Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliában élő magyar kismamák...

Angliában élő magyar kismamák kapnak kint "GYED"-et? Ha igen, milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! En 15 hetes Kismama vagyok kinn Angliaban! A tamogatasokat itt 3 honap bejelentett ( akar 4-5 oras) munkaviszonyhoz, es National Insurance (munka vallalas,adozas es tarsadalombiztositas jogosultsaga miatt nagyon fontos) szamhoz kotik. Mivel en nem dolgoztam itt kinn, nincs ilyen szamom, csak a Parom dolgozik aki viszont rendelkezik a N. I.-szammal! Azt javasoltak nekunk hogy hazasodjunk ossze meg most, minel hamarabb, es o (a parom ) alltal igenyeljuk meg nekem ezen szamot, amit igy meg kell kapnom, es utanna intezhetjuk az osszes tamogatast a Baba utan, amit jogosan meg is kell kapjunk! Eloszor a 25 hetben 180 font Vitaminpenzt igenyelhetek, aztan szuleskor 500 fontot, mint szulesi tamogatas, es utanna a csaladit 80font (most ezt pontosan nem tudom hogy havonta vagy hetente kapod), de meg jonn 2 fele 200 font feletti tamogatas havonta(az egyik neked a masik pedig a Parodnak ha dolgozik itt kinn,be van jelentve es rendelkezik azzal a szammal), szoval osszeadva akar 5-600 font is osszejonn havont, ami az otthonihoz kepest nagyon jo es szep osszeg! Sot, ha alberletben laktok akkor megigenyelhetitek hogy a Baba utan a lakas berleset az allam-onkormanyzat allja! Itt kinn minden segitseget megadnak a varandos Kismamaknak! Szoval vagy a 3 honapos munkaviszony+ N. I-szam, vagy pedig hazassag es a Parod altal N.I-szam, ami mindenre jogosit! En ezt igy tudom,egy magyar (ezzel foglalkozo) Holgy mondta aki majd segit a tamogas intezeseben, (mivel mi ezeket most kezdtuk kerelmezni) igaz penzert de banja fene ha o angolul mindent megcsinal! Remelem tudtam valamennyit segiteni! Minden Jot! Es ha Babat varsz, Csodaszep Napokat nektek!
2010. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Bocsanat, de azt elfelejtettem hogy ha itt nem, akkor otthon kapnod kell tamogatast a Baba utan, de csak az ottani felteteleknek megfeleoen! Az meg mint tudjuk nem valami sok! Es mostmar 1 ev munkaviszony szugseges Magyarorszagon! Donts-dontsetek belatasotok szerint, de itt kinn minden szempontbol jobb es konnyebb!

:-)

Az elso 2-t egy Fiatal Kismama irta Angliabol!!

2010. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokfajta tamogatasra vagy jogosult. Ha dolgoztal min 26 hetet, akkor megtobbre. Ha nem dolgoztal, de ferjnel vagy, szinten. Remelem nem hagyok ki semmit. 1/ Child benefit (magyar csaladi potlek) elso gyereknel 18£/het. 2/ Ha mar megszuletik a baba child tax credit, jovedelemfuggo, min. 50£/het. Ha elmultal 26 eves es nem kerestel havonta 1000£-ot, akkor a working tax credit (ez fuggetlen a terhessegtol) 3/ Helth in pregnancy Grant, 1x190£ a terhesseg 25. heteben fizetik, fuggetlenul attol, hogy dolgoztal-e, de NI (national insurance number kell hozza)(ha nem dolgoztal itt kinn, a ferjed utan kapod meg ezt a szamot) 4/ Sure start maternity grant 1x 500£, legkorabban a baba szuletese elott 11 hettel, legkesobb a baba 3 hos koraig kifizetik. Ha dolgoztal min26 hetet, a "gyed" a statutory maternity pay, a baba 9 hos koraig a fizu 90%, ha nem dolgozol, a maternity allowance- ennek nem tudom az osszeget. ezenkivul a vedono adhat zoldseg-gyumolcs-tej kupont, ami azt jelenti, hogy ezeket ingyen kapod hetente 3,20£ ertekben, ha megszuletik a baba, akkor felemelik az osszeget 6,40£-re, a baba 4 eves koraig. Ha kismama vagy ingyenes a fogaszat, a gyogyszerek a baba 1 eves koraig, termeszetesen neki is.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, ha esetleg tudok meg valamiben segiteni, vagy van meg kerdesed, irj nyugodtan privatba. Szia, boldog babavarast!!! 19 hetes km

2010. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
en ott szultem haerdekel irj privit!nem egeszen ugy van aogy az elozoek leirtak pusz
2010. jan. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, de kedvesek vagytok! Még nem vagyok kismama, csak próbálkozunk, és nem tudtuk eddig eldönteni a párommal, hogy érdemes-e még így kimenni Angliába dolgozni, hogy bármikor teherbe eshetek.

Álmomban se gondoltam volna, hogy kint ennyire támogatják a gyerekvállalást, még külföldiek számára is.

És a baba állampolgársága tekintetében milyen elv érvényesül? Területi vagy vérségi?

Köszönöm még egyszer, és kellemes babavárást kívánok mindnyájatoknak!

2010. jan. 9. 12:20
 6/12 anonim válasza:
52%

Tevedsz! Ezek uj dolgok, szoval kezdj el inkabb te ujbol utanna jarni, mivel mi meg most fogunk szulni! ????

Szoval csak tudjuk mirol beszelunk!

2010. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem minden úgy van, ahogy a fentiek leírták. Pl. az 500 fontra ne nagyon számíts, mert nagyon kicsi az esélyed, h megkapod. Mi is igényeltük, de mivel nem segélyből élünk, megmondták, h felejtsük el.

A lakást sem fogja fizetni az állam, csak ha segélyekből élsz.

Azért itt sem fognak neked mindenért fizetni.

Ez mind tapasztalat...


Egy boldog anyuka

2010. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a fizud kilencven szazaleka csak az elso hat hetben jar nem kilenc honapig!!!!jo lenne!kulonben en is most szultem!
2010. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ja igen de ha nincs recepted akkor nem ingyenes a gyogyszer.en a folsavat is megvettem mivel terhes vagyok....pedig a doktorno azt mondta csak mondjam hogy terhes vagyok......persze.itt minden ingyenes csak aztan semmi.letort a fogam mar meg sem merem kerdezni ingyenes vagy nem?
2011. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
elfelejtettem mondani ha walsben elsz ingyenes a gyogyszer.......stb de ha mar brit felsegteruleten vagy akkor mar nem.itt minden terulet maskent van iranyitva
2011. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!