Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinél csinálnak beöntést...

Mindenkinél csinálnak beöntést szüléskor?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy szüléskor a kismama beöntést kap. Miért van erre szükség? Mindenki megkapja? Milyen érzés? Nemsokára én is szülni fogok Szolnokon.
2010. jan. 24. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy tudom ez sehol sem kötelező, sőt van olyan hely, ahol rá se kérdeznek. Akkor érdemes kérni, ha tegyük fel 24 órán belül nem voltál nagywc-n. 2 okból jó: Lejjebb kerül valamivel a baba; illetve szülés közben aztán folyni fog minden kifelé- ami természetes, de ugyanakkor a kemény végtermét előtte érdemes megszabadulni , mert a baba arra fog esetleg érkezni....Nem fáj egyébként, közvetlenül utána kellemetlen, mert olyan, mintha hasmenésed lenne.

2010. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, mindenkinek.

Azért van rá szükség, hogy a salakanyag ne szülés közben távozzon. Gondolom én, de lehet, hogy nem így van.

Semmi különös érzés, benyomják a popsidba, tartani kell egy kicsit, hogy ne azonnal jöjjön ki, aztán mehetsz wc-re. Ne tarts tőle.

2010. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a beöntéstől kell félni...inkább attól ami utána jön:S

30 hetes kismami

2010. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen nincs már beöntés, hanem kúpot adnak. Szerintem csak az nem kap semmit, akinek úgy jön a babája, mint a gyorsvonat! :)
2010. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni semmitől, a beöntéstől meg pláne nem. Csak akkor adják ha van rá idő. Ha gyorsan zajlik a szülés, akkor nem ezzel fognak tökölni. Gyakorlatilag feltöltenek vízzel amit aztán bent kell tartani picit és utána elmenni a wc-re. Érdekes érzés amikor feltöltenek vízzel, de semmiképpen sem fáj.
2010. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
lányok, tudom nem ide tartozik, de nekem szülés előtt 2 hónappal iszonyatos székrekedésem volt. Amikor beértünk már közöltem, hogy beöntést szeretnék. Nem volt kellemes a "hasmenés-érzés", de az biztos hogy rengeteget javított a helyzeten!
2010. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden,nincs már beöntés,pezsgőkúpot adnak.
2010. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Már tényleg nem kötelező a beöntés.Ha nincs rá idő, nem is adnak.

Viszont a barátnőm mindkét szülésénél kapott beöntést, és mégis mindkettőnél sikerült odakakilni...

Amikor édesanyám engem szült, akkor még kötelező volt, de nem kapott, mert tényleg mint a sebesvonat érkeztem, és nem is lett semmi baj:)

2010. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol beöntést adnak, van ahol kúpo, van, ahol semmit. Nekem az egyik szülés alkalmával már nem volt idő semmire..számomra nagyon kellemetlen volt, hogy éreztem, a baba feje a székletet is tolja kifelé...a doki meg a szülésznő nem csinált belőle ügyet, hiszen ez természetes dolog, de nekem volt rossz.. Egyébként épp amiatt kell kitisztítani a bél alsó szakaszát, hogy szülés alatt ne ürüljön a görcsök és a baba nyomásának hatására, így ne szennyeződhessen az újszülött.
2010. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam elfelejtették :) én meg nem szóltam. Jött egy pici kaki, de a szülésznő tisztán tartott mindent, és a baba is tiszta kendőre érkezett.
2010. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!