Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon lehet ambulánsa...

Magyarországon lehet ambulánsan szülni?

Figyelt kérdés
A barátnőm babát vár,bármikor megszülhet,és a fejébe vette,hogy ambulánsan akar szülni.Tehát még aznap hazamenne a kórházból!Az indok,hogy a vírus miatt nem lehet látogatni,és ő ezt nem bírná ki!
2010. jan. 5. 07:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, hiszen saját felelősségedre bármikor távozhatsz.
2010. jan. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek rá a google-ban, sok cikk szól erről.Ő hazamehet saját felelősségre, de a babát nem biztos, hogy kiadják. Annak az a feltétele, hogy egy gyerekorvos elvállalja azt, hogy ellátja otthon, minden nap kimegy, és az oltást is beadja. Tehát ha a babát is haza akarja vinni, keressen hozzá gyerekorvost, aki partner ebben! És mindenképpen nézzen alaposan utána, mik a jogai, mert a kórházak nem szeretik ezt a megoldást, mert így nem kapnak zsét :P

Sok sikert hozzá, megértem, és szorítok, hogy sikerüljön!

2010. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A babáról is anya dönt, hiszen ő a gondozója (gyámja), tehát ki KELL adni, ha az anya el akara vinni, olyan nincs, hogy nem adják. Megfogja és elviszi. Nem tudnak mit tenni.
2010. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Mivel Magyarországon kötelezően be kell adni az oltásokat (így az első életnapon a bcg-t), kötelezően levesznek vért a babától 72 órával a szülés után, ezért nem adhatják ki a babát csak abban az esetben, amit már a második válaszoló leírt. Végső esetben akár rendőrt is hívhatnak, hogy a babát ott tartsák...

Az oké, hogy te vagy a nevelője, gyámja, szülője, de te nem akadályozhatod meg ezeket a kötelező vizsgálatokat, ezért kell egy gyerekorvossal szövetkezni. Biztos emlékszel te is, pár éve egy szülőpárt jogerősen elítélte a bíróság, mert nem adatta be/megtagadott egy-két kötelező oltást a gyerekétől. Mivel nem kapta meg ezeket az oltásokat, nem vették fel a gyereket közintézménybe, akadályozta a szülő az oktatását... stb.

Ha van járható legális út, akkor nem hiszem, hogy van értelme szemben menni az árral.

2010. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg a kórháznak semmi joga ahhoz, hogy azért ne adja oda a gyereket a saját anyjának, mert LEHET, hogy nem lesz, aki beoltsa 3 naposan. Szerintem ha nem lett beoltva 3 naposan, akkor UTÁNA lehet eljárást indítani az anya ellen.

Szóval kizárt, hogy a rendőr ezt hagyja, vagy ebben segítse a kórházat, ehhez semmiféle jogalap nincsen.

Persze lehet, hogy bepróbálkoznak, de ha tudod a jogaidat, akkor nem hagyod magad.


Ezek persze most csak elvek, szerintem értlemes anya nem megy azért haza, mert nem lehet látogatni, úgyhogy most kizárólag jogi szempontokat veszek figyelembe.

2010. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Mi a faxé nem lehet kibírni azt a 3 napot??? Én is kibírtam, más is kibírta, a csajszi is ki fogja. De ha ennyire makacs, akkor miért nem választja az otthon szülést? (Egyébként ennek nagy ellenzője vagyok)
2010. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Én nem tudom, hogy miért kell haza menni a szülés napján? Azért mert nem bírná ki, hogy ne látogassák??? Miért nem a babát nézi a barátnőd? Annyi minden lehet vele 3 nap alatt, és az jobb ha hazamegy, és onnan kell esetleg vissza menni a kórházba? (pl. besárgul)

Nekem eszembe sem jutott volna aznap hazamenni, pedig szülés előtt már 2 hete bent feküdtem, és a nagyobbik nem is jöhetett be látogatni szülés után. Nem kicsit hiányzott, de a pici miatt muszáj volt végig csinálni.

2010. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezt az intézkedést az anyuka és a baba érdekében vezették be a kórházak és nem viccből. 3 napot vígan ki lehet bírni a kórházban, aztán úgyis kipenderítik majd a csajszit és akkor majd fájhat a feje, hogy hogy tartsa távol a sok hülye rokontól meg taknyos orrú látogatóktól az immunrendszerrel még nem rendelkező újszülöttjét.
2010. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8:36-nak

Persze én is csak elvi síkon írogatok...


Ha biztonsági őrrel elvitetnek egy anyát a gyereke mellől, akkor simán kinézem, hogy rendőrt is hívnak ha el akarja vinni...


Azt pedig már csak a végén jegyzem meg, hogy ha a kérdező barátnője hétvégén szül, akkor hétfőig még csak fel sem veszik az anyakönyvezéshez szükséges adatokat.

2010. jan. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem, inkább bírja ki 3 nap nem a világ, én a szülés előtt már bent voltam 10 napot a nőgyógyászaton, teljes látogatási tilalom mellett, apa a szülés után egyszer láthatta 2 percre a babánkat és persze engem, aztán be a szülészeti osztályra még 3 napra és továbbra sem lehetett látogatni. Nagyon rossz volt, de kibírtuk, most itthon vagyunk és minden rendben.
2010. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!