Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vérnyomásom miatt császár?

A vérnyomásom miatt császár?

Figyelt kérdés
130 és 140 közötti,a / 90 és 100 között szokott lenni,a pulzus általában 95 fölött.Terhesség előtt is szedtem vérnyomás csökkentőt,most 3x2 dopegytet szedek és 2x1 isoptint.Veszélyeztetett terhes vagyok e miatt,napi 3x mérnem kell a vérnyomásom.Voltam egy hónapja belgyógyászaton,meg most csütörtökön és visszarendeltek jövőhét csütörtökön is.A magas vérnyomás miatt elkezdett meszesedni a lepény. 36 hetes leszek a héten.A doki csak annyit mondott,h úgy néz ki,több mint 50%,h ez csáaszár lesz.Akkor vehetem ezt készpénznek,h császár?
2014. okt. 22. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes tény (az orvosom szerint is), hogy normáls esetben egy magas vérnyomásos beteget soha nem műtenének meg, amíg nem rendezik a vérnyomását, de terhesség esetén simán használják kifogásnak az orvosok, hogy császározhassanak és ne kelljen éjszakázni, túlórázni a vajúdás miatt, plusz mivel mennyire király doki, hogy ilyen profin segít, még borítékot is szépen kap, és ebédre is hazaér. No comment. Amúgy mivel iszonyú magas a császárarány ma Magyarországon, és az első adandó kifogással fel fognak vágni, igen, szinte készpénznek veheted, hogy ha már a 36. héten elkezdte neked adagolni, hogy császározni akar, és te nem mondasz ellent, hogy császár lesz.
2014. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen ugrott fel 160-ra, kaptam gyógyszert és napi 5x kellett mérnem. Normál szülésem volt, szóba se került császár, csak ott is kértek, hogy legyen mérve! Bevittem a vérnyomásmérőm, biztos ami biztos :) 150-nél nem ment feljebb, azt mondták, ezzel még semmi gáz nincs.

Másnap reggel 100 volt :D

2014. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De neked vagy nektek is ugyan úgy van ahogy nekem?Előtte is magas,veszélyeztetett és meszesedés?Mert ezek nem mindegy.Nekem 8 szem gyógyszer mellett 130/100 a vérnyomásom.
2014. okt. 22. 17:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elötte is szedtem magam vérnyomásra gyógyszert. A terhesség vége felé napi 4*2 szem Dopegytet, és 2*1 szem Cordaflexet szedtem. Pulzusom 110-130 kőrül volt. Császár lett belőle nálam is. Nekem a méhlepénnyel nem, volt gond.
2014. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy napi 10 szem gyógyszer mellett is a végén 160-170/100-110 volt a vérnyomásom.
2014. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Ugyanígy voltam, magas vérnyomás, dopegyt, 35.héttől meszes lepény.

Naponta vérnyomásmérés, nst, és végül a 38+4 héten császár.

2014. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem s ilyen volt a vérnyomásom és szóba sem jött, hogy emiatt császár lehet, pedig nagyon nehezen sikerült beállítani és terh. cukrom is volt.

Végül szépen beindult, volt egy nap vajúdásom, de sajnos végül sácsár lett belőle, de a vérnyomás miatt.


Első, igen, igazad van, ilyen is van, de ez kis százalék. Egyébként ahogy nő a császárok száma úgy csökken a szülési sérülések száma is.

2014. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!