Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Székesfehérváron a Szent...

Székesfehérváron a Szent György kórházban szeretnék szülni. Érdemes szülésznőt választani? Mit kell vinni a kórházba?

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ott szültem nagy divat most a szülésznő, de szerintem pénzkidobás.

Azért ajánlják, mert hogy ő végig ott van veled a vajúdás alatt, de egyébként úgyis a doki csinál mindent. Ha meg ott van mit számít? Pláne, ha apás szülést szeretnél, szerintem a párod többet tud segíteni ebben lelkileg.

Ha jó dokit választasz, akkor meg az ő tekintélye miatt úgyis rendes lesz veled a szülésznő, ha meg komplikáció van úgyis a doki fog segíteni.

A másik ami miatt szokták javasolni a szülésznőt, az a gátvédelem. Ez most szerintem megint csak divat kérdése.

Tény, hogy régen mindig vágtak, ha kellet, ha nem.

Amikor én szültem viszont a kórteremben egyedül nekem volt gátmetszésem, pedig 2 nőnek nem is volt fogadott orvosa. Kialakult ez a legenda, hogy a szülésznőn múlik, hogy vágnak-e. Nekem a doki próbálta megoldani, de végül muszáj volt, mert 4,12 gr volt a gyerek. Egyébként velem végig ott volt a fogadott orvosom (igaz 3 óra alatt megszültem), a szülésznő pedig már csak a kitolási szakaszra jött be.

De nyugi, mindenki nagyon-nagyon rendes és segítőkész volt, még az ügyeletes doki is.

Mit érdemes vinni? A védőnő nem adott listát? Szoktak. Akkor elmondom, hogy mit ne vigyél:

testápoló, hajsampon egyéb szépítőszerek. Alig fogsz élni, nem ezzel fogsz foglalkozni, 2-3 napot meg ki lehet bírni. A tena bugyi szerintem hülyeség, egy sima v-alakú pamutbugyi sokkal jobb. De nem árt, ha egy számmal nagyobbat veszel, mert eléggé tud vágni.Betét sok kell, azt nem adnak.

Mellszívó, melltartóbetét sem kell, pedig nekem is mondták. kb 5 nap múlva indul meg a tej, addigra meg már otthon vagy. Olvasnivalót, cd-t se vigyél, úgysem fogod használni!

A fehérvári kórházban evőeszközt nem adna, úgyhogy azt vigyél.

jó dolog antibakteriális tusfürdőt használni, mert a szülés után kb a babák 20 %-a szájpenészt kap, ezt ezzel a tusfürdővel ki lehet védeni.

Mivel most már nem tesznek homokzsákot a hasra, érdemes venni hasleszorító bugyit, akkor hamarabb visszahúzódik a has. Ez marha drága, úgyhogy vegyél egyet vagy kettőt, én is a bugyi fölé húztam.

A babának nem kell ruha vagy babaápolószer, azt adnak. Még pelust is, csak popsitörlőt vigyél. Kellhet még neki kis kesztyű, mert az első pár napban nem tudod levágni a körmét, és lekarmolja magát. Kis sapka sem árt, ha nagy hajú babád lesz, fürdetés után meg ne fázzon.

2008. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia!két törülközöt mindenféleképpen vigyél egy nagyot meg egy kicsit mert amivel megtörölközöl mindenhol azzal nem szabad a melledet törölni fertőzés veszélye miatt!nekem is ugy szoltak mikor megszültem hogy hozzanak be másnap!!!!!!!popsitörlöt én kaptam az ajándék csomagban!!!!!!!nekem se fogadott orvosom nem volt se szülésznö!!!!!a lengyel dánielnél szültem,tudni kell róla hogy olyan 27év körül van de én áldom az eget hogy nála szültem mert még nem unalmas neki a szülés és emiatt rengeteget segitett.olyan volt mintha már húsz éve praktizálna!!még a pénzt se akarta elfogadni!!!mindig mondta hogy mit mivel fog csinálni,mi után mi következik.a szülésznö is nagyon rendes volt végig ott volt velünk és ö is rengeteget segitett!!mindenkinek ilyen szülést kivánok mint amilyen az enyém volt!!!!!!!!
2008. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!