Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a gátmetszés?...

Mennyire fáj a gátmetszés? Érzi azt egyáltalán az ember? Vagy a szülés mellett eltörpül, esetleg nem is veszi észre, hogy vágtak?

Figyelt kérdés

És lenne még egy kicsit kínosabb kérdésem.

Szülés alatt lehet azt egyáltalán érezni, ha a nagy erőlködéstől véletlenül bekakil az ember? Vagy annyira fáj és feszül olyankor minden, hogy fel se tűnik, mikor "odapottyant"? Van egyáltalán ilyenkor székelési inger?



2014. okt. 1. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

meg sem éreztem a gátmetszést, de előtte(amikor jönne ki a baba feje) a kézzel való tágítást azt nagyon, olyan volt, mintha égett volna, szóltam is, hogy ne csinálják


a székletelési inger csak a vajúdás elején volt


szülés közben én semmitcsak egy halvány menszi szerű görcsöt éreztem néha, akkor kellett nyomni, az volt a tolófájás

2014. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A székelési inger folyamatos, amikor jön ki a gyerek, hiszen a gyereket is ki kell nyomni. Fogalmam sincs, hogy szülés közben bekakiltam-e, az elsőnél kaptam szülés előtt beöntést, a másik kettőnél nem, bár akkor ment a hasam egész nap (ürült a szervezetem), lehet azért nem kaptam. Nem is foglalkoztam vele, meg nem hiszem hogy a szülésznőt a hatalmas vérfürdő meg magzatvíz közben pont az zavarta volna.

Gátmetszésem az elsőnél volt, nem vettem észre, utólag kérdeztem az orvost, hogy volt-e gátmetszésem. Általában fájás közben csinálják, akkor meg az ember másra koncentrál. Egyik ismerősöm viszont azt mesélte, hogy az egész szülésből csak a gátmetszés fájt neki, de szerintem ez a ritkább.

2014. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tolófájás jobban fájt, a vágást nem éreztem. Akkor esett le, mikor mondta hogy kapok 1-2 öltést, mert kellett még hely a babának. A varrás is csak azért fájt, mert azt már felesleges maceraként éltem meg, úgy voltam vele hogy kinn a baba, hagyjanak már nyugton.

Nálam nem volt kakilás inger, csak éreztem hogy indul a baba kifelé. Nem tudom jött-e még valami "mellékes", nem mondta senki, nem volt rá utaló jel. Kaptam beöntést is. De ha jött volna:láttak ott már cifrábbakat is.

2014. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem se fájt a gátmetszés, a doki annyira elérzéstelenítette injekcióval, hogy még utána a varrást se éreztem és én közben picit be is kakiltam a beöntés ellenére de utólag tudtam meg, ezt se éreztem, székelési inger volt a kitolásnál.
2014. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és van ahol adnak a metszés előtt érzéstelenítést, én mondjuk csak a varráshoz kaptam.
2014. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem éreztem a gátmetszést, pedig megbeszéltük előtte, hogy akkor most kéne, szólt előre, mégse éreztem, varráshoz nagyon jól érzéstelenített, nem éreztem. Nem tudom odapottyantottam-e.
2014. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amikor csinálta a doki a gátmetszést, én annak a hangjára emlékszem, meg hogy feszült ott minden. De hogy mennyire nem éreztem, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy szent meggyőződésem volt, hogy a bal oldalon vágott a doki. És nem, a jobb oldalon. :D
2014. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia, én éreztem a gátmetszést, de nem fájt, csak éreztem a hideget meg enyhe szúró érzést és hallottam az olló hangját :)


széklelési inger nekem a vajúdás végén volt az utolsó fél órában nagyon, elnyomta a fájásokat.


a tolófájásokat én is csak nagyon enyhén éreztem akkor nyomtam és természetesen kakiltam is, éreztem azt is és hogy a szülésznőm törölget ott is, de nagyon nem zavart, épp egy óriás babát hoztam a világra :)

2014. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A doki kezében lévő hatalmas fecskedőből gondoltam, hogy gátmetszés lesz. De szerencsére sem az érzéstelenítőt, sem a metszést nem éreztem. Pedig a doki panaszkodott az életlen ollóra és a párom szerint négyszer vágott, mire sikerült a gátmetszés. Utólag tudtam meg, hogy bizony nem csak a gyerek jött a nyomás hatására, de ez gondolom mindennapos dolog.
2014. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a tolófájásoknál volt rettenetes székelési ingerem, beöntést nem kaptam, mert mire beértünk a kórházba már jött a baba és bizony egy-egy nyomásnál jött egy pici kaki.

Egyáltalán nem tartottam cikinek, hisz ez megesik beöntés nélkül.

2014. okt. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!