Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valami súly-magasság...

Van valami súly-magasság határ, ami alatt nem engedik természetes úton szülni az anyát? Én kb.150 cm magas vagyok,40 kg körül.

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen nincs sztem.


a medence mérete és az anya egészségi állapota - esetleges mütéti törések és rosszul forrott hegek a medencében - gátolják a h.szülést.


nálad nincs ilyen kicsit alacsonyabb vagy az átlagnál de ez még nem ok a császárra.

2010. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, attól függ, hogy a baba mérete hogy arányik a medence méretéhez, szerkezetéhez, magyarul kifér-e rajta.
2010. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még nem volt semmilyen törésem, műtétem, betegségem, semmi. Anyukám is ugyanilyen alkat, így szült engem, bár pici voltam, 2300g. Még csak tervezgetjük férjemmel a babát, remélem nem lesz majd gond.
2010. szept. 7. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 157 cm magas vagyok 55 kiló körül. Két gyermeket szültem simán. Nem az a lényeg, hogy mekkora vagy, hanem, hogy a medence tágul-e egyáltalán.

Hanyadik hónapban jársz és mennyi híztál?

2010. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

most irja hogy még csak tervezik


ne aggódj nem lesz semmi baj!

2010. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, még csak tervezgetjük a babát, de még nem most vágunk bele a "babaprojektbe". Hízni nem nagyon tudok, orvosi javaslatra híztam kb. 3-4 év alatt 6 kg-ot.
2010. szept. 7. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 150cm körül vagyok, igaz én 50kg voltam terhesség előtt. Ikreim lettek és természetes úton szültem őket. MOndanom sem kell hatalmas hasam volt, egyenként 2,5kg-ot nyomtak. 35.héten születtek. Semmi probléma nem volt. Sok sikert a babához és csak pozitívan álljatok a dolgokhoz. Akkor nem lehet gond.

2010. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia!Egyik ismerősöm 142 cm, és kb 50 kg volt amikor megszülte kisfiát simán.2850gramm lett.
2010. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia, téraránytalanság miatt igenis szoktak császárt javasolni. Keress rá a neten, de én is 155 cm vagyok és 45 kg-val kezdtem a terhességet. Sikerült természetes úton megszülni a fiam 3150 grammal és 49 cm-el, a 37. héten. De ha kihordom akkot tuti császár, már így is vacilált a doki, attól függ majd hogy tágulsz.
2010. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szülhetsz természetesen. Én is ekkora vagyok. Természetesen szültem meg a lányom pedig nekem még a medencecsontom is el van csúszva és olyan a szülőcsatornám mint az "S" betű!!!! De így is sikerűlt! :-)
2010. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!