Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha van fogadott orvosom és...

Ha van fogadott orvosom és szülésznöm, és a szülés közben az EDAt egy másik szülészorvos csinálja, utólag fel kell keresnem hálapénzt adni neki is?

Figyelt kérdés

Vagyis illik adni? Mennyit?

És ha aneszteziológus adja?


2014. okt. 11. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell semmit, csak lehet. Amúgy meg kizárt, hogy egy szülész, vagy bármi mas orvos EDAt csinálna, mivel arra csak es kizarolag az aneszteziológus jogosult.
2014. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szülész nem tud EDA-t adni. az aneszteziológusnak nem adtam, de nem is tudtam volna,nem mutatkoznak be,mikor bejönnek, megkeresni sem tudtam volna.
2014. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Ne beszéljetek hülyeségeket, a Bp.-i Szent Margit Kórházban az összes szülész-nőgyógyász ad EDA-t. Kérdező, nem tudtam megszülni az babámat mert nem tágultam így császár lett, ott sem adtam senkinek csak a szülésznőmnek és az orvosomnak. Ahogy te gondolod.
2014. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Bizony ám. A Margitban adnak a szülészek. Nekem is a fogadott dokim adta be.
2014. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is a Margitban fogok szülni és úgy tudom hogy a legtöbb szülész ad EDAt, de nem mindegyik, az én fogadott orvosom pl nem, ezért is merült fel bennem a kérdés. :)
2014. okt. 11. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Szülész nem adhat EDAt, csak aneszteziológus. Pont ugyanígy a szemész se fog szivműtétet csinalni es az urológus se fog szülést vezetni. Ha az orvosodnak van aneszteziológus szakvizsgája is, akkor adhat.
2014. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dunaújvárosbán is minden szülész adhat eda-t. Ez fájdalomcsillapítas ha műtétek azt már anesztes adja. Nekem is a dokim adta be.
2014. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Császármetszésnél csak anesztes adhat EDA-t! Gondolom a szülés közbeni fájdalom csillapítására adhat szülész-nőgyógyász is, bár én ezt csak feltételezem. Én nem adnék egyébként, csak a szülésznőnek és az orvosomnak.
2014. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os, nekem is a szulesz-nogyogyaszom adta be...gondolom nem csaszarra keszul ek, ha van fogadott szulesznoje a kerdezonek. Azt el tudom kepzelni, hogy csaszarnak az anesztes adja be, de o mashova szur amugy, mint amit a vajudas kozben szurnak. A ketto nem ugyanaz!!!
2014. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a spinalis erzestelenitest (a mutethez) adhatja csak aneszteziologus, a sima fajdalomcsillapito EDAt a nodoki is.

Koszi a valaszokat!

2014. okt. 11. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!