Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha sztk-ba járok és nem...

Ha sztk-ba járok és nem akarok a saját kh-ban szülni, ki ad beutalót a másik kh-áz vizsgálataira?

Figyelt kérdés

Bocsi kicsit kicsavartam a dolgot.Először fogadott dokival szültem,de most a második babával gondolkodom,hogy nem fogadok.nem szeretnék a saját kh-zamban szülni ahová tartozok-dél pestiben..de nem vagyok biztos,ha sztkbe megyek akkor ott adnak beutalót a másik khba,mert a háziorvosom sem tudott máshová adni vérvételes beutalót csak az sztk-ba...akkor ezt most ,hogy is csináljam??Eleve a Szt Imre khba kezdjek el nőgyógyászhoz járni az sztkba??Vagy ,hogy kell?

Bocsánat de annyira egyszerű volt a magándokival de kicsit sokallom már az összeget és nem tudom mit tegyek...


2010. jan. 17. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

bocs az offért: de elárulnád miért nem szeretnél a délpestiben szülni és kinél szültél ott először? nagyon segítenél vele.

sajnos a kérdésedre nem tudom a választ.

2010. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem szültem a Dél pestiben de eddig csak rosszakat hallottam róla.Egyrészt a kház miatt.Volt egy barátunk terhesen került be infúzióra a férje hozta ki már,mert lement az infúzió ,és a vére folyt visszafelé a lánynak..ők oda tartoztak.egy másiknak elment a magzatvíz és több mint 24óra után szülesztették meg császárral-nem tudni,hogy károsodott e a baba,de el van maradva egyenlőre..igaz koraszülött lett.

Majd fertőzést kapott még a khban és majdnem ráment szegényke...szval én csak rosszakat hallottam..Én előzőleg a szt Imrében szültem magán dokinál,de erősen gondolkodom azon,hogy fizetek e neki most ennyit.

2010. jan. 17. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:
köszönöm, hogy válaszoltál. mi is odatartozunk,de én sem tervezem, hogy ott szülnék.
2010. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Saját tapasztalatomat tudom neked leírni...a terhességem alatt költöztem..az örs vezér térre jártam terhesgondozásra eddig. Most a szent imre környékén élek..elmentem itt a terhesgondozásra,semmi akadályan nem volt hogy a továbbiakban ide járjak..itt is fogok szülni...szerintem gyere el,és jelentkezz be ide..ha itt szeretnél szülni,így itt fognak már zajlani a vizsgálatok is,az uh, vérvétel,minden egy helyen. Sajna múlt héten már jártam a szülőszobán is...egy pár órácskát.. csak ajánani tudom.nekem nagyon jó tapasztalataim lettek itt. A kórház mellett a szakambulancia 3. emeletén kell érdeklődni,ha van időd nézz utána. Továbbbi szép babavárást. 40 hetes kismami( aki már nagyon de nagyon várja a pindúúúúrt)
2010. jan. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok...még annyit hogy szerintem nem feltétlenül kell dokit fogadni...mint már mondtam nagyon jó tapasztalatokkal jöttem haza a szent imréből..mint az orvos,mint az ápolók részéről. Nekem nincs fogadott orvosom..bízok a szerencsében..és az emberségességben.
2010. jan. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De akkor most te helyileg is hivatalosan oda tartozol ugye??

Mert akkor megint más a helyzet..ismerem a Szt Imrét,mert ott szültem előzőleg és nagyon bejött:)

2010. jan. 18. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a lakóhely szerinti illetékes kórházban lehet szülni, vagy ha nem ott szeretnél, akkor különféle "kikérő-befogadó" papírokat kell beszerezni - legalábbis pár éve még így volt.

Egyébként a dél-pestihez egy hozzászólást: mindkét gyerekemet ott szültem, az elsővel elég sok komplikáció volt, nagyon ügyesen megoldották. Nagyon igényes lett a szülőszoba, egy-két embert leszámítva, tündériek az ott dolgozók. Rémtörténeteket minden kórházról lehet hallani, nekem is több ismerősöm szült pl. a Péterfyben, oda, ha haldokolnék se mennék be.


Még egy: a laboros vizsgálatokra valószínűleg továbbra is a 18. kerületbe kell majd járnod, mivel a legtöbb laborban csak a saját területükön lakó, illetve a területi háziorvosok betegeinek a vizsgálatáért nem kell fizetni.

2010. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért kellene a 18ban mikor itt van 5percre az sztk ahova tartozok és itt van a labor is?
2010. jan. 18. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:
:) Úgy értettem, hogy a kerületileg illetékes laborba :)
2010. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! 06.18-as vagyok. Amikor bejelentkeztem a dokihoz stb...senki meg sem kérdezte hogy miért vagyok itt,illetve nem kértek lakcímkártyát hogy valóban itt lakom e.Mondtam hogy szeretnék ide járni,költözés miatt és ennyi.


A későbbi válaszadónak mondanám,hogy úgy tudom nincs ilyesmi,hogy különböző papírokat kellene vinni.Mindenki ott szül ahol akar!!Alanyi jogon te dönthetsz.

Persze lehet hogy az sztk-s vizsgálatokat lakóhely szerinti besorolás alapán csinálják,nem szeretnék senkit félrevezetni...az biztos hogy kórházat bárki választhat.

2010. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!