Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák márciusra vagyok...

Kismamák márciusra vagyok kiírva a Debreceni klinikán szeretnék szülni mit kell vinnem magammal magamnak, és a babának? Elsősorban az érdekel aki ott és már megszült de minden válasz érdekel köszi szépen

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 16 hónapja szültem ott. Hálóinget adtak, ami jó, mert nem a sajátom véreztem össze. Babának is adtak ruhát, de vihetsz is. Pelust napi 5 db-ot adnak, nekem elég volt, ha mégsem, akkor adtak azért még plusz 1-2 darabot, de szóvá tették, hogy akkor hozassak. Popsikrémet, törlőkendőt vinni kell. Betétet hiába vittem, nagyon véreztem, amit ők adtak csak az tartott ki jó ideig. A többi az mindenhol ugyanaz szinte. :) Én is listáról szereztem be, úgy mentem oda két nagy táskával, mint aki költözik... :D

Amiket vittem:

szopipárna (az ágyak borzalmasak, ezzel könnyebben tudtam szoptatni is, meg amikor a babámmal feküdtem, akkor az ágy szélére raktam, hogy véletlenül se essen le)

víz, vagy üdítő, (szülőszobára min. 2 liter),

szőlőcukor, rágcsálnivaló, (esetleg apának),

2 papucs (1 sétálni, 1 tusolni)

köntös

2 törölköző (én a gátsebemmel is úgy tudtam ülni, hogy egy törcsit összetekertem és egy karikát formáztam belőle)

textilpelus a babának (2-3 db, a család majd cserélgetheti, ha nem elég)

eldobható bugyi (én 2 csomagot vittem, 5 db volt benne)

pohár, evőeszköz, tányér

fogkefe, fogkrém

tusfürdő (DM-ben, Rossmannban lehet kapni kis dobozosat)

sampon (bár hajat nem mostam végül)

WC papír (én a vécéülőkét is azzal takargattam le, de lehet venni direkt arra valót is)

telefontöltő, olvasnivaló


Babának, magadnak hazamenős rucit otthon össze lehet készíteni, hogy apa csak megfogja és vigye mikor jöttök haza!


Ha valamit kihagytam, akkor még pótolom, de szerintem ezek a legfontosabbak. A víz rohadt hideg volt, jóval előtte meg kellett engedni, mert volt, hogy kb. 10 perc volt, mire bemelegedett, pedig én nyáron szültem!


Kinél fogsz szülni?

2010. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! A Klinika portáján lehet jelentkezni szülésfelkészítőre. Nagyon hasznosnak tartom és nemcsak arról kapsz listát, hogy miket kell vinned magadnak és a babának, hanem megmutatják a szülőszobát, megfigyelőt stb, és részletesen elmondják hol mit fognak tenni veled. Én nagyon tudom ajánlani.

Az előttem válaszolónak teljes a listája, más nekem sem jutott eszembe.

2010. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat nagyon hasznosak
2010. jan. 13. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a klinikán fogok szülni.Márc 1 -re várjuk a babát.


Itt az én listám:(már össze is pakoltam)


Az osztályra:

- köntös

- 3 hálóing/pizsama

- 3 törülköző

- zoknik(vastag is)

- melegítőalsó

- kispárna

- mellszívó(nem muszáj)

- melltartóbetét

- 1-2 darab szoptatós melltartó

- puha wc papír( Zewa soft)

- bugyik (8db)

- Tena Lady extra 10 db( ha kell még majd hoznak be)

- nedves wc papír( illatanyagmentes)

- papír wc ülőke

- illatmentes tusfürdő, testápoló

- sampon

- hajkefe, hajgumi/ hajcsat

- sminkcucc( spirál, fültisztito, arckrém)

- fogkefe, fogkrém

- dezodor

- borotva

- papucs( egyik zuhanyzáshoz, a másik mászkálni)

- bögre, tányér, evőeszköz(kés, villa, kanál)

- (mosogatószer termékminta)

- szalvéta

- konyharuha

- papír zsebkendő

- papír, toll

- innivaló (ízesített szénsavmentes ásványvíz)

- homeós golyók tejserkentésre+ szoptatós olaj

- telefontöltő



A babának:



- 5 db 50-56- os body( szokott lenni, de lehet sajátot adni rá vagy ha elfogyna)

-5-6 db újszülött pelenka( 6 db-ot adnak egy napra, de ha elfogyna jó ha van)

- 3 db textilpelus ( büfizni, feje alá)

- vékony pamutsapi

- kiszokni a kezére ( hogy ne karmolja meg magát, de van kiskesztyű ilyen célra)

- popsitörlő

- vékony takaró



Szülőszobára:



- 1 törülköző

- Tusfürdő ( termékminta)

- Papucs zuhanyozni

- Apának papucs

- Szőlőcukor

- Fél literes víz ( Jana ízesitett)

- Apának szendvics (esetleg váltópóló)

- 1 tekercs wc papír (beöntés utánra)

- Homeós golyók a vajúdáshoz, vajúdóolaj

- Hajgumi/hajcsat

- Fényképezőgép

- 10 db-os papírzsepi



Amiben hazahozzuk:


- overáll

- harisnya

- body

- kötött felső

- vastag sapka

- textilpelus

- rugdalózó

- kesztyű

2010. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jót mosolyogtam az utolsó listáján, a smincuccon konkrétan.Szerintem nem sminkeléssel leszel elfoglalva, de te tudod.

Én négy hónapja szültem ott, akkor nem kellett betét, adtak annyit, amennyi kellett.És papucs sem kellett a férjemnek a szülőszobára.A többi rendben van.Még annyi jótanács, hogy sötét törölközőt vigyél, mert azon nem látszik a vér.Mindenképp vigyél a wc-re valamit, én domestos törlőkendőt vittem, de vihetsz ilyen wc-re rakható védőt, nem tudom, hogy mi a neve.Remélhetőleg fürdőszobás szobába kerülsz, ha nem , az nagyon gáz.

2010. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én se ugy értettem a sminkcuccot, de végulis az, legalább egy spirál, fultisztito meg arckrém .nem?

azért kicsit legyen emberi kulsonk sztem:)

2010. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!