Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi szerint számítják a szülés...

Mi szerint számítják a szülés időponját? Számítsak rá hogy előbb meglesz?

Figyelt kérdés
20.hétig nálam megegyezett a menstruáció szerinti kiírás, azóta viszont majdnem 3 héttel idősebb terhesnek írnak minden leletre, a magzat méretei szerint. Ilyenkor számítsak arra hogy előbb meg lesz?

2014. aug. 29. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, de a méret ilyenkor már nem számít. A magzatok (illetve akkor még embrió) a 12. hétig egyformán fejlődnek és utána van amelyik jobban megugrik a növésben, de az az időpont lesz a szülés időpontja, amit a 12. hétig mondtak. Nekem a 18. héten kezdett el nagyon nőni, volt hogy 3-4 héttel volt nagyobb, de akkor született, amit 5+5 hetesen, tehát a legelső vizsgálaton mondott a doki. (Egyébként 3915 grammal született meg)
2014. aug. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább arra számíts, hogy nagy baba lesz. :)

Ha az elején megegyezett a menzesz szerinti korral, akkor annyi idős. A terhesség előre haladtával egyre jobban bele játszanak a genetikai adottságok, nem egyforma méretekkel születnek meg a babák. Az egyik kisebb, másik nagyobb. A Te babád nem lett csak úgy "idősebb", csak nagyobb az átlagnál.

2014. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is 2 héttel nagyobbak voltak a méretei, nem szültem előbb, csak majdnem 4kg-s volt.
2014. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az én kisfiam is hét nappal az előtt születetett ahgy kuvolt írva.

3kg65g-os an született.

A méret nem számít!

2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak engem az is elbizonytalanít, hogy az elején mikor kimaradt a menses, rá 2 napra mentem UH-ra, és ugye akkor max hetes lehettem volna, és 6 hetet mondtak, majd rá egy hétre is voltam, és akkor is hat hetet, viszont a magzat nőtt. Ugy hogy teljesen bizonytalan vagyok, hogy most akkor hol lett elszámolva, vagy hol nem. A védőnő azt mondta h lehet h nem fél időben volt a pete érés, hanem hamarabb, és ha ez így van, akkor gondolom lehet h előbb megszülethet.

2014. aug. 30. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én sem tudom van-e összefüggés, de nekem is szinte mindig azt mondták, hogy két héttel idősebbnek felelnek meg a babám méretei, és én 2 héttel előbb, a 38. héten szültem.

Nem tudom mikor fogant a baba, elég sokszor voltunk együtt abban a hónapban.

2014. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Marc 18ra lettem kiirva az elején majd a 12,hetin modositottákk 15re. később végig ennyi maradt hoaba mondtam hogy később,20.a körül van a 40hét mert tudom mikor fogant. Végül 24.én már meginditották. Szoval hiába volt idősebbnek irva később született. tök átlagos méretekkel 50cm 3500g .

nem volt semmi gond a lepénnyel magzatvizzel se...

2014. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!