Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gerincferdülés miatt lehetsége...

Gerincferdülés miatt lehetséges, hogy mindenképp császározni kell?

Figyelt kérdés
Az ortopédián azt mondák, hogy mindenképp császár lesz, ha majd egyszer odakerülök, hát ez kb. 3 éve volt, most 12 hetes terhes vagyok és februárra kaptam időpontot az ortopédiára, de addig még izgulhatok!
2010. jan. 18. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk így megmondani! Az egyik ismerősömnek olyan fokú gerincproblémája van, hogy szemmel látható felöltözve is. Az egyik válla 15-20 cm-rel lejjebb van, mint a másik, emellett (nem tudom másképp írni), púpos is, de már gyerekkora óta... Szóval ő 2 gyereket szült simán. Szerintem neked is biztosat csak az ortopédián tudnak mondani.
2010. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha az orvosok ezt mondták, akkor elképzelhető, de ne aggódj, a császárral könnyebb szülni, legalább nem szakadsz szét alul, és a szülés nem fog úgy fájni mint természetesen.
2010. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is gerincferdülésem van, gyerekkoromban füzõt kellett hordanom és kb. hatodik osztályos koromtól gyógytornára jártam, mégis kihordtam és megszültem két gyerkõcöt természetes úton. Persze nem tudom nálad mennyire súlyos a ferdülés. Minden esetre, ha az ortopédus azt mondja, hogy császárral kell szülnöd, a te érdekedben teszi. A lényeg, hogy mindketten egészségesek legyetek. Azért szorítok neked :)

2010. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is gerinc-ferdülésem volt gyerekkoromban.

jól írta valaki,feljebb volt a jobb vállam,jobb oldalon bordapúp alakult ki,amit se tornával,se fűzővel,se úszással nem tudtam korrigálni.Végül 15 éves koromban -10 éve- megműtötték.22 évesen simán szültem egy gyereket,és szó nem volt császárról,pedig a műtétet végző orvost kérdeztem.(illetve majdnem császár lett,de nem a gerincem miatt,hanem ,mert koraszülött volt...)

Most 26 éves leszek,2 hónap múlva szülöm a második babámat,és nincs róla szó,hogy császár lenne.

Valakitől azt hallottam,hogy gerinc műtöttek csak egy gyereket vállalhatnak,nekem ezt sem mondták annak idején.

persze érzem a terhelést,és fáj is rendesen,de több pihenéssel,light-osabb munkabeosztással ki tudom küszöbölni,hogy "belerokkanjak"...

Mindenképpen beszéld meg az orvosoddal,de priviben is válaszolok,ha bármilyen kérdésed lenne még.

Üdv:Rita

2010. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon aranyosak vagytok! Igazából az idegsebész mondta,mert nem csak ferdülve van hanem hasadva is és pont az ágyék tájon, ami kitolásnál gondot okozhat! De meglátjuk mit mondanak!
2010. jan. 18. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is gerincferdülésem van,de természetes úton szültem.
2010. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia!nekem is gerincferdulesem van termeszetes uton szultem,mert engem senki nem vilagositott fel,hogy ez veszelyes lehet!de ha tudtam volna mindenkepp csaszaroztak volna mert a ferdulestol kialakult egy medencearanytalansag ami veszelyes a szulesnel mert a baba beszorulhat a szulocsatornaba!be is szorult de olyankor mar nem lehet csaszarozni.2 h40 percet volt a szulocsatornaba ne tudd meg hogy nezett ki amikor vegre 2 doki a szo szoros ertelmeben ki nyomta belolem.megusztuk ennyivel,szerencsenk volt!hala isten o egeszseges nekem azota is borzasztoan faj a gerincem de ez van.ha az orvos csaszart javasolj ne gondolkodj rajta!
2010. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha azt mondják császár én ne bánom, utána biztos rosszabb a felépülés,de a baba egészsége a legfontosabb és én szeretnék nyomorék lenni, mert a picinek egészséges anyukára van szüksége!
2010. jan. 18. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!