jan. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy! Egyébként 12. hétig gyötört a migrén, de most alábbhagyott. Szülés után neked visszatért? Anyukámnak a szülés hozta ki...
2011. jan. 12. 12:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, amit elfelejtettem. 2001-ben teljesen más jellegű betegséggel műtöttek, és aneszteziológus azt mondta, nem kaphatok epidurálisat a migrén miatt, csak mélyaltatás jöhet szóba...Biztosan meg kell pár embert kérdeznem...több szem...többet lát.
2011. jan. 12. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:
ez bennem föl se merült, hogy ne szülhetnék, de van benne valami. viszont orvosnak mondtam, hogy gyötörnek a rohamok, mert félidőig én is nagyon rosszul voltam. már szinte minden nap, minden második nap fájt a fejem. most pedig elmúlt
2011. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Migrénesen szokott fájni a fejem 17 éve, igaz nekem csak 22 évesen kezdődött.

De mind két terhességemnél a 2. és 3. trimeszterneóben egyálétalán nem fájt a fejem.

Jó nincsenek migrénes rohamaim, csak 7-10 naponkét kb 24 órán keresztül fáj a fejem.

Pl tegnap dél körül kezdődött és nem rég múlt el.

Ha befejezem a 2. gyerek szoptatását, visszatérek a cataflam-hoz, attól mindig elmúlt.

Ja és mind akettőt természetes úton szültem

2011. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még 6 hetesen a kórházban kötöttem ki, kiszáradással. 3 napos rohamom volt, 2X hánytam, kiszáradtam, csoda,h megmaradt a babym. A dokim a fejfájásambulancián elmondta milyen gyógyszereket ehetek terhesség alatt, de szerencsére a 2. trimeszterben még teljesen elkerült a fejfájás. Egyébként amikor fél évig nem volt menzeszem, mert PCO syndromám van,akkor migrénem sem volt. Ha megjött, már jött is a roham...most ugyi megint nincs menzesz...:)Most öröm, vagy nem öröm, ha nincs?!:)
2011. jan. 12. 13:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy a Relpax vált be! Erős, és drága gyógyszer, de már tudom h kell vele bánni. Ha nem túl erős a roham, negyedelem, v felezem. Csak most ugye nem szedhetem...
2011. jan. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!