Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg Magyarországon nem lehet megválasztani, hogy császárral vagy hüvelyi úton szeretne e szülni, de akinek pénze van mégis megteheti ezt?! Szerintem ez felháborító! Nem mintha én császárral szeretnék szülni, de én vagy más kismama is ugyanolyan állampolgárok vagyunk, mint aki tejel az orvosnak 10 ezreket. Tehát nem értem hogy miért teheti ezt meg az akinek pénze van? Ők már annyira el vannak maguktól szállva, hogy a hüvelyi szülést már nem bírják ki vagy mi?

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett. 30 hkm



2014. júl. 17. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Nekem volt orvosom,szulesznom,sot dulam is...de a dokim hallani nem akart a csaszarrol!!!semennyiert sem!orias babat tippeltek en meg megkerdeztem h nem lehetne esetleg csaszar.????(persze csak a felelem mondatta velem)majdnem leharapta a fejem...orulok h igy alakult.teljesen termeszetesen.gatvedelemmel sikerult megszulnom.persze biztos van olyan doki aki vallalja jo penzert.

a kerdesedre a valasz ez magyarorszag!penz beszel!

2014. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát erre biztosan jönnek majd a szülésről szóló rémtörténetek,de szerintem igen,sokan azért mert kényelmesebbnek gondolják a császárt,és feleslegesnek azt,hogy órákig vajúdjanak mikor pénzért máshogy is lehet.

Én se akartam amúgy császárral szülni,még ha lenne rá pénzem vagy lehetne választani akkor sem,csak abban az esetben ha orvosilag indokolt. És nem is volt semmi szörnyű a hüvelyi szülésben.

2014. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Az én dokim nem vállal kívánságcsászárt. Más doki meg igen, van aki plusz pénz nélkül is megcsinálja. Ez az élet minden területén így van.
2014. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Az első lányom sürgősségi császárral született fogadott orvosnál. Nem mintha annyira a császárra vágytam volna, csak egy emberke úgy döntött, hogy elalszik a kormány mögött és pont azt a pillanatot választotta, amikor én a 4-es úton haza felé tartottam 34 hetes terhesen.

A második lányom másik kórházban született és ügyeletes orvosnál. A doki megkérdezte, hogy miért nem kértem időpontot császárra?! Ugyanis fájásokkal mentünk be a kórházba a férjemmel, és kiderült hogy az SZTK-ba (ahová jártam terhesgondozásra) nem mondták el a lényeges infókat: 38. héten már megcsinálják a császárt, ha valaki sürgősségi császárral szül előzetesen.

Valamin 6 mm-es hegvastagság alatt nem vállalják a természetes szülést császár után, míg máshol 2 mm-es vastagságnál is szülnek természetesen.


Lényegében mind a két szülésem s.császár volt, de nekem mind a kettőnél másnap semmi bajom nem volt. Sétálgattam, könnyedén keltem fel az ágyból. Pedig, az első császárnál nem hagyományosan vágtak, mint ahogy szokás, hanem konkrétan majdnem az egész hasamat megvágták.


Nem tudom, hogy a természetes süléseket hogy bírtam volna, de én úgy gondolom, hogy mind a két szülés fajta hasonló fájdalmakat okoz egy adott nőnek.

Ráadásul nem mindgy, hogy milyen genetikával rendelkezik egy adott ember, mekkora a tűrő- és fájdalomküszöbe.


Attól még nem vagyok elszállva magamtól, mert mire hazajöttem mind a két alkalommal, már semmi bajom nem volt.

Bocs, ha te ezt így érzed/gondolod.

2014. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A negyediknek...nem azokra a nőkre gondoltam akiknek sűrgősségi császárra van szükségük, hanem azokra akik kényelmi okból választják azt! El kellene olvasni figyelmesen a kérdést!!!
2014. júl. 17. 13:24
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

2-es vagyok,az ilyen kérdéseknél sokan félreértik,hogy nem azt furcsállom én,vagy még sokan mások,ha valakinek orvosi okból kell a császár! Mert akkor nincs választása. Hanem aki eleve így akarja,mert így kényelmesebb. És mikor erről az ember leírja a véleményét,akkor nekiesnek,hogy de nekem ezért meg azért kellett császározni,mert különben ilyen-olyan probléma lett volna,és hogyan merek én ez ellen szólni,pedig nem erről szól a véleményem. Volt egy ilyesmi kérdés,és ott már az jött le a válaszokból,hogy aki nem akar eleve minden gond nélkül is császárral szülni,az ostoba és felvilágosulatlan,mert a sima szülésnél tuti hogy mindenféle komplikáció lesz úgyis. Meg jönnek a gátmetszéssel hogy az milyen borzasztó,pedig sok helyen lehet gátvédelemmel szülni,és amikor én szültem,akinek gátmetszése volt,az is már másnap vígan elvolt gond nélkül. De lehet,hogy én tök véletlenül pont csak ilyen mázlistákkal találkoztam.

És oké,hogy a 4-es válaszoló remekül érezte magát már másnap,de sokan meg hetekig kínlódnak,és egyébként sem értem,miért akar valaki inkább egy műtétet mint egy teljesen természetes dolgot átélni. Persze lehet,hogy én vagyok rosszul összerakva,de a hideg kiráz a gondolatra hogy vagdossanak ha nem muszáj.

2014. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Szeritnem amíg világ a világ ez a téma megmarad. Persze kell sürgős esetben császározni, mert az a leggyorsabb szülés, de miért ne lehetne legálisan is kérni.

Mindennek lehet kockázata, szövődménye.

Amúgy én kiegyeztem volna egy császárral. Lehet az is fáj vagy érezni valamit közben, de az ahogy a vajúdás fáj és a kitolás még fájdalmasabb volt, nem hinném, hogy a császár fájdalmasabb lenne, pláne hogy ott altatnak vagy epidurál van, a hüvelyinél nem mindenhol adnak fájdalomcsillapítót. Sokat repedtem, volt mit varrogatni, a császárnál szintén varrtak volna, de mégiscsak kevésbé érzékeny területet. Az hogy szülés után a császárosok rosszabbul vannak megint fura nekem mert a császárosok szinte szaladgáltak hozzám képest én alig birtam járni, ülni, annyira fájt mindenem.

Úgyhogy én úgy gondolom a császáros aki kivánságból kéri az kimarad a brutál fájásokból, a kitolás fájdalmából és bizony nem reped szét.

Még sosem hallottam olyat, hogy valakinek a császár miatt valami gondja lett volna, max a hege nem gyógyul olyan szépen, na a hüvelyinél meg a gát..... ráadáuls a hüvelyieknél van az inkontinencia a szex probléma. Persze lehet komoly következménye a császárnak is tudom, de a hüvelyinek is lehet pl oxigénhiány.

Szerintem ha a férfiak szülnének már réges régen császár lenne a protokoll.

A nők között van ez a mindenáron hüvelyi úton szülés mánia. Nem lepődnék meg ha egyszer kiderülne, hogy császárral kevesebb a komoly komplikáció és ha nem olyan fájdalom miért ne lehetne kérni is.

Amúgy ha az embernek valami baja van nyilván keres megoldást pl ha beteg azért sokszor inkább beveszünk egy gyógyszert nem? Pedig lehet magától is elmúlna, de minek kínlódjunk, ha majd szét szakad a fejünk a fájdalomtól. Na a szülésnél is lehetne ezt a gondolatot, hogy minek a fájdalom, ha van kevésbé fájdalmasabb is.

Persze nem lenézem a császárosokat!!!! És nem tudom milyen úgy szülni, de én valahogy mégiscsak könnyebbnek érzem, mint a saját szülésemet.

2014. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Az biztos,hogy ez a téma mindig is vitákat fog kiváltani. De én nem szeretnék olyan világban élni,ahol már mindenki császárral szül,mert az olyan jó és fájdalommentes,mert az nagyon műanyag világ lesz már,de úgy látszik arra haladunk. Én mondjuk fejfájásra se kapkodok be rögtön gyógyszert,de ismerek olyat,aki egymaga eltart egy egész gyógyszergyárat. Én szültem hüvelyi úton,és volt hasi műtétem,hát nem úgy vettem észre,hogy mikor a hasamat vágják,az kevésbé érzékeny terület lenne. Sőt. Emellett itt az internet,ahova valamiért azok szeretnek írogatni,akik a szülésről csak drámában tudnak nyilatkozni,meg összevissza repedésekről,meg egyéb bajokról,miközben a világ tele van olyan nőkkel,akik szültek simán,és nem másnap,hanem már aznap este vígan mászkáltak,és köszönik szépen,semmi bajuk sincsen.Csak valahogy ők nem éreznek késztetést rá, hogy teleírogassák a fórumokat. Ha ez olyan baromi rettenetes és kockázatos lenne,már az ősemberek is egymás hasából vágták volna ki a gyerekeket,vagy már régen kihaltunk volna.
2014. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A 2-nek és a 8-nak teljes mértékben igazat adok! Ment a zöld kéz! De viszont a 7-nek csak annyit, hogy ne hogy azt hidd hogy a császár egy leányálom, mivel ahogy te is mondtad még nem szültél úgy! Nővérem egy hónapja szülte meg úgy a harmadik babát, mert faros volt és túl nagy volt ahoz hogy természetesen szülje meg! De! A tesóm mondta hogy inkább szült volna természetes úton, mint császárral!

Ugyanis azon a héten amikor hazajöhettek begyulladt a varrat helye és elkezdett gyennyedzeni, még az volt a szerencse hogy kifele folyt, nem befele, mert akkor kaphatott volna egy jó kis hasnyálmirigy gyulladást és ki tudja mi lett volna vége! Egész héten nem tudott mozogni, ha wc-re akart menni már akkor el kellett indulnia, mikor még nem is érezte hogy kell neki! Úgyhogy ennyit arról hogy gátszakadás/metszés vagy császármetszés!

2014. júl. 18. 08:34
 10/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, akit lepontoztatok.

Nem írtam, hogy ne lehetne szövődménye, sajnos te ismersz olyat akinek volt. Mint írtam bárminek lehet szövődménye.

Én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy lehessen választani. Sajnos nem mindenki rohangál akár már aznap hüvelyi szülésnél. El sem tudom képzelni hogy lehet én még napokkal később is cataflánt kaptam, nem azért mert kértem, mert végülis valahogy bírtam, de már szóltak, hogy inkább adnak mert annyira látszik, hogy szarul vagyok, ezt úgy értsd, hogy menni alig bírtam, majdnem összeestem. Érdekes akiket én ismerek mind azt mondta, hogy valahol örült, mikor kiderült, hogy császár lesz, vagy utólag gondolta így, mert sürgősségi volt és akkor persze nem akarta, mert bajból császározták, de végül örült, hogy így alakult. Sőt olyat is ismerek akiről feltételezni, hogy kérésére császározták.

Szóval megoszlanak a véleménye, és persze ezért is mondom, hogy miért ne lehetne választani?

Egyébként nem értem miért fáj a sok lepontozónak, hogy valaki aki bár hüvelyi úton szült, de a választás lehetőségét preferálja.

2014. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!