Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi okozhatja a baba túlhordásá...

Mi okozhatja a baba túlhordását és lehet ezt valahogy befolyásolni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 22:26
 1/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem ha a baba természetes úton fogant, és nem úgy, h a pár abban a hónapban csak egyszer volt együtt, akkor eleve is necces napra pontosan megjósolni, h mikor kell születnie, tehát ez is okozhatja. Én hivatalosan 5 nappal hordtam túl a kislányomat, a kiírás napján, és az azt követő 3 napon napi 3 órát gyalogoltam, benne hegynek föl is, plussz a lépcsőn a hetedikre.... nem tudom, h ez befolyásolta -e, h végül az 5. napon azért csak kibújt.)
2014. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet később fogant, ezért nem jött még el az ideje.

A doki, s az ultrahang sem 100%-os!

A doki a menses alapján számolja a szülés időpontját, ami azt feltételezi, középidőben volt peteérés. De ha ez nem akkor volt, akkor lehet hamarabb, vagy később születik a baba.

Ezért nem gond ha 38-42 között születik

2014. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

42.héttől számít túlhordásnak

van, hogy a magzat már oxigénhiányos is


elvileg a szülést a baba által kiadott hormonok indítják be, ami ösztogén. hogy ezt miért nem kezdi el termelni, ahhoz kellene a net...

2014. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*jav.:

a magzat bocsát ki olyan hormonokat ami az anyánál fokozzák az ösztrogén, adrenalin, és noradrenalinkibocsátását.....a lényeg hogy többféle hormon bonyolult összjátéka az egész.



Vajúdás kezdete címszó alatt:

[link]

2014. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan hogy túlhordás, csak a civilizált világunkban létezik, amióta meghatározták, hogy mikor kell megszületni a babáknak.
2014. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó!

hiszen el is halhat a magzat, ezek nem csak úgy kitalált időpontok!

2014. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ez ritka. A babák tudják miért éppen akkor születnek meg, amikor "megindítják" a saját megszületésüket.
2014. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!