Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A babátok megszületése után...

A babátok megszületése után mennyi idővel engedtek haza a kórházból?

Figyelt kérdés

Hüvelyi úton szültem, hétfő reggel 4:50-kor bújt ki a kisfiam és szerdán reggel 9-kor hagytuk el a kórházat.

Azt hittem, hogy tovább fognak bent tartani.


2014. júl. 17. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hüvelyinél nálam is 3 nap volt :) (Előtte a császárnál 5.) Ha nincs baj, nem sárga a baba, eszik rendesen, akkor hamar kiengednek.
2014. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez nem 3, hanem csak 2 nap. Ahol én szültem ott hüvelyi szülés esetén 4 nap múlva engedték haza a kismamákat, ha nem volt semmi probléma. Én császárral szültem, így 5 nap után mehettünk haza.
2014. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs komplikáció akkor a magyar protokoll 3 napot ír elő, tehát minden kórházban, hüvelyi szülés esetén a szülést követő 3. napon engedik haza a babát és a mamát is.
2014. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, normál szülésnél 3 napig tartanak bent, ha nincs semmi baj. Én is hétfőn hajnalban szültem és csütörtök reggel engedtek haza.
2014. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Péntek hajnalban szültem elég komoly vérveszteséggel, 4-5 napig akartak benntartani, de hétfő reggel saját felelősségre hazajöttem, a transzfúziót meg visszautasítottam (ne három nappal a szülés után találják ki, hogy bejött a főorvos és jééé, én vért vesztettem).

Előbb is hazamentem volna, de Straphylococcust találtak előző nap nálam, így azonnal antibiotikumra tették a babát. Azt nem mertem megszakítani, így 3 napos kúra végét kivártam.


Aláíratták velem, hogy nem perlem szénné a kórházat, aztán mehettünk isten hírével.

Egyébként nem börtönről van szó, hogy bent tartsanak. Javasolhatnak, de az önrendelkezési joggal nem mehetnek szembe, ha menni akarsz, ki kell engedniük bármikor.


Az egyik barátnőm a negyedik gyerekével csak 2-3 órát volt bent, aztán hazament.

2014. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a születéstől a 72 órának el kell telnie, így term szülésnél 3 napig , császárnál 4 napi kell bent lenni.
2014. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Simán szültem, 4 napig voltunk, semmi bajunk nem volt
2014. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Betöltött 72 óra után jöttünk haza.
2014. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Császárral szültem hétfőn éjszaka,szombaton reggel jöttünk haza.Baba besárgult egy picit,ezért maradtunk.Egyébként pénteken engedtek volna haza minket.
2014. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi bajotok, annyi idő után mehetsz haza, amennyi után a kórház megkapja utánatok a támogatást az államtól. Jelenleg ez 3 nap, ha jól tudom.
2014. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!