Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert kell a korhazba vinni...

Miert kell a korhazba vinni sapkat es kesztyut az ujszulottnek?

Figyelt kérdés
Tobb helyen olvastam mar, hogy a korhazba vittek kesztyut es sapkat a babanak. Miert kell ez? En soha nem adnek a babamra se sapkat, se kesztyut, nem vasari majom, hogy kirohogtessem. Kesztyu telre valo, ha kint van, a sapkat meg alapbol utalom...

2014. júl. 5. 00:48
 1/10 Julie S ***** válasza:
94%
Kesztyu azert jo, ha van, mert kulonben osszekarmoljak magukat a babak. A kormuket akkor meg nem igazan lehet levagni.
2014. júl. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

A kesztyuhoz az elottem valszolot (1-es) kiegeszitve annyit, hohy vekony kis pamut anyag es a melegites nem celja!

A sapka pedig az ujszulottekre valo szinten kis vekony anyagbol valo all alatt megkotos sapkacska, amin nincs semmi diszites. Ez nyari babaknal nem feltetlenul kell, egyebkent az elso idoben a fejet a hidegtol vedi...az ujszulottnek ugyanis a hohaztartasa nem feltetlenul tokeletes es hamar kihulhetnek. Az embernek es az ujszulottnek a feje az egyik legnagyobb hőleado testresze (ertsd a legnagyobb hoveszteseg ezen keresztul tortenik). Ujszulottnel pl. a fej a test egeszenek 1/4-e aranyaiban (felnotte csak 1/8-ad) es emiatt meg fokozottabban tud a fejen holeadas tortenni. Na ezert szoktak a pici babakra raadni a sapkat. Mert jobb egy elő "vasari majmocska", mint egy veresrekarmolt arcu es netan lila szajjal uvolto felholt";-).

Amugy az anyamehbol kijonni a 20 fokba az eleg nagy lehules:-).


Ismetlem nyari babaknal a kis sapka nem olyan nagyon szokott kritikus lenni, roleg nem kanikulaban szuletoknel. A korhazak egy reszeben olyan meleg van, hogy telen se kerul rajuk sapka, de olyankor amikor viszik haza, akkor kell. Sok minden csak hazaindulaskor kell es azt is rateszik a listakra egyes helyeken.

2014. júl. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a kórházba azért kellett a sapi, mert este fürdetés után mikor toltuk vissza a szobába a piciket huzatos volt a folyosó. Kesztyűt én se adtam rá, pedig volt 3pár is.
2014. júl. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el nem vasari majomnak akarjak oltoztetni. Elottem szepen leirtak mar h miert kap a kis kezere kesztyut. Kepzeld rengeteg kisbaba kimarja az arcat mert nagy kormokkel szuletik. Es tenyleg telen van olyan korhaz ahol lofing a futes.

Nalunk ezekre szerencsere nem vokt szukseg februari honapban. Pedig hudeg volt, de a korhazban olyan nagyon ment a futes h allandoan az ablakot lehetett volna nyitogatni. Marni se marta magat, de kepzeld vittem magammal mert ezt elore nem tudhattam. Sogornomeknel ahol o szult olyan hideg volt h a gyerekre kellett a sapka mert kulonben megfazik.

Nyaron nem valoszinu h kell a sapka, de a kesztyu nem hulyeseg hidd el!

Szerintem mielott igy kifakadsz mint ahogy a kerdesedben is tetted, elobb tajekozodj rendesen!

2014. júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én vittem mindkettőt, egyiket sem használtam. Baromi meleg volt az egész részlegen, így sapkát nem adtam rá. Kesztyűről meg a szülésznőm beszélt le, hogy kell az az infó neki, amit a tapintással begyűjt.
2014. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem divatbol kell a sapka.es azert mert te nem szereted(hozzateyzem en sem) azert n fogsg a gyerekre adni?pl.telen sem?eleg nagy felelotlenseg.nekem a fiam 4honapos februarban szuletett mikor kibujt es vittek utana oltoztetni egybol kertek a sapkat,rudit,bodyt...borzalmasan meleg vt a korhazban igy aztan mar nem adtam ra csak ha kentunk furdetni vagy ha huzat volt a folyoson.a kesztyut ket naposan is letornaszta magarol.szet is karmolta a kis arcat.ket hos koraig itthon is tettunk ra sapit furdes utan.
2014. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Kesztyu kellett, mert osszekarmolta magát volna. Sapka is jol jott, mert sokszor eleg nagy huzatot csinaltak, de huzat nelkul is konnyen megfazhat a pici feje.
2014. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Úgy hívják, hogy BAZÁRI majom XD
2014. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az újszülött majdnem 40 fokban volt benn az anyukája hasában, itt kinn még most is "csak" 30 fok van, ami 10-zel kevesebb, pedig nyár. Képzeld el télen, amikor a lakások max.22-23 fokosak. Az első 6-8 hét után már alkalmazkodnak a kisbabák. A kesztyűnek utólag azt mondom, nem látom értelmét, a 10 hós lányom most jobban karmolja magát mint újszülött korában. Ha tövig vágom a körmét, akkor is.
2014. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem nem volt kötelező (még a ruhát is a kórház adta). Nem is volt egyik babán sem. Nekem itthon sem volt rajta, nem volt egy magát karmolászós fajta. Sapka egyszer volt rajta, mert antibiotikumot kapott és nekik még a fejükbe szúrják a tűt és még behozták a gyerekrészlegről rátették, de egyébként a szobában az sem volt rajta.

Egyébként kérdezd meg a kórházt ahol szülsz, hogy egyáltalán kell-e bevinni a babának valamit, mert mint írtam nálunk nem kell, csak mikor hozod haza.

2014. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!