Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33hetes és 4napos vagyok....

33hetes és 4napos vagyok. Kezd "leszállni" a hasam, a a lábaim összerakásában nem vagyok már profi. Egyszerűen nem megy olyan fájdalmaim vannak, a medence csontomban. Belenyilal egészen a hátsómba is. Normális ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés
a babám viszonylag nagy, 2900gr volt, az utolsó uh-on. (32hetes) Ebből koraszülés lesz?
2008. aug. 10. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Kb. szintén ennyi idősen szállt le a hasam. Rengeteg nyilalás már hetek óta combba, fenékbe.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de mikor 34. héten voltam orvosnál, kiderült, hogy megrövidült a méhnyak és egy ujjnyira már teljesen nyitva voltam.

Igaz nekem nagyon-nagyon sok jóslófájásom is van, volt már régóta, sokkal több és erősebb a normálisnál. Nekem ezek nyitották ki a méhszájat, ami azóta még tovább nyílt, így én valóban korábbi szülésre számíthatok.

De mint említettem, a nyilalások nem tudom, hogy valóban összefüggésben vannak-e a méhszáj tágulásával. A pocak először szülő nőknél 4-6 héttel korábban is "leszállhat", tehát önmagában semmit nem jelent.

Ha mész az orvosodhoz, kérd meg, hogy ellenőrizze a méhszájat és említsd meg neki a medencetáji fájdalmakat. Probléma esetén is van megoldás a dologra, tehát alapjáraton senkinek nem kell koraszülésre számítania.

Remélem tudtam segíteni valamennyit segíteni.

Minden jót kívánok a továbbiakra!

Egy 35 hetes és 4 napos kismama:)

2008. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!