Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a szülés mostaná...

Hogyan zajlik a szülés mostanában a MÁV szülészeten fogadott doki nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy mi lesz, mivel szülésznőt ott nem lehet fogadni és az én dokim nem tud elvállalni... 34 hetes km
2010. jan. 13. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én október végén szültem ott,fogadott orvos nélkül,és csak jót mondhatok! Abszolút figyelmet és gondoskodást kaptunk a szülésznőtől,mindent elmondott előre,segitőkész és kedves volt!Mindent ő csinált,az ügyeletes doki csak állt a falnak támaszkodva,és felügyelte az eseményeket.Még a gátmetszést is a szülésznő csinálta,úgy,hogy észre sem vettem!Ne aggódj,jó kezekben leszel igy is:)Az orvosról igazán nem sokat tudok irni,hiszen csak a varrás idejére került a közelembe:) Könnyű szülést kivánok!

2010. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig is jó kórház volt, olyan szívesen mennék most is oda szülni!
2010. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon gondolkodom, hogy mit kéne tennem (nézzek-e valami dokit, vagy csak menjek oda adott időben, hogy szülni fogunk)... Remélem minden rendben lesz nálam is :)
2010. jan. 14. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kórház,szinte mindent a szülésznő csinál,mondjuk az én szülésemnél a doki csinálta a gátmetszést, csak akkor láttam,bemutatkozott, de még a nevét se tudtam megjegyezni,azt hiszem ez érthető.a szülésznő nagyon értette a dolgát és rendkívül kedves volt.a kórház jól felszerelt.Amikor bemész majd,rögtön ctg-t csinálnak,ez kb. fél óra.Ha az rendszeres fájásokat mutat,akkor lehívják az ügyeletes dokit,az megvizsgál és eldönti,hogy szülsz-e,ha igen,akkor felvesznek az osztályra.Az ügyeletes doki leültet a számítógép mellé és elkéri a kiskönyvedet,tajkártyádat,kikérdez a terhesség menetéről.Ez után átöltözöl,a szülésznő borotvál-beöntés,majd lezuhanyozhatsz.Utána pedig kedvedre vajúdhatsz.Mindeközben a szülésznő csendben figyel és amikor szükséged van rá segít és irányítja a folyamatot.Csak jót tudok írni a szülészeti részlegről.Könnyű szülést kívánok Neked,ha van még kérdésed írj nyugodtan.
2010. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon köszönöm a válaszodat, egyre nyugodtabb vagyok, voltam benn az ambulancián tegnap, ott is mondta egy nagyon szimpatikus doki, hogy nem kell orvost fogadni, bemegyek, megszüljük és kész. Mindenki, akivel benn találkoztam nagyon segítőkész volt, nem is tudtam, hogy van ilyen, komolyan..
2010. jan. 15. 16:35
 6/6 A kérdező kommentje:

Február 24-én megszületett a kisfiunk, fogadott orvos nélkül a MÁV-ban, a szülésznők tüneményesek voltak, az orvosok (műszakváltás is volt) jó fejek. Mondjuk összesen vagy 3x találkoztam dokival, amikor felvettek a szülészetre, aztán 15 óra után mikor nyomni kellett :) Kb annyi volt, hogy megnézte a méhszájat, betámasztottam, vágott kicsit és megszületett.

Köszönöm a válaszokat utólag is tényleg hasznos volt.

2010. ápr. 23. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!