Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Extrém koraszülött baba esélyei?

Extrém koraszülött baba esélyei?

Figyelt kérdés
Tegnap megszületett az unokaöcsém, a 25. héten, 850 grammal. Mik az esélyei? Valakinek van tapasztalata hasonlóan extrém kicsi babával kapcsolatosan?

2014. júl. 18. 15:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó barátomék kislánya a 24. héten született 600 grammal. Kritikus volt szegény állapota, 3 hónapig voltak bent a kórházban, abból egy hónapig lélegeztetőn volt a kicsi. A szemét kellett megműteni ebben az időben. Augusztusban lesz 2 éves a kislány, és most úgy néz ki, hogy teljesen rendben van. 3 hónapos "lemaradásban" van a kortársaihoz képest, tehát azon a szinten van, mintha a kiírt időben született volna meg, csak ugye 3 hónappal idősebb. Nagyon aranyos, életvidámkislány.


De abban a 3 hónapban volt azért aggódás és küzdelem rendesen. Segítsetek támogatni a szülőket, hogy ne adják fel, bizakodjanak, az orvostudomány ma már csodákra képes. Sok erőt és kitartást a családnak, a kicsinek pedig hosszú boldog életet kívánok!

2014. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalatom nincs, de pont ma hallottam, hogy a birkózó Erdei Zsoltnak májusban, a 6. hónapra született a kislánya 900 gramm körüli súllyal. Még kórházban van de nagyon szépen fejlődik. A szülők hite szerintem a legfontosabb. Kitartás nekik és a Csöppségnek is!!!
2014. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

67% esélye van a túlélésre.


23-26 terhességi hétre született gyerekek egészségi állapota 2,5 évesen:


1% nincs adat

2% elhalálozott

24% súlyos fogyatékossággal él

24% enyhe fogyatékkal él

49% teljesen egészséges


23-26 terhességi hétre született gyerekek egészségi állapota 6 évesen:


4% enyhe halláscsökkenés

11% súlyos fogyatékosság

11% enyhe neurológiai probléma

13% közepes mértékű fogyatékosság

30% szemüveg, kancsalság

31% problémamentes

2014. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Kórházfüggő sajnos, nagyon erőteljesen. Nálunk (nem írok várost) gyakorlatilag biztos, hogy életben maradna, a kérdés itt inkább az, hogy milyen minőségű élet jutna neki. A tapasztalat vegyes: ismerek olyan esetet, ahol a 24 hétre született gyerek jó állapotban van, egészséges, ma már 10 éves, és olyat is, ahol a 32. hétre született sem maradt életben. :/ Kitartást nekik, remélem minden a lehető legjobban alakul.
2014. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hét a kritikus. Ha addig túléli és nem kap agyvérzést, nem áll le a veséje, akkor jók lesznek az esélyei. Kitartást az egész csalàdnak. A reményt nem szabad feladni!
2014. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

880 grammal született kisfiú, kétszer kapott agyvérzést az elején, aztán szépen fejlődött. Szerencsére véletlenül egy fesztiválnak köszönhetően Veszprémben született, ahol nagyon jó a PIC. Ha otthon születik (J-N-Sz megye), a gyerekorvos szerint nem maradt volna életben.

Most 9 éves kitűnő tanuló, nincs érzékszervi problémája. Talán az átlagosnál többször van megfázva, főleg az őszi-téli időszakban.

2014. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Az én kislányom is korababa volt, de nem ennyire extrémen kora. 3 hetet voltunk bent, sok mindent láttam, halottam.

Mi az ország egyik legjobban felszerelt, legjobb statisztikákkal rendelkező kórházában voltunk. A babádnak, amit te tehetsz érte, a legfontosabb az anyatej. Fejj, fejj és fejj, hogy ha majd kaphat akkor legyen mit adni neki.

Esélye mindegyik babának van, aki élve születik. Mi 2 baba halálát éltük át, egyikük 24 hetesen született 560 grammal, másik 31 hétre 1150-nel. Volt baba, aki 24 hétre született, akkor már 4,5 hónapos volt, a hazamenetel küszöbén álltak.

Kitartást kívánok!!! Hidd el, hogy a babád egy kis hős, együtt megbirkóztok a problémákkal.

2014. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan projektben voltam benne,amiben egy komoly koraszülött lélegeztető gépet adtunk át egy megyei kórháznak. Ennek a gépnek a lényege,hogy nagyon pici korababákat is tudnak vele úgy lélegeztetni,hogy ne legyen károsodás, úgy adagolja az oxigént ahogy kell stb.

Ebbe a gépbe először egy 490 grammos babát raktak, aki 24+5 hétre született. Ez egy éve volt, és tökéletesen egészséges a pici.

Szóval igen, van rá elég sok esély,hogy szövődmény nélkül megússza!

2014. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Zeg-en adtátok át a lélegeztetőgépet?
2014. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Kecskeméten!
2014. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!