Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha távozik a nyákdugó az...

Ha távozik a nyákdugó az nyílást jelent? Melyik méhszáj mennyit?

Figyelt kérdés
Tegnap bő 1 ujjnyi voltam, ma elment a nyákdugóm. Akkor tovább nyílhattam ugye?
2014. jún. 29. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. De nekem is elment a nyákdugóm és rá pár napra lett csak meg a kislányom. Azt mondta a dokim, hogy egyáltalán nem kell emiatt izgulni. Ha elmegy a magzatvíz, na akkor kezdj készülni :-)
2014. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lassan 41 hetes vagyok, így táncsak számít :)
2014. jún. 29. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem egy héttel szülés előtt ment el a nyákdugó, de igy is inditották nem nyiltam tovabb 2 centinél.jo babázást nemsokára!:)
2014. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, mert ha egyébként nehezen tágulsz, akkor ez semmit nem jelent.

36 hetesen kerültem kórházba, akkor 1222-es méhszájértékem volt, a 38. héten ment el egy délután a nyákdugóm, aznap meg is szültem, viszont egyáltalán nem akartam tovább tágulni, csak nagyon nehezen sikerült kitágulnom és a méhszájamat is úgy masszírozták, mivel az sem akart teljesen elvékonyodni, de sajna így is császár lett más okokból, de a végsőig próbálkoztunk, hátha lehet természetesen is.

A barátnőmet meg konkrétan azért császározták néhány óra után, mert abszolút, de nem tágult ki.

Szóval ez még magában nem feltétlenül jelent semmit. És az sem, hogy ebből akár ma, holnap szülés lesz. Van, akinek korábban elmegy a nyákdugó és még simán 2 hétig nem szül meg.

Azért most már nagyon a végén vagy, úgyhogy napokon belül biztos megszülsz, de erre ne alapozz semmit.

Amúgy könnyű szülést és jó egészséget kívánok így előre is!:)

2014. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok. 41 hetesen szültem én is és hiába ment el a nyákdugó, nem tágultam még 3 napig. Aztán minden fájdalom nélkül éjszaka kitágultam (miközben nagyon jól aludtam) és csak az tűnt fel reggel, hogy olyan fura érzés, mikor ülök, mintha feszítene valami, de nem fájt akkor is. Mivel túlhordtam a babám, indultunk is a kórházba a napi rutin vizsgálatra, ahol közölte a dokim, hogy majdnem teljesen kitágultam, most már nem megyek sehová, szülünk :-) Délben burkot repesztettek és 16:35-re meglett a babám.
2014. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!