Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ebből problémám? Most...

Lehet ebből problémám? Most már azért kezdek félni, meddig normális túlhordani egy babát?

Figyelt kérdés
Júni 28-ra voltam kiírva. Mondtam a dokimnak, hogy mikor legelőször kellett bediktálni az utolsó menzeszem idejét ott lehet pár nappal elnéztem/eldiktáltam. Ő módosította Júli 02-re a szülésem időpontját. Hétfőtől mennem kell minden nap ctg-re, de most olvastam hogy szoktak venni a magzatvízből mintát, de erről még nem beszéltünk. Semmi jele még hogy jönni akarna kifelé. Teljesen zárt vagyok és fent is van még nagyon. Azt mondta a doki kedd után bármikor beindítja de én nem szeretném. Azt mondta maximum 09-éig várhatunk vele. Nem tudom mi a jobb ha beindítják, vagy ha várok...de lehet tényleg el van számolva akkor meg magától is beindulna. eddig nem paráztam, de most olvastam, hogy mérgezést is kaphat..:( Volt valaki aki túlhordta a babáját?
2014. jún. 27. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
a kiírt időpont után kb 2 hét amit nyugodtan bent tölthet, de itthon az a protokoll, h egy hét után megindítják legtöbb esetben. ilyenkor már naponta vizsgálják, szerintem neki is és neked is jobb ha nem marad +2 hetet. Én mondjuk a spontán beindulás mellett vagyok, nyilván az a jobb a babának, nem éri váratlanul, de az egészségetek szempontjából a max 9-e jó döntés!
2014. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6 nappal. Magától indult be aznap amikor indítani akarták. Azért kell mindennap ctg-re és 2 naponta ultrahangra járni hogy ellenőrizzek, hogy minden rendbe van. Nyugi baba még bent nem maradt :D Max egy hetet szoktak ráhúzni. Semmi bajod nem lesz ha beindítják. Szintem amíg a dokid is jónak látja addig várj. Addig meg lépcsőzz, szexeljetek, egyél csípőset, beszélgess a babáddal, pihenj. Bár nekem egyik sem jött be :D
2014. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben csak 1 nappal hordtam túl a fiamat, de elég rendszertelen volt a ciklusom, így lehet, hogy volt eltérés. Főleg, hogy mindig nagyobbnak mérték az UH-okon, a koránál.

Mégis meconiumos volt már a magzatvíz, sürgősségi császár lett a vége. Ha egy órát várnak, nem él a fiam. Így is ballonnal kellett lélegeztetni, oxigén hiánnyal született. Szerncsére rendbe jött, teljesen egészséges, okos 3,5 éves nagyfiú.

A méhszájam teljesen zárt volt és egy darab fájásom nem volt, még jósló sem. Mégis így jártunk.

Most várom a tesót, ami valószínűleg ismét császár lesz. De a helyedben simán belemennék az indításba. Ez én vagyok. De többé nem kockáztatnám a babám életét.

2014. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavaly július 10-re voltam kiírva és július 19-én lett meg a babám. Dokim szabin volt és úgy váltunk el, hogy mire megjön én már megszülök. Nem így lett, hívtam hogy még egyben vagyok. Pont ügyelt 19-én és behívott és indította. Téraránytalanság miatt császár lett végül. Az NST és az UH fontos, hogy meggyőződjenek hogy rendben van-e a picivel minden. Én is ha jól emlékszem kétnaponta jártam túlhordás miatt.
2014. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 1 héttel léptem túl a terminust, majd indítottak. Szerintem kórház és orvos függő, meddig várnak. Csak annyit fűznék hozzá a kérdésedhez, hogy a magzatvízből nem vesznek mintát (az más!), hanem csak megnézik, hogy tista-e még a magzatvíz. A vizsgálat kb. olyan, mint amikor rákszűrést csinálnak, szóval nem fáj, viszont fontos információt ad.
2014. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vasárnap hajnalban szültem, szombat volt a terminusom. Az orvos nálam nézett magzatvizet a 37. héttől, ettől ne félj, csak benéz egy csővel a méhszájon, nem indít szülést és nem fáj (engem paráztattak, h juj, de fájni fog). Ez egy Pest megyei kórház, itt 40+4-nél befektetnek, 40+6-ra indítanak.
2014. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiírt nap előtt 3 nappal akartak indítani de nem indult be, majd jött a hétvége (magzatvíz tiszta volt), mondták,hogy kiírt napon újra próbálkoznak, de beindult magától, 2 nap múlva mikor burkot repesztettek,már meconiumos volt a magzatvíz!
2014. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 nappal hordtam tul. Semmi baja nem lett, es magatol indult be vegul. Nekem is ugy volt, hogy meginditjak...
2014. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!