Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hónapja szültem, be kell...

1 hónapja szültem, be kell tartani a hat hetet szex szempontjából?

Figyelt kérdés
2008. aug. 7. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

célszerű betartani.

nem véletlen a "pauza"- időt kell adnia szervezetednek, hogy regenerálódjon a szülés okozta komoly sérülésekből.

ha "türelmetlen" vagy (vagy a párod...)- komoly fertőzést lehet kapni, rossz esetben akár még meddőség is lehet a vége!

2008. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a doki soha egy szóval sem mondott hat hetet. Szerintem a legtöbb nem mondja, csak mást sem mond. Az enyém annyit mondott, hogy két hétig nem szabad fürdeni és házas életet élni. Így mondta. Mondjuk szerintem nekem két hét után fájt volna még, de hát próba cseresznye :) Ha fáj, akkor nem kell erőltetni. Ha már nem fáj, akkor meg nyugodtan.
2008. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak 5 hétig bírtam.... :)
2008. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ÉN 4. de nekem is 6 hetet mondott.
2008. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzésveszély miatt kell kivárni a 6 hetet. A levált méhlepény helyén egy nagy seb tátong a méh üregében, melynek le kell tisztulni és a nyálkahártyának újra fel kell épülni. Ha közben befertőződik az nemcsak hogy súlyos szeptikus állapotot idézhet elő, de veszélyezteti a jövőbeni terhességek esélyeit, sőt maga a méh is veszélybe kerülhet egy súlyos fertőzés miatt.

A regenerálódás ideje ez a 6 hét, tessék betartani.

2008. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolso valaszolo nagyon precizen megfogalmazta, emiatt tanacsos betartani a 6 hetet!
2008. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van. Ezt az állapotot amit ilyen szépen leírtatok hívják gyermekágyi láznak. Amit hála Semmelweis Ignácnak már csak hírből ismerünk. De aki türelmetlen megismerkedhet vele. Szerintem vekni nem vágyik ilyen ismerősre:(
2008. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hetet vártam és semmi bajom nem lett.Igaz nekem addigra a vérzés és folyás megszünt.Ja és óvszert használtunk
2008. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hét után már szexeltem a párommal.nem lett se fertőzésem semilyen más bajom!ha úgy érzed ,hogy szeretnéd és menne is a dolog akkor mire vársz!?!
2008. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!