Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Butaságot csináltam, nagyon...

Butaságot csináltam, nagyon megijedtem?

Figyelt kérdés
Közeleg a szülés napja. Már nagyon kíváncsi voltam milyen is egy szülés. Így interneten megnéztem egy videót ahol épp szülnek. Nem olyan vészes mégis nagyon megérintett és picit meg is ijedtem a szüléstől.

2014. aug. 28. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem butaság, hogy informálódsz mégis milyen. Ha rettegéssel tölt el inkább ne nézd.

Ha rád nincs rossz hatással nézd, én is belenéztem egybe, engem megerősített, hogy bár nagyon fáj, de mégis túléte :)

Nyugi, gyerek még nem maradt bent :)

2014. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bár én is megnéztem volna egyet :) tavaly szültem első babámat, igazából fogalmam sem volt a szülésről. Azt hittem, majd bemegyek és 1-2óra alatt megvan, mint a filmekben :) na jó, ez pici túlzás, de tényleg semmi extrára nem számítottam. Minden órában kérdezgettem, hogy mikor lesz már vége? 20órás szülésem volt, ami akkor rettenetesnek tűnt, így utólag nem is volt olyan vészes. Februárra vagyok most kiírva és sokkal nyugodtabb vagyok, hogy tudom mire számítsak. Valószínű azért éltem meg annyira nehéznek, mert felkészületlen voltam! Ne aggódj! Minden szülés más! Unokatesómnak valóban 2óra volt az egész. Szerintem maga az a rész, amikor kibújik a baba, tehát a kitolás nem fáj, megkönnyebbülés. Én végig azon rettegtem a fájások alatt, hogy mennyire fog fájni, amikor kibújik. Ezzel is sresszben tartottam saját magamat. Most már tudom, hogy az a része már kimondottan kellemes. Ami kellemetlen, az a fájások.
2014. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogyha már majd a szülőágyon vagyok ahol nyomni kell ott már helyben vagyok. Tudom, hogy csak a tágulási szakasz a rossz utána jobb. De még is valamiért megijedtem az egésztől. De most megint kezdek "újra éledni" ahogy mozog a picim! :)


Érte érdemes "szenvedni". Csak legyen gyors, és kíméletes!! :D

2014. aug. 28. 18:01
 4/12 anonim ***** válasza:

nem akarlak rémisztgetni, mert amúgy hiper gyorsan és könnyen szültem, de az első tolónál elordítottam magam. Addig csendben ment. Szóval kinek mi.


Én rengeteg videót néztem, nem pánikoltam tőlük, úgy éreztem hogy egyre tájékozottabb vagyok-persze sokat olvastam is- és ez adott biztonságot. Hogy volt fogalmam, hogy majd mi miért és hogy várható.

2014. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom mindenkinek más a fájdalom bírás is. :)

Azért nekem elég erős menszesz göcseim szoktak lenni ott is mindig padlót fogtam és elfeküdtem nem nagyon mozogtam. Volt mikor bekönnyezett a szemem is annyira fájt.


De túlélhető lesz talán.

Végülis egyik nap megijedek, másik nap meg erős vagyok. :)

Remélem mikor ki akar bújni akkor pont erős leszek! :)

2014. aug. 28. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmi butaság nincs ebben. Legalább látod,hogy bár iszonyatosan fáj van értelme :)

Kívánok sok örömöt az elkövetkezendő 50-60 évben ;)

2014. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én is épp a napokban néztem meg egy videót a szülésről.Nem rémített meg,amin kicsit csodálkoztam is.Még 5 nap van a kiírt időpontig.Ma távozott a nyákdugó.Minden pillanatban arra gondolok,hogy akár ma is megszülethet a kicsikém.Nekem a videó valahol erőt adott.Tudom,hogy képes leszek rá:) 39+2 napos kismama:)
2014. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont így voltam, a szülés előtt pár nappal megnéztem egy ilyen videót, és persze bepánikoltam. DE! Utólag azt mondom, hogy jó volt, hogy megnéztem, szülés közben segített, hogy tudtam, hogy mi történik majd és hol tartunk kb. a folyamatban, mert láttam azt a videót, nem volt teljesen ismeretlen. Lehet hogy furán hangzik, de eszembe jutott szülés közben :D.
2014. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló! Könnyü szülést neked! :)


Utolsó válaszoló: Hát remélem nekem is majd erőt ad. :D

Most már nem parázok de akkor azon a napon úgy 3-4 óráig majdnem csak sokkolt egy picit. Nem tudtam semmihez se hozzászolni mert az volt előttem. Nem sikitott meg semmi de mégis ahogy erölködött a vége felé ott picit megrémültem meg ahogy kapkodott a levegő után. :)

2014. szept. 1. 14:34
 10/12 anonim válasza:

Köszönöm szépen! Hát a szülés sajna nem volt könnyű,de utólag belegondolva mégis csodás mert,hogy még aznap éjszaka beindult a szülés.Csodálatos kislány anyukájává váltam.Életemben soha ilyen csodát nem láttam még.

Mindenkinem könnyű szülést és jó egészséget kívánok!!!

2014. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!