Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor adnak tüdőérlelő injekci...

Mikor adnak tüdőérlelő injekciót? Hogy és mennyi idő alatt hat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan komplikàciók adódnak amely felveti a koraszülès esèlyèt. Èn magas vèrnyomàs miatt a 24hèten kaptam, azt mondtàk legoptimàlisabb ha 2hètig mèg bent marad szóval gondolom 2 hèt utàn teljes a hatàs.

De tudok olyat is akinek nem volt idõ adni ès a babkint kapott....

2014. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 babóca0129 ***** válasza:
Akkor kaptam mikor 27.hetesen olyan gorcseim voltak mint aki szulni fog. Kozben kiderult, hogy csak a vesem miatt voltak fajdalmaim.
2014. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33 hetesen kaptam. Rengeteget kemenyedett a hasam amit az nst is kimutatott. Kaptam magnézium infuziot is. Le is állt. Végül 40+5 re született a lányom :)
2014. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tüdőérlelő injekció egy nagy dózisú szteroid. Akkor adnak, ha fent áll a koraszülés veszélye. Nekem azt mondták, hogy ha a 2. injekció után még 48 órát bent marad a baba, akkor már jó.

2. gyermekemnél sűrű keményedések miatt 31 hetesen voltam kórházban, akkor kaptam.

3. babámnál vérzés, minimális lepényleválás miatt 27 hetesen kaptam, szerencsére akkor még nem szültem meg. 33 hetesen volt koraszülésem, akkor viszont már nem volt idő a tüdőérlelőre.

2014. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!