Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami előnye a tüdőérlelő...

Van valami előnye a tüdőérlelő injekciónak akkro is, ha nem lesz korababa?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hátránya nincs, de valami előnye?
2013. dec. 20. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha korábban érkezik, akkor kell, hogy a tüdeje tudjon alkalmazkodni. Sok esetben egy kis oxigén rásegítés ilyenkor is kell miután megszületik. De ha időre érkezik és minden rendben akkor felesleges. Na meg mégis csak egy nagy dózis szteroid.
2013. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de nem egészen értem a kérdést.
2013. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem én sem... Ha nem korababa akkor minek vetődne fel a szteroid kérdése?
2013. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pl. nálam volt ilyen. A 35. héten kerültem a kórházba, akkor megkaptam az injekciót, hogy ha kibújna, akkor ne legyen gond. Végül sikerült visszatartani a szülést és a 40. héten időre jött, tehát tök fölöslegesen kapta (persze ezt előre nem lehetett tudni).

Előnyét nem igazán láttam... Illetve az volt furcsa, hogy amikor megszületett, hangosabban üvöltött, mint a normál gyerekek. Nem csak az én véleményem volt, a szobatársaim is pislogtak. Pl. az egyik elment zuhanyozni, ami bent volt a szobánkban. Amikor kijött mondta, hogy hallotta, hogy sír egy baba, fülelt, de aztán rájött, hogy ilyen hangot csak az enyém tud kiadni.

Barátoknak, rokonoknak is mondtam szülés után a telefonba, hogy hangos. Mindenki azt válaszolta, ugyan, csak én hiszem annak... Bejöttek meglátogatni, a gyerek kivágta a magas c-t, volt nagy pislogás meg jézusmáriázás.... Viszont ez simán lehetett volna a tüdőérlelő nélkül is, szóval nem tudom, hogy van-e bármi köze hozzá, lehet, hogy semmi.


Ha meg az érdekel, hogy kevésbé vagy jobban betegesebb-e (megfázásos betegségek): nem, ugyanolyan, mint a tesója, aki nem kapott.

2013. dec. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a 32.héten kaptam, de hála Istennek időre érkezett a kislányom. Semmiben nem változtatott.
2013. dec. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyankor nincs semmi előnye.

26 hetesen kaptam tüdőérlelőt, szerencsére akkor még bent maradt a babám. 33 hetesen volt sürgősségi császárom, akkor viszont nem volt idő injekcióra, így a kislányom éretlen tüdővel született. Tehát az előző tüdőérlelő már nem hatott.

2013. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt senki nem tudja biztosan megmondani, koraszülés lesz-e vagy sem. Ha igen, akkor életmentő lehet a szteroid, ha nem, akkor sem ártottunk semmit. Ha ez egyáltalán felmerült, akkor mégiscsak meg van a koraszülés rizikója!
2013. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 33.hetesen kórházba kerültem,kaptam tüdőérlelőt kettőt is a héten.

Nagy szerencsém volt,mivel a fiam 34+0 napra megszületett sürgősségi császárral.

Így,mivel kaptam tüdőérlelőt nem kellett lélegeztetőgépre tenni,pedig picurka volt,csak légzésrásegítést kapott 2 napig és inkubátorba is csak 2 napot volt.

2013. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akik nem értik a kérdést: Pont azért kaptuk, mert annak sem sok esélyt adtak, hogy lesz ideje hatni a szernek, nemhogy annak, hogy sikerül még 2 hónapot hordanom a babát.


Köszi a válaszokat.

2013. dec. 21. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó de nem írtad, hogy koraszülés esélye áll fen, azt sem hogy mennyivel érkezne hamarabb. Végül végig bent maradt? Szerintem előnye akkor van ha tényleg korán érkezik, utána már nincs jelentősége.
2013. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!